Що їдять студенти в Польщі: бюджет і вибір

Про всеїдність студентів ходять легенди. І не важливо, в якій країні і в який час: невибагливим молодим шлункам під силу впоратися хоч з тістом, хоч з м’ясом — аби побільше і подешевше. Сьогодні пройшли ті часи, коли студентське братство з недовірою ставилося до інститутської їдальні, даючи їй влучні прізвиська типу «виразка» або «вовча кістка».

Що їдять студенти в Польщі: бюджет і вибір

Що їдять студенти в Польщі: бюджет і вибір

Так ось зі здоровим харчування в Європі і зокрема в Польщі немає проблем.

На жаль, незважаючи на загальносвітові тенденції у виборі здорового харчування, студенти в Польщі все-таки не часто віддають йому перевагу. Фаворитом молодіжної кухні, крім граніту науки, є банальні хотдоги! З великою кількістю майонезу і шкідливого кетчупу, недорогою гірчицею і приправами. Всього 5-7 злотих і ти цілком здатний дотягти до третьої пари, а там можна знову заправитися такою ж недорогою запіканкою.

Незрозуміло, куди дивиться комітет молоді і міністерство охорони здоров’я — черги на перервах між заняттями в закладах під вивіскою McDonalds, KFC або Бургер-Мак збираються з незмінним аншлагом.

Більш здоровою альтернативою різних бутербродів з майонезом і наггетсів є салати в пластикових ємностях, фрукти і численні йогурти. Все те, що не вимагає приготування і розігрівання, мікрохвильовок і дорогих холодильних шаф.

Подібний швидкий перекус доступний в будь-якому фойє на будь-якому поверсі — досить лише загородити закуток і студент волею-неволею долучиться до здорового харчування: соки, банани, цитрусові, сири і салатики завдадуть вже куди меншої шкоди здоров’ю, ніж Королівський бігмак за 9 злотих. І чи варто купувати велику пачку чіпсів за 5 злотих — вже краще придбати літр молока за 4 злотих або цілий десяток яєць за ті ж 6 злотих. Ось тільки насичене студентське життя часом не залишає в своєму щільному графіку часу для приготування повноцінного обіду.

Ось і доводиться студентам викладати кровно заощаджені 25-30 злотих в найближчій кав’ярні. До слова, інститутська їдальня дозволяє в два рази скоротити подібні витрати, надавши натомість нічим не гірші гастрономічні можливості: перше, друге і чай виллється максимум в 20 злотих. Суща халява в порівнянні з міськими рестораціями, в яких за той же «джентльменський» набір доведеться викласти близько 100 злотих.

Грамотно орієнтуючись на такий численний клієнтський сегмент, як учні ВНЗ, багато польських мережі закусочних проводять політику знижок за студентськими квитками. І вдячні мешканці місцевих храмів науки віддають мережам на зразок «Hokus-Рokus» або «Сhili pizza» належне, стаючи їх постійними клієнтами завдяки системі накопичувальних карт. Адже тут можна не тільки щільно перекусити за демократичними цінами, а й замовити вечерю чи обід на винос, звільнивши таким чином час для повноцінного студентського життя від рутинного куховаріння.

Правда, зовсім вже ощадливі студенти все ж вважають за краще закуповуватися в маркетах і великих торгових мережах типу «Żabka», «Biedronka» або «LIDL». Так, потім доведеться пару годин постояти біля плити, але можливість вкластися в смішні 20 злотих одночасно за обід, сніданок і вечерю дозволять відкласти грошей на більш серйозні покупки. Та й шлунку буде комфортніше від хазяйської домашньої кухні.

В середньому на харчування студента в Польщі може піти 300-450 злотих на місяць в залежності від місця проживання.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19