Умови праці домробітниць в Польщі

Умови праці у домробітниць в Польщі

Умови праці у домробітниць в Польщі

Уявіть собі, що за виконану роботу ми отримуємо символічну плату. Більше того, ми не маємо права на відпустку, не застраховані, а наш роботодавець з дня на день може позбавити нас і так скромних доходів. У такій ситуації перебуває, між іншим, великий відсоток людей, що працюють вдома — так званий домашній персонал або простіше домробітниці. Міжнародна Організація Праці прийняла рішення змінити цю ситуацію шляхом введення Конвенції про домашній персонал.

Умови праці у домробітниць в Польщі

Умови праці у домробітниць в Польщі

Які ж умови праці у домробітниць в Польщі.
Пані Агата більше року працює в якості домробітниці. На даний момент має декілька клієнтів. В її обов’язки входить прибирання, приготування їжі, прання, а іноді і догляд за садом.
— Часто, що я роблю, залежить від необхідності на даний момент. З нагоди Різдва, наприклад, багато замовлень від основних клієнтів. У той же час також погоджуюся і на інші пропозиції. Навесні і влітку виконую в основному роботи в городі і саду, — каже Агата. Але буває, що клієнт їде у відпустку або ділову поїздку і на деякий час не потребує моїх послуг. У такі моменти Агата позбавлена ​​доходу на деякий час і якщо натомість не знаходить іншої роботи, починаються фінансові проблеми. Адже особа, яка виконує роботу за договором про роботу, не має права на оплачувану відпустку, медичну страховку і пропрацювавши двадцять років не отримає права на пенсію. Для виходу з такої ситуації розглядається варіант самостійної зайнятості. Однак, сума внесків на соціальне забезпечення, не порівнянна з доходом від такої роботи.

— Зарплата залежить від клієнта. Є ті, які пропонують високі тарифи на оплату послуг, але я не одноразово працювала за дуже скромну винагороду, набагато нижче найнижчої в моєму регіоні Польщі, — згадує Пані Агата
В іншому випадку, Жаніна ризикнула створити свій бізнес. Вона має клірингову компанію. Про свою роботу вона каже: — Якщо маєш сильний характер і конкретно виконуєш обов’язки, то твою роботу поважають та цінують. Тим не менш, відкриття своєї справи приносить і труднощі. — Індивідуальні клієнти рідко хочуть платити ПДВ, тому що до квоти повинні додати додатково 23% і їм це не вигідно, внаслідок чого маю іноді проблеми, наприклад в банку з підтвердженням доходу, — говорить Жаніна. Прибуток дуже різноманітний. Жанна каже, що від 8 злотих за годину чи більше. Немає максимальної ставки, але 30 злотих за годину цілком задовільно.

Пані Агата та Жаніна належать до групи 53 мільйонів чоловік в світі, які працюють на дому. Такі цифри надає Міжнародна організація праці. Але якщо брати до уваги той факт, що більшість з них працюють нелегально, число може бути вдвічі більше. Вони не захищені законом, а значення їх праці знижується, з огляду на рутинні, щоденні завдання, за які не потрібно багато платити. Сюрпризом не є той факт, що проблема в першу чергу стосується жінок. Хоча багато що в цій ситуації змінилося, але робота жінок у домашньому господарстві подумки асоціюється в суспільній свідомості як щось звичайне і властиве їм, коли жінки протягом століть виконували таку роботу на дому, власне безкоштовно.

Роботодавці для виконання таких обов’язків найчастіше шукають жінок. Серед тих, хто працює в якості домробітниць, найчастіше іммігранти, які нерідко піддаються експлуатації з боку роботодавців. Ці люди погано обізнані про свої трудові права і їм доводиться вибирати з двох зол менше.

— Уявіть собі, що замість того, щоб заробляти 8 злотих за годину праці, заробляти 4 злотих і стільки ж платити податків за соціальне забезпечення. Крім того, бюрократичні формальності, через які ми повинні наймати бажаючих за контрактом, надає перешкода для працевлаштування.

З введенням конвенції ситуація не змінилася, — говорить соціолог Агнешка Нарлох, додавши: — Польща в 1980 році ратифікувала Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, тому більш 30 років зобов’язані надавати кожні 4 роки доповідь в ООН про її реалізації, що накладає на польський уряд зобов’язання вживати заходів для поліпшення становища жінок у різних сферах суспільного життя, а також у роботі. — Без доброї волі осіб приймати такі заходи поліпшень не буде і ратифікація чергової угоди нічого не змінить, — сказала Нарлох.

Жаніна, власниця клірингової компанії також вважає, що Конвенція не поліпшить положення людей працюючих на дому, сказала: — Жодна Конвенція не допоможе, тому що закон не дотримується, хіба що були б скарги працівників і штрафи платили б роботодавці. Але це неможливо, люди важко працюють, щоб прожити від місяця до місяця і втрачати роботу не хочуть.

Залиште коментар

return_links(); ?>
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19