Візовий словник

Візовий словник або що означають терміни «коридори, 180/90, 360/180, річні мультивізи» та інше…

Коридор — період дії візи, під час якої ви можете знаходитися в ЄС. Умовно візи можна розділити на 2 типи:

Віза з коридором: коли час дії візи більше, ніж дозволена кількість днів перебування. Приміром мультивіза з часом дії 180 днів і дозволеним часом перебування вважається візою з коридором і коридор становить 180 днів. Т.б. якщо у вас така віза — ви можете планувати час вашого перебування всередині коридору.

Візи без коридору: це візи (найчастіше туристичні), в яких час перебування одно часу дії візи, тобто якщо у вас туристична віза на 10 днів — ви можете знаходитися в ЄС 10 днів, які чітко обмежені датами, зазначеними на візі .

 

Річна віза шенген, 360/180. Шенген віза на рік. Мультивіза рік.

Якщо ви не хочете замовляти тур і переплачувати за нього туроператорам, якщо ви не хочете хвилюватися про правильність оформлення документів, якщо ви не хочете стояти в чергах і проходити співбесіди — довіртеся професіоналам. Якщо у вас чистий паспорт — ми легко допоможемо вам отримати навіть річну візу. Якщо вам потрібна віза — ми з задоволенням допоможемо вам у цьому питанні.

Відразу ж зауважуємо: максимальний термін перебування для не громадян ЄС — 90 днів за 6 місяців. Далі в прикладі буде використана віза з тривалістю перебування 90 днів за кожні пів року. Припустимо, отримана річна шенгенська мультивіза. Період дії зазначений в п. 2: 01/01/2007 — 01/01/2008. Кількість в’їздів ми бачимо в п. 3 — mult. Кількість днів перебування на території шенгенської зони, зазначено в п. 4 — 90.

1. Припустимо, ми в’їхати в ЄС 01.01.2007. У день в’їзду в Шенгенську зону, 01/01/2007, починається відлік 6 місяців (з 01/01/2007 по 01/07/2007). За цей період людина в’їжджає і виїжджає кілька разів (або взагалі не виїжджає, а перебуває в ЄС всі 90 днів), і в підсумку до травня всі 90 днів відвідування ЄС в перше півріччя виявляються використаними. Це означає, що до 02/07/2007 (до початку другого півріччя) ця людина більше не має права в’їжджати до Шенгенської зони. Після 02/07/2007 дозволено знову в’їжджати в країни шенгену, але сума проведених там днів до 01/01/2008 не може бути більше 90.

2. Турист роздрукував візу (перетнув кордон шенгенської зони) 01/01/2007, і почався відлік 6 місяців (з 01/01/2007 по 01/07/2007). За цей період людина кілька разів в’їжджає т і виїжджає, і в підсумку 90 днів, можливих для перебування в шенгенських країнах у першому півріччі дії візи, закінчуються 01/07/2007. Це означає, що не пізніше, ніж 01/07/2007 людина зобов’язана буде залишити країну, щоб не порушувати режим, а 02/07/2007 можна знову в’їхати в ЄС і почнеться новий відлік 90 днів перебування протягом решти піврічного терміну дії мультивізи.

3. Відкрита річна шенгенська мультивіза з 1/01/2007 по 1/01/2008 з 90 днями перебування в кожному півріччі. При цьому, турист в перший раз по цій візі в’їхав в Шенгенську зону 5/03/2007. Відлік першого півріччя і дозволених в цьому півріччі 90 днів перебування починається з дня першого в’їзду (перетину кордону). Таким чином, перше півріччя, протягом якого дозволено пробути в Шенген зоні 90 днів, закінчиться 5/09/2007. У цьому випадку друге півріччя технічно зменшується, тому що триватиме з 6/09/2007 по 1/01/2008. Але, тим не менш, у ці неповні 4 місяці людина буде мати повне право пробути 90 днів у шенгенських країнах.

4. Річна шенгенська мультивіза відкрита з 1/01/2007 по 1/01/2008 з 90 днями перебування в кожному півріччі і кордон пересічена в перший же день дії візи. У даній ситуації, кінець 1го та 2го початок півріч буде 1/07/2007. Якщо подорож заплановано на період з 25/06/2007 по 5/07/2007, і при цьому до дня «стику» півріч за перші 6 місяців дії візи були використані менше відведених 90 днів, то виїжджати з країни 1/07/2007 і в’їжджати назад на наступний день не потрібно. Просто на момент закінчення першого півріччя буде використано якусь кількість днів (менше 90), а на наступний день розпочнеться відлік наступних 90 днів у другому півріччі дії візи.

