Воєводство Варминсько – Мазурське (Warminsko-mazurskie)

Воєводство Варминсько – Мазурське

Воєводство Варминсько – Мазурське

Регіон, який звуть царством тисячі озер, відомий також красивими річками. Незаймана природа притягує своєю чарівністю не тільки влітку. Царство Великих Мазурських Озер є також «землею обітованою » лижників. В районі Мазур і міста Сувалки сніг лежить з грудня до кінця квітня. На лижах їздити можна в околицях Голдапу.

Герб

Герб

Флаг

Прапор

 

 

 

 

 

Воєводство займає площу 24,200 км. кв. і його населяють 1,5 мільйона чоловік. Столицею воєводства є Ольштин. На його території знаходяться 47 міст і майже 3900 селищ. Адміністративно регіон поділений на 19 округів. По сусідству: Підляське на сході, Мазовецьке — на півдні, Куявсько-Поморське і Поморською на заході. На півночі воєводство межує з Росією (Калінінградський округ). На кордоні держави розташовані такі пропускні пункти (такі як Гроново, Безледи і Голдап).У цьому регіоні промисловість, не рахуючи кількох міст (Ельбленг, Ольштин, меншою мірою Оструда і Елк), має лише місцеве значення і базується в основному на натуральних ресурсах і селянських господарствах (харчова, деревна промисловість і будматеріали). Регіон дуже різноманітний з точки зору геоморфології. Будова поверхні утворилася за часів рухів балтійського льодовика, який залишив тут величезні кількості глини, піску, щебеню і валунів, «прорив» жолоби річок і мульди озер. Найбільші сліди залишив у районі Любави і Голдапу.

Розташовані в регіоні озера Снярдви і Мамри є найбільшими в Польщі. Трохи їм поступаються Езерак і Неготині. У багатьох озер знаходяться бази водних видів спорту, а у деяких центри зимового буерізма. Також популярні спливи на байдарках (найвідоміші: Крутиня і Вел з Дрвенце). Добре розвинене також пасажирське пароплавство. Найбільш популярні морські маршрути йдуть шляхом Великих Мазурських Озер, через Залив Вісли (місце, де Вісла впадає в море) і Остродско-Ельбленскім Каналом. Основну частину воєводства займають лісові масиви. Тут розташовані кілька ландшафтних парків, ок. 70 заповідників природи (серед них всесвітньо визнаний заповідником біосфери «Озеро Лукнайно») і велика кількість пам’яток природи (в основному валунів і величезних дерев).

У цій останній групі виділяються дуб Бажиньского — найбільший дуб в Польщі, камінь Біскуп і татарські камінь близько Нідзиця. У регіоні співіснують багато культур — сучасна польська, багатовікова Вармінсько-Мазурська, німецька, а також після війни прибули українці та лемки. Тут разом проживають прихильники багатьох віросповідань — римсько-католицького костьолу, євангелісти, УНІТА і нечисленні старовіри. Перш тут були дві історичні території. Вармії, яку спочатку населяло прусське плем’я Вармії (Пруси — балтійський народ, що населяв під кінець стародавніх часів і середньовіччя землі між нижньою Віслою і нижньою течією Німану, знищений або германізований), завойована в XIII столітті Хрестоносцями, перебувала в складі Польщі від 1466 до 1772 року і знову після 1945 року. Тепер в Вармії живе польське населення католицького віросповідання. Мазур у ранньому середньовіччі територія прусів — це та значна частина держави хрестоносців, яку в XIV-XVII заселили поляки з сусіднього регіону Мазовше. Мазури до 1945 року перебувала у складі Німеччини і люди там живуть були євангелістами.

Варминсько – Мазурське воєводство

Варминсько – Мазурське воєводство

Туристів притягують багато пам’ятників історії: костели (серед інших: в Ольштині, Ельбленге, Фромборке, Бранево, Свента Липка, Любаві), резиденції єпископів (Ольштин, Лідзбарк Вармінсько, Шимбарк), замки хрестоносців (Оструда, Кентшин, Нідзиця). Збереглися також фортифікації з XIX століття (фортеця Бойен в Гіжицко) і багато комплексів бункерів з Другої Світової Війни (серед них: Герложе, Мамерка, Позедже, Голдап). Найцікавіші музеї розташовані в Ольштині, Фромборке, Ольштинке і на полях Грюнвальда. Збереглися також пам’ятки матеріальної культури, мазурські селянські будиночки і навіть цілі села. Можна також відвідати руїни середньовічних міст і кургани давньопруського племені Галіндо (в Мазурському Ландшафтному Парку).

Краєвