Як створити бізнес у Польщі?

Польща приваблює все більше і більше іноземних інвесторів. Це не дивно, оскільки в Польщі не високі податки, а для створення компанії і відкриття рахунку в банку, вам знадобитися тільки паспорт і вся процедура триває всього близько місяця.

Як створити бізнес у Польщі?

Як створити бізнес у Польщі?

Переваги ведення бізнесу в Польщі для іноземців:

 • Тимчасовий вид на проживання в Польщі засновнику фірми і членам його сім’ї, а в подальшому, отримання постійного виду на проживання.
 • Ваші діти зможуть отримати безкоштовну європейську освіту, вступивши до державних ВНЗ на території Польщі.
 • Можливість отримання кредитів в польських банках з низькими відсотками (від 2%).
 • Автотранспорт в лізинг у Польщі.
 • Можливість отримання дотацій і субсидій Євросоюзу на розвиток Вашого бізнесу.
 • Оптимальну систему оподаткування порівняно з іншими країнами Євросоюзу — Польщі, податок на прибуток становить 19%, в той час як у Німеччині — 30%, Угорщині — 20,6%, Естонії — 21%.

Будь ласка, зверніть увагу, що іноземець у Польщі який немає «Karty stałego pobytu» (посвідка на постійне проживання) може відкрити тільки фірму з обмеженою відповідальністю (Spolka z ograniczona odpowiedzialnością). Назву реєстрованої компанії в Польщі може бути вибрано довільно, проте вона повинна містити додаткове позначення «Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia» або скорочений варіант — «Sp. Z oo»

Заснування компанії (товариства з обмеженою відповідальністю) в Польщі, крок за кроком:

 • Підписання контракту з компанією у вигляді нотаріального акту, який містить основну інформацію (ім’я та адреса особи, діяльність, число акціонерів).
 • Оплата статутного капіталу з метою реєстрації компанії — в порівнянні з іншими країнами Європейського Союзу потрібно відносно невеликий статутний капітал (близько 1250 євро), низькі експлуатаційні витрати компанії — від 200 євро на місяць. Нотаріальне оформлення коштує близько 100 євро.
 • Реєстрація компанії в Національному судовому реєстрі. Цей реєстр веде господарський суд («Kraiowy Rejestr Sadowy» скорочений варіант — KRS).

Кожен польський платник податків та підприємець повинен мати свій ідентифікаційний податковий номер (NIP) і зареєструвати фірму в статистичному управлінні (отримати номер REGON).

З грудня 2014р. NIP та Regon при реєстрації компанії в Польщі можна  отримати в один день з KRS, суд сам буде відправляти реєстраційні заяви в інші фонди разом з інформацією про реєстрацію в KRS. Для цього ви повинні надати:

 • заяву про внесення до реєстру;
 • установчий договір товариства;
 • зразки підписів членів правління, завірені нотаріально;
 • трудові угоди;
 • документ, що підтверджує право на користування юридичною адресою;
 • документ, що підтверджує сплату судового мита (близько 250 Євро) і оголошення в судовому та господарському віснику (близько 120 Євро).

Заключним етапом відкриття компанії, є відкриття банківського рахунку в Польщі. Ми рекомендуємо спочатку порівняти пропозиції декількох банків.

Для відкриття рахунку в банку необхідно пред’явити: свідоцтво про присвоєння номера REGON; договір товариства; виписку з KRS.

У Польщі ви можете зареєструвати компанію через інтернет, що значно спрощує процедуру і скорочує час реєстрації компанії в Польщі, до одного-двох днів.
Реєстрація через інтернет передбачає спрощений порядок, з використанням типового договору товариства.

6 комментариев to “Як створити бізнес у Польщі?”

 1. ірина:

  Доброго дня ,куди я можу звернутися за того щоб більше дізнатися про відкриття власної компанії у Польщі ? Дякую

  • Сергій:

   В ужонд мейский, і крайовий реєстр.(KRS)
   Того міста де хочете зареєструвати вашу фірму

 2. Mykola:

  День добри всим.Скажить будьласка з визою якого типу можливо выдкрити Sp z.o.o Дякую

 3. Ольга:

  Скажіть будь-ласка які вимоги до терміну дії закордругого паспорту та візи існують для україни яки й хоче відкрити sp.z.o.o?

 4. ДОБРОГО ДНЯ!! МІЙ СИН СТУДЕНТ НАВЧАЄТЬСЯ У ПОЛЬЩІ М.ЛОДЗЬ,ХОЧЕ ТАМ ВІДКРИТИ ФІРМУ І ПРОДАВАТИ ЧЕРЕЗ САЙТ ТОВАРИ, ЯКИМ ЧИНОМ ВІН МОЖЕ ЗАРЕЄСТРУВАТИ ПІДПРИЄМСТВО У ЯКИЙ ТЕРМІН,СКІЛЬКИ КОШТУЄ І ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ,ДЯКУЮ

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19