Як читати шенген візу

Країни, які можна відвідувати, володіючи шенгенською візою

Якщо ви не хочете замовляти тур і переплачувати за нього туроператорам, якщо ви не хочете хвилюватися про правильність оформлення документів, якщо ви не хочете стояти в чергах і проходити співбесіди — довіртеся професіоналам. Якщо у вас чистий паспорт — ми легко допоможемо вам отримати навіть річну візу. Якщо вам потрібна віза — ми з задоволенням допоможемо вам у цьому питанні.

На сьогоднішній день шенгенську угоду підписано наступними країнами: Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Італія, Іспанія, Ісландія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Франція, Фінляндія , Чехія, Швеція та Естонія. Шенгенська угода передбачає, що іноземний громадянин, отримавши шенгенську візу в консульстві однієї з країн-учасниць, має право вільного пересування всередині всієї зони шенгенської договора.Существуют два правила, які визначають, в консульство якої країни звернутися за візою: а) віза повинна запитуватися в посольстві тієї країни, яка є основною країною перебування. У рамках Шенгенської зони перевірити, де саме мандрівник пробув найдовше, важко.

Однак, наприклад, якщо ви в’їхали на територію Шенгенської зони в одній країні, а виїхали з іншої, то будьте готові підтвердити, що основною країною у вашому маршруті була саме та, яка видала візу. Для підтвердження найкраще згодяться виписки з готелів і транспортні квитки. Найчастіше доводити правильність попередньої поїздки доводиться в консульстві, коли ви наступного разу подаєте документи на візу. Тому якщо ваш маршрут може викликати у консульства сумніви щодо того, чи дійсно країна, яка видала вам візу, була основною в вашому подорожі, то зберігайте всі подібні документи до отримання наступної візи; б) в’їжджати до Шенгенського простору бажано через ту країну, яка видала візу .

Це необов’язкове правило, але спочатку до такого туристу з пристрастю поставляться прикордонники, а потім і консульство, коли ви прийдете за візою в наступний раз (доведеться бути готовим довести, що велику частину поїздки ви провели в країні, що видала вам візу, а не в тій , чиї штампи стоять у вас в паспорті). Розшифровка значень на шенгенській візі Valid for Уточнення території, на якій діє віза. У випадку, якщо віза призначена для відвідування будь-якої з країн шенгенської угоди — буде написано «Шенгенські країни» мовою країни, що видала візу. Наприклад, Etats Schengen. Якщо зона дії візи обмежена однією країною — зазначається її код. From … Until Дата початку (from) і закінчення (until) дії візи: з якого числа в країну можна в’їхати і до якого числа обов’язково необхідно виїхати.

Час видачі візи і час початку її дії — не одне й те саме: віза може бути видана раніше початку строку її дії, а подорож може початися в перший же день дати, зазначеної в полі From. Number of entries Кількість в’їздів, дозволених за візою. Можливі варіанти: 01 (один), 02 (два), MULT (кількість в’їздів не обмежена). При цьому у транзитної візи може бути тільки 1 або 2 в’їзду. Як тільки число поїздок вичерпано, віза стає недійсною до подальшого використання для в’їзду, незалежно від її терміну дії. У рахунок йде тільки перетин зовнішніх кордонів шенгенської зони (або країни, якщо віза не шенгенська). Duration of stay … days Допустима кількість днів перебування в конкретній країні або в країнах усього Шенгену (залежно від візи).

Позначає загальну кількість днів, в які дозволено знаходиться по візі під час терміну її дії. Увага! Для віз, що мають термін дії 6 місяців і більше, вказується число днів, які можна провести в країнах Шенгену за півріччя. Тобто, якщо віза видана на рік, і в кількості днів перебування зазначено число «30», це означає, що провести у зазначеній країні або на території Шенгену можна 30 днів за перші півроку дії візи і 30 днів — у друге півріччя. При цьому в будь взяті півроку в країнах Шенгену не можна перебувати більше 90 днів. Наприклад, якщо за річною візою, виданою в липні з кількістю днів 90, поїхати у вересні і пробути в Фінляндії 3 місяці, то наступна поїздка може бути не раніше березня.

Це ж правило (не більше 90 днів у будь півроку) стосується взагалі перебування на території Шенгенських країн за будь-яким туристичним або гостьовим візами. Type of visa Тип візи. Можливі варіанти: A (транзитна віза для аеропорту, громадянам РФ не потрібна), B (транзитна віза), C ​​(звичайна «візітерская» віза), D (тривала національна віза). Issued in, On Місце і дата видачі візи. Вказується місто, консульська служба якої видала візу. Number of passport Номер паспорта власника візи. Surname, name Прізвище та ім’я, на кого видана віза. Remarks Додаткові відомості для внутрішнього використання прикордонникам і консульству.

