Що таке Nip, Regon, Pesel, Krs…

Що таке Nip, Regon, Pesel, Krs...

Що таке Nip, Regon, Pesel, Krs…

   PESEL (Песель) — Polish Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności
    11-значний номер під яким людина зареєстрована в універсальній електронній системі реєстрації населення. Номер PESEL отримують особи, які проживають у Польщі постійно або тимчасово (більше трьох місяців). Номер PESEL необхідний, наприклад для того, щоб звернутися за медичною допомогою.
    

    NIP (Ніп) — ІПН (Ідентифікаційний номер платника податків)
    10-значний номер, який ідентифікує платника податків, необхідний для здійснення податкової звітності. ІПН повинна мати кожна людина або фірма, яка підлягає оподаткуванню на території Польщі.

   REGON (Регон) — 9 значний реєстраційний номер у Статистичному управлінні.

   KRS – реєстраційний номер у Державному реєстрі підприємств Польщі.

   Zameldowanie (замельдоване) — Прописка
    реєстрація в міському управлінні, яка підтверджує факт проживання людини в даному місці. Прописку можна зробити на період тимчасового перебування до 3 місяців, на тимчасове проживання протягом більше 3 місяців, а також для постійного проживання.

   Karta pobytu (карта побиту) — Вид на проживання є документом, що підтверджує особу іноземця в Польщі. Видається іноземцю, який отримав документи на проживання на визначений термін, вид на проживання або дозвіл на довгострокове перебування резидента ЄС або дозвіл на поселення на території Польщі. Вид на проживання (разом з проїзним документом) дає право на багаторазовий перетин польського кордону без візи.
    Karta Polaka — Карта поляка документ, що підтверджує приналежність до національній спільноті поляків. Людина, яка має Карту поляка виявляє своє ставлення через володіння польською мовою, яку вважає своєю рідною мовою, а також через знання і дотримання польських традицій і звичаїв, родичі були поляками за національністю або мали польське громадянство, бере активну участь в діяльності по підтримці і розвитку польської мови та культури або польської національної меншини (мінімум 3 останні роки).
    Dowód osobisty (довуд особісти) — ID-карта являє собою документ, що підтверджує особу та засвідчує польське громадянство, а також дає право польським громадянам перетинати кордон між країнами-членами Європейського Союзу.    Цей номер надає Податкове управління (Urząd Skarbowy) за місцем проживання.
    ZUS (Зус) — Управління соціального страхування — Zakład Ubezpieczeń Społecznych
    Установа здійснює завдання у сфері соціального страхування в Польщі.
    NFZ — Національний фонд здоров’я — Narodowy Fundusz Zdrowia
    Установа фінансує медичні виплати, що надаються страхувальникам, і відшкодовує вартість ліків з коштів обов’язкових внесків страхування здоров’я.

   VAT number — це номер надається виключно у відношенні ПДВ, виключно для юр. осіб та з метою не платити ПДВ при покупках за кордоном але всередині європейського союзу, тобто якщо у вас немає VAT number, то ви платите ПДВ, якщо у вас є цей номер, то ви ПДВ не платите (продавцю)

ПДВ сплачують кінцеві користувачі, приватні особи, а підприємства його тільки збирають і передають державі

   ПДВ різний у різних державах ЄС і кожна держава збирає його окремо бо це податок на кінцевого споживача на території держави, от щоб при покупці товару за кордоном підприємство (яке тільки посередник між першим власником товару та кінцевим споживачем) не платило ПДВ і існує «європейський номер ПДВ «

Цей «європейський номер ПДВ» не служить для цілей ідентифікації підприємства як платника податків, у приватних же осіб є свої інші фіскальні (податкові) номери, в загальному NIP і VAT number не мають між собою нічого спільного (вони можуть бути в реальності частково схожими, формуватися схожим чином, але це різні речі по задачам і по вживанню)

 

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19