Шенгенська угода набула чинності 26 березня 1995 року. Тоді його підписали 5 держав. В середині шенгенської зони було скасовано паспортний контроль.
C тих пір до угоди приєдналися ще два з гаком десятка держав; станом на кінець 2011 року угоду підписано 30 державами і фактично діє (з відміною прикордонного контролю) в 26 державах:
- Австрія
- Бельгія
- Угорщина
- Німеччина
- Греція
- Данія (без Гренландії і Фарер)
- Ісландія
- Іспанія
- Італія
- Латвія
- Литва
- Ліхтенштейн
- Люксембург
- Мальта
- Нідерланди
- Норвегія
- Польща
- Португалія
- Словаччина
- Словенія
- Фінляндія
- Франція
- Чехія
- Швейцарія
- Швеція
- Естонія
Автоматично входять в шенгенську зону (хоча угода не підписували)
- Андорра (разом з Іспанією)
- Монако (разом з Францією)
- Сан-Марино (разом з Італією)
Підписали шенгенську угоду, але залишили паспортний контроль — і тому знаходяться поза шенгенської зони — Великобританія і Ірландія. У ці країни потрібно відкривати окремі візи.
Готуються увійти в зону шенгену Болгарія, Кіпр, Румунія. Можливо вступ Болгарії та Румунії в шенгенську угоду в поточному 2012 році, орієнтовно в березні 2012 року. Поки вступ цих країн до шенгенської зони гальмують Нідерланди.
Відмінність країн що входять в шенгенську зону та країн, що підписали шенгенську угоду.
Всі шенгенські країни, крім Ісландії, Норвегії та Швейцарії, є членами Європейського союзу. Список шенгенських країн доповнюють також Великобританія, Ірландія, Болгарія, Кіпр і Румунія. Однак Велика Британія та Ірландія — це не країни шенгенської зони, вони підписали шенгенську угоду, але не скасували паспортний контроль. Що стосується останніх трьох країн (Болгарії, Кіпру та Румунії). Поки вступ цих країн до шенгенської зони гальмують Нідерланди.
Таким чином, громадяни третіх країн, отримавши візу в одну з держав, що входять в список шенгенських країн, можуть відвідувати всі шенгенські країни на підставі цієї візи. В цілому, вільно відвідувати всі країни шенгенської угоди можуть громадяни будь-якої країни шенгенської зони, особи мають візу будь-якої країни шенгенської угоди, а також громадяни третіх країн, які мають договір про безвізовий режим з будь-якою державою, що входять до списку країн шенгенської угоди.
Однак для громадян держав, що не входять до списку країн шенгенської угоди, передбачено низку обмежень. Наприклад, повинна бути запитана віза тієї країни шенгенського договору, яка стане основним місцем перебування. В’їжджати в країни шенгенської зони також бажано через країну, що видала візу. Якщо транзиту не уникнути, слід бути готовим до того, що доведеться детально пояснювати співробітникам митної служби іншої шенгенської країни про мету поїздки.
Країни, в яких діють шенгенські візи, здійснюють спільний контроль в’їжджають туристів. Якщо туристом був порушений паспортний контроль в одній з країн шенгенського договору, дані про нього обов’язково потраплять в єдину комп’ютерну базу, що може спричинити за собою заборону на в’їзд в будь-яку країну учасницю шенгенської угоди. Те ж відноситься і до правопорушень, скоєних під час відвідування будь-якої держави, що представляє шенгенські країни. Для кожного конкретного туриста це може загрожувати тим, що при наступній спробі отримання шенгенської візи буде відмова.
У Шенгенську Зону не входять: Кіпр, Болгарія, Ірландія, Румунія та Великобританія.
Допомога в оформленні шенгенської візи в будь-яку з країн угоди.
Наше агентство з задоволенням допоможе вам отримати шенгенську візу в будь-яку країну.
ДОБРИЙ ДЕНЬ.Я Е ГРОМАДЯНТНОМ ЧЕХІІ.ПІДСКАЖІТЬ БУДЬЛАСКА ЯКІ ПОТРІБНІ ДОКУМЕНТИ ЩОБ ВІХАТИ В ГОЛАНДІЮ АБО ПІВНІЧНУ ЕРЛАНДІЮ.