Документи, необхідні для отримання шенгенської візи

Існує офіційний список необхідних документів, які потрібно надати в консульство, щоб просити шенгенську візу. У різних консульствах можлива відсутність деяких з цих документів або, навпаки, потреба в додаткових документах і довідках. Для подачі заяви на шенгенську візу заявник повинен надати: дійсний закордонний паспорт, термін дії якого повинен на 3 місяці перевищувати термін закінчення дії тієї візи, яку ви запитуєте; документ, що підтверджує мету і характер поїздки (це може бути туристичний ваучер, бронь готелю, ділове запрошення або запрошення від частого особи і т. д.); довідки та виписки, що доводять наявність достатніх фінансових коштів для поїздки в шенгенську країну і повернення до країни громадянства (це може бути довідка про купівлю валюти на необхідну суму, актуальна виписка з банківського рахунку або довідка про зарплату з місця роботи); заповнену анкету (її можна отримати в консульстві при подачі документів або завантажити з офіційних сайтів консульств); актуальну фотографію, що відповідає вимогам даного консульства. Увага! Віза повинна бути строго підтверджена поданими документами.

Якщо у Вас є документ, що пояснює необхідність у видачі Вам мультивізи, необхідно, щоб причина виглядала досить вагомою і правдоподібною. Інші документи також повинні відповідати запитуваної візі. Для отримання піврічної мультивізи з 30 днями перебування в Шенгенській зоні, необхідно пред’явити консульству страховий поліс, що забезпечує медичне обслуговування на 30 днів протягом півроку.

____________________________________________________________

Для чого потрібна віза?
Visus, — в перекладі з латинської мови, означає «побачений», тобто, той кого побачили, помітили. Віза — це певна відмітка, поставлена ​​в паспорт або інший документ, що підтверджує особистість. Візу (позначку, штамп) може поставити консульство, посольство, або інший, уповноважений на це орган.
Візи були впроваджені з розвитком державності, як спосіб контролю міграції громадян.
Деякі держави мають між собою домовленості про безвізовий в’їзд та виїзд їх жителів.
Сьогодні, віза — це перепустка до іноземної держави. Без відмітки в паспорті під назвою віза, Ви не зможете відвідати більшу частину світу.
Існує безліч різних видів віз і візових режимів, кожна держава кваліфікує їх по-своєму.
Після створення Європейського союзу і підписання в 1985 році Шенгенської угоди з’явилося таке поняття, як шенгенська віза. Шенгенську візу може видати будь-яка держава, що входить з Шенгенська угода.
Шенгенська угода передбачає скасування паспортного контролю на кордонах між країнами-союзниками.
Оформлення шенгенської візи і їх класифікація.
Шенгенські візи мають класифікацію:
Гостьова шенгенська віза. Це віза, яка ставиться в паспорт, якщо Ви відвідуєте іноземну країну з метою гостьового візиту. Така віза, як правило, видається терміном не більш ніж на 90 днів. Якщо терміни відвідування країни перевищують 90 днів, тоді видається національна віза країни. Гостьові візи, як правило, дають право на одиничний в’їзд в державу, після перетину кордону після повернення в рідну країну, даного типу віза втрачає свою силу. Але іноді, гостьова віза може видаватися на дворазовий в’їзд або навіть, багаторазовий. Віза з багаторазовим в’їздом з іноземна держава називається мультивізою. Оформити гостьову візу можна тільки за запрошенням, офіційно оформленим від когось з родичів або друзів.
Туристична віза. Туристична віза видається, якщо метою відвідування іноземної держави є туризм. Дана віза, як правило, короткострокова, має на увазі конкретні дати в’їзду в країну і виїзду з країни. Такі візи завжди одноразові і терміни її зазвичай не перевищують 21 день. Для оформлення такого роду візи, в консульство необхідно представити документи, що підтверджують мету поїздки (бронь готелю, розклад програми поїздки).
Бізнес віза. Такі візи видаються виключно по пред’явленню в консульство бізнес контракту з іноземним компаньйоном, а також офіційного запрошення на бізнес зустріч.
— Робоча віза — така віза видається громадянам, які бажають працевлаштуватися за кордон. Видають її тільки при наявності робочого контракту, або запрошення на роботу від роботодавця.
Для отримання шенгенської візи, як правило, документи подавати потрібно особисто в консульство, деякі візи можливо отримати без особистої присутності власника документів.
Звернувшись в нашу компанію, Ви можете отримати детальну консультацію щодо процедури оформлення візи, про те, як правильно заповнити візову анкету, як вести себе на співбесіді в консульстві, щоб не отримати відмову у візі.

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19