У Західній Малопольщі, де на невеликій території, за іронією долі, зосереджені найбільші пам’ятки найвищого класу, найбільший міський лісовий парк, найбільший ансамбль краєзнавчих парків, найбільша та найдовша мережа лижних підйомників, найдовші гірські та пологі траси єдиною на цій території гори альпійського типу якою володіє Польща, найбільша кількість печер, на самій великій карстовій території в Польщі, що знаходиться на Краківсько-Ченстоховській Юрській височині.
Місця, як ви бачите, в яких активний туризм просто не може не процвітати. З одного боку тут представлено Краєзнавство, з іншого боку всі умови для просторового спорту, займатися яким тут можна цілий рік. Взимку, тут рай для гірськолижників, сноубордистів, альпіністів, лижників-бігунів, а також ковзанярів, саночників.
Лижники-туристи можуть подорожувати по трасах Високих та Західних Татр, а добре продумані варіанти цих трас збільшують можливості займатися гірськолижним спортом в екстремальних варіантах. Більш схильні до роздумів «бігуни» можуть скористатися трасами неподалік Злотого Потоку, Янова, Подпесіц.
У Бялка виблискуючі вогнями і штучно покриваються снігом схили працюють по 24 години на добу. Схили Бескидів, в районі Щирка, Брено, Корбелева, Устроня, Вісли, Північній, покриває густа мережа підйомників та досить велика кількість різноманітних, добре підготовлених трас. Численні лижники приїжджають на підвісну канатну дорогу на Явожину Криницьку, Щавніцкую Паленицю і Тоболув в Горянах.
Добре розвинута мережа турбаз забезпечує багатоденні походи через гірські ланцюги. Якщо до цього додамо закриті та відкриті катки Кракова, Нового Тарга, Криниці, Більська, Ченстохови, Нового Сонча, Тарнова і вітрила Бойєр на «Живецький море» або Рожновського Озері, образ зими в Західній Малопольщі представиться нам вельми привабливо.