Зимові види спорту у Польщі

Зимові види спорту у Польщі

Зимові види спорту у Польщі

Вам набрид традиційний репертуар зимових розваг на гірських схилах? На щастя, у нас є дещо в запасі. Польща — це країна, де крім лижників, фігуристів або спортсменів, що займаються санним спортом, активні також любителі менш популярних, цікавих видів спорту. Подивіться, що ми підготували в цьому році.

Скіджорінг

Слово «Скіджорінг» на норвезькій мовй позначає «тягнути лижі» на собачих упряжках, які підтримували лижника, який бажає швидко подолати велику відстань. На початку ХХ століття скіджорінг став спортивним видом спорту, в якому собак могли замінювати коні або механічні транспортні засоби, а замість лиж використовувався сноуборд. Гонки коней, що тягли лижників, були демонстративним видом спорту на зимових олімпійських іграх в Санкт-Моріці в 1928 р. Сьогодні скіджорінг найбільш популярний в Скандинавії, США та Канаді.

У Польщі найпопулярнішим видом скіджорінга є кінні перегони, що проводяться з нагоди кумівських гонок — параду та традиційних змагань на гірських санях в Підгаллі. Учасники змагаються у двох видах розваг: Скірінг (кінь без вершника) та скіскірінге (кінь з вершником). У свою чергу, змагання, в яких лижників тягнуть мотоцикли мотокрос та ендуро, проводяться з минулого року в Карпач.

Зимові види спорту у Польщі

Зимові види спорту у Польщі

Скібобінг

Скібоб — це транспортний засіб, що є поєднанням велосипеда з лижами. Рама, що нагадує велосипедну, встановлена на двох полозах, на яких можна спускатися з гірського схилу. Додатковим елементом оснащення є спеціальні лижі довжиною 50-55 см, прикріплені до черевиків, які допомагають лижникові утримати стабільність.

Величезну радість, яку приносить швидкий спуск на скібобе, можуть відчути лише досвідчені лижники. Основам спуску на скібобе можна навчитися за півгодини, але для повного набуття навичок знадобиться кілька днів. Це також вид спорту, яким можуть займатися люди з травмами, які не дозволяють їм нормально кататися на лижах.

У Польщі спортсменів, що займаються скібобінгом, можна зустріти в Тешинській Сілезії, Закопане та Шклярській Порембі. Змагання проводяться по спуску, в слаломі та слаломі-гіганті. Польська збірна команда знаходиться в числі найсильніших команд у світі в боротьбі з німцями та австрійцями за місця на подіумі.

Сноутюбінг

Це чудове розвага на снігу в основному для дітей. Вона полягає у швидкому спуску зі схилу на гумових надувних санчатах. Траси для спуску підготовлені в основному в спеціально відведених для сноутюбінга місцях в гірськолижних курортах, але це розвага можливо скрізь там, де знаходяться хоча б невеликі пагорби. Сноутюбінг можна займатися навіть у Кашуба на півночі Польщі, спускаючись з Вежиця — найвищої гори в цьому регіоні.

Сноукайтинг

Сноукайтинг — це катання на лижах чи сноуборді з використанням буксирувального кайта, прикріпленого до упряжки. Лижника підтримує сила вітру, тому, щоб відчути адреналін, не потрібен схил. Навіть на зовсім пласкій території можна розігнатися до великої швидкості та пролетіти навіть кілька метрів.

У Польщі інструктори по сноукайтінгу пропонують в основному місця на Мазурах та в гірських регіонах країни, де досить довго переважають зимові умови. Пригоду зі спортом можна в принципі почати скрізь там, де лежить сніг та дме вітер. Для початківців рекомендуються плоскі території, яких у Польщі достатньо. Більш просунуті лижники можуть спробувати себе на обдуваючих вітром гірських схилах.

Одним з кращих місць в Польщі для занять сноукайтінгу є Сулошова в Малій Польщі — місцевість в 20 кілометрів від Кракова. Завдяки специфічному мікрокліматі сніговий покрив утримується тут довше, ніж в інших місцях, а на великому відкритому просторі часто присутній сильний вітер.

Спуск на чому попало

Божевільний спуск на власноруч виготовленому транспортному засобі можливий у будь-який час року, але зимові змагання користуються найбільшою популярністю. Незважаючи на низькі температури, це радісні заходи, що показують, що в області винахідливості та хорошого проведення часу поляки не спочивають на лаврах. Змагання часто проводяться під піднесеними гаслами: безпека на схилах або захист навколишнього середовища. У цьому сезоні суперництво по спуску на чому попало пройде зокрема в Щецині, Мисленіце або Мронгово.

Якщо Ви вирішили відпочити в Польщі та відкрити туристичну візу ми зрадістю Вам допоможемо!

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19