Особливості позначення дат в польській мові

Jaki dzień jest dziś?

Відповідь на це питання підступне не тільки тим, що передбачає наявність порядкових числівників у відповіді (що само по собі, часом, наганяє жах на багатьох :) ), але і закінченням цього самого числівника.

Особливості позначення дат в польській мові

Особливості позначення дат в польській мові

На відміну від української мови, де ми б відповіли, наприклад, «Вісімнадцяте грудня», по-польськи ми відповімо «Osiemnasty grudnia». Відзначили різницю? Якщо в українській мові порядковий числівник середнього роду, то в польській — в чоловічого. Пояснення лежить, якщо не на поверхні, то вже точно не глибоко.

Українською у відповіді ми маємо на увазі слово «число» ( «Яке сьогодні число?» — «(Сьогодні) вісімнадцяте (число) грудня»). Погодьтеся, що повна фраза навіть звучить дивно, але саме таке формулювання визначило рід числівника. А в польській мові нам говориться про слово «dzień» — «Jaki jest dzień?» — «Dziś jest osiemnasty (dzień) grudnia«, бо «dzień», як відомо – чоловічого роду.

Це безсумнівно дрібниця, але такі дрібниці і видають нас. У відповіді на питання «коли?», що зустрічається набагато частіше, різниця і зовсім непомітна:

Коли зустрічаємося? — Четвертого січня.

Kiedy spotykamy się? — Czwartego stycznia.

Так відбувається тому, що в родовому відмінку закінчення порядкових числівників, як і прикметників, збігаються.

Практика показує, що чим менш помітна різниця в мовах, тим складніше виробити у себе звичку говорити правильно і не піти на поводу у більш звичного варіанту з рідної мови.

Залиште коментар

Безкоштовний вебчат https://vibragame.org/ua/all-models.html - українські дівчата дивись одразу
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19