Cім чудес Польщі

Польща — країна прекрасних гір та прекрасних долин, озер неймовірної краси та приголомшливих дюн. Але також це і країна, в якій збереглася унікальна культурна спадщина предків. У вересні минулого року були названі сім головних чудес Польщі, засновані на результатах громадського онлайн-опитування, яке проводилося головною польською газетою «Річ Посполита». Погляньте і ви на представлені чудеса людської діяльності, які можна відвідати в будь-який час (не забудьте тільки про візу в Польщу!).

 

Соляна шахта «Величка»

Соляна шахта «Величка»

1. Соляна шахта «Величка». Або, по-іншому, соляний музей знаходиться неподалік від Кракова. Згідно сайту ЮНЕСКО про світову культурну спадщину, він був визнаний однією з найстаріших діючих соляних шахт світу. Починаючи з 13-ого століття і до 2007-ого року, шахта не припиняла постачати сіль. Її довжина складає більше трьохсот кілометрів, а завдяки безлічі статуй та капелі, вирізаним з кам’яної солі, це популярний атракціон та місце гарного відпочинку для дітей. Відвідувачі також можуть побачити велику кімнату з соляними стінами, підземне озеро та виставку за матеріалами історії соляної шахти. Щорічно близько 1,2 мільйонів людей приїжджають, щоб пройтися по відкритим для туристів 3,5 км шахти.

Торунь

Торунь

2. Старе місто — Торунь.

Торунь з його архітектурними пам’ятниками, що збереглися з Середніх століть, також вважається визнаною культурною спадщиною (ЮНЕСКО). Середньовічний пейзаж міста складається з великої кількості будівель в готичному стилі, включаючи міську ратушу, церкви, будинки простих мешканців — і всі вони непогано збереглися. Крім того, саме тут з’явився на світ Микола Коперник. Стара ратуша була побудована в 13-му столітті і є однією з найбільш монументальних ратуш Центральної Європи. Руїни укріплень міста, в особливості, оглядових веж, теж стають популярним місцем туристичного паломництва.

Замок Мальборк

Замок Мальборк

3. Замок Мальборк.

Побудований прагерманскими лицарями, германо-романським католицьким орденом хрестоносців, Замок Мальборк є найбільшим замком в світі (за площею). По закінченню будівництва в 1406-му році, Мальборк відразу був названий найбільшим цегляним готичним замком. Відвідувачам пропонуються тури не тільки в сам замок, але і в його музей — вони обидва входять до світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Вавельський замок та кафедральний собор у Кракові

Вавельський замок та кафедральний собор у Кракові

4. Вавельський замок та кафедральний собор у Кракові.

Готичний Вавельський замок, офіційне місце правління польських монархів, був побудований в 11-му сторіччі. Однак зараз він складається з великої кількості будов різних історичних періодів — будови розташовані навколо центрального двору. На початку 16-ого століття кращі місцеві та іноземні майстри, включаючи італійських архітекторів, скульпторів та німецьких декораторів, були запрошені для поновлення замку та перетворення його в гідне епохи Відродження місце. Незабаром замок перетворився на найвеличнішу резиденцію Центральної та Східної Європи. Вавельський кафедральний собор, також відомий під назвою Кафедрального собору Святого Станіслава та Вацлава, — це церква, розташована на Вавельському пагорбі. За традицією, саме тут були короновані всі польські монархи.

Ельблонгський канал

Ельблонгський канал

5. Ельблонгський канал.

Довжина цього каналу — 80 кілометрів; він об’єднує сотні озер північно-східній Польщі. Створений у 19-му сторіччі, Ельблонгський канал визнаний одним із самих значних технологічних досягнень. Він також включений у вищеназваний список ЮНЕСКО. Канал вміщує перевізні баржі, катери, човни та яхти водотоннажністю до 50 тонн. Різниця в рівнях води подолана за допомогою шлюзів та оригінальної системи схилів. У наші дні канал використовується, в основному, для відпочинку та проводження екскурсійних турів.

Замосць

Замосць

6. Замосць Люблінського воєводства.

Замосць — це прекрасне місто епохи Відродження в південно-східній Польщі. Історичний центр міста з його унікальним дизайном та архітектурними вишукуваннями в стилі Ренесансу теж належить до спадщини, перерахованим на сайті ЮНЕСКО. Він був побудований за італійською теорії «ідеального міста», але тим не менш, не забуті і місцеві архітектурні традиції (такі як аркадні галереї навколо площі). Це робить Замосць чудовим зразком нового підходу в плануванні споруди міст.

Торгова площа та Старе місто Кракова

Торгова площа та Старе місто Кракова

7. Торгова площа та Старе місто Кракова.

У центрі Кракова й донині домінує головна торгова площа Старого міста — вона так і називається: «Головний ринок». Заснований в 13-му столітті і з його 40 тисячами квадратних метрів площі, це найбільша середньовічна міська площа в Європі. Вона оточена історичними будинками, палацами та церквами, але найпопулярнішою пам’яткою і обличчям міста все ж залишається Sukiennice — основний центр міжнародної торгівлі.

Як бачите, у Польщі дійсно є, на що подивитися. Якщо вам до душі м’який клімат та подорожі по Центрально-Східній Європі, замовляйте квиток на літак, візу до Польщі — і вперед, до літнього відпочинку!

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19