За дипломом до Польщі: зрозуміло як вдома, добре як за кордоном

Рік від року все більш популярним серед випускників наших шкіл ставає вища освіта в Польщі. Та й студенти не проти отримати диплом магістра у Варшаві, Кракові чи Лодзі. У чому причина настільки великої популярності польських університетів серед випускників вітчизняних шкіл та студентів?

За дипломом до Польщі Авторитет традиції

 Традиції вищої освіти в Польщі йдуть у середину XIV століття, коли король Казимир III своєю грамотою заснував університет у Кракові. Нині цей університет носить назву Ягеллонського та є не тільки одним з найстаріших у Європі, але й одним із самих авторитетних. Для того, щоб переконатися у високій якості тутешньої освіти досить пробігти очима по списку найвідоміших випускників та викладачів ВНЗ, серед яких і Микола Коперник, і папа Іоанн Павло II, і режисер Кшиштоф Зануссі, і нобелівський лауреат з літератури Віслава Шимборська та безліч НЕ мене шанованих у світі науки, мистецтва і політики осіб.Знаючи, як поляки ставляться до своєї історії і честі, не думаю, що хтось засумнівається в тому, що 700 років наполегливої роботи над авторитетом університетів Польщі можуть бути поставлені під сумнів сьогоднішньої халтури. Адже крім Ягеллонського університету в Польщі ще предостатньо навчальних закладів, не настільки старих, але вельми гідних.

Європейські стандарти

 

Після успішної інтеграції Польщі в європейські структури за якістю освіти в країні над Віслою стали стежити не тільки білий орел з золотою короною, що сидить у Варшаві, а й цілі полчища європейських чиновників. І не дивно, адже тепер диплом польського університету — це зелене світло для працевлаштування в Європі (і зауважте, мова йде не про збір полуниці). Як наслідок європейці також готові гарантувати якість освіти, отриманої в Польщі. Для активних студентів також важливим аргументом буде можливість стажувань в інших університетах Європи з чисельними програмами обміну, успішно реалізованими в Європейському Союзі.

«І Шенген впаде нам в руки, немов переспілі груші»

 

Отримуючи студентську візу в Польщу, нам відчиняють буквально всю Європу. Необмежена свобода пересувань по Старому світу (не на шкоду навчанню, звичайно) гарна можливість побачити світ. Нормальний європейський студент не дозволяє собі спочивати на лаврах або шиї батьків, а встигає і лекції послухати і в бібліотеці посидіти, на тренування або репетицію заглянути, потягнути келишок інший пива з друзями і, звичайно ж, підробити. Благо з останнім для студентів в Європі все в порядку. А систематичний, нехай і не великий, заробіток, лоукостовие авіакомпанії, дешеві хостели та система студентських знижок здатні надати можливість побачити Париж, Амстердам, Флоренцію і Мадрид навіть тим, хто вдома не мріяв навіть про Сочі з Ялтою.

Брати-слов’яни

 

І нарешті, що радикально виділяє польські університети з натовпу західноєвропейських гігантів — це знайома, зрозуміла і близька атмосфера слов’янської країни. Адаптація в Польщі, звичайно, не звикання до сусіднього повітовому містечку, але вже точно простіше, ніж в Іспанії, Франції або Німеччині. Вивчити польську мову також куди легше, ніж англійська або німецька. Хоча і не варто думати, що польський піддасться без зусиль з вашого боку. Як і все на шляху до успіху, вивчення польської мови потребують вашого часу і зусиль.

В яку ціну граніт науки для народу?

 

Ще зовсім недавно польські університети декілька програвали конкуренцію сусідам з Німеччини або Чехії, тому що не могли дати можливість іноземцям отримувати освіту безкоштовно (ах, як пестить слух це слово — «халява»). Однак, горезвісна економічна криза вирівняла всіх, тепер і німці беруть за знання дороге євро, та й чехи до того близькі. Ціни на навчання у Польщі різняться від програми до програми, але, як показує практика, вже точно нижче більшості вітчизняних аналогів. Ось і виходить, що вчитися в Польщі, як мінімум, не дорожче, ніж удома, а ось переваги, на мій погляд, переважують, хоча судіть самі …

Мовне питання

 

 Умови прийому до польські університети потрібно уточнювати в приймальні комісії конкретного ВНЗ. Проте варто пам’ятати, що практично скрізь потрібно буде підтвердити своє знання польської мови на рівні В1 або В2. Мова, ясна річ, не вивчиш за місяць. Тому, якщо ви вирішили гризти граніт науки у Польщі — приступайте до вивчення мови вже сьогодні, а краще — вчора. З досвіду скажу, що з нуля до В2 можна розігнатися і за рік, але краще не ризикувати і мати в запасі 1,5 — 2 роки на вивчення польської мови, тоді вона точно не буде «сирою» і приживеться у вашій світлій голові, її там стане комфортно і ви звикнете один до одного: вона до вас, а ви до неї.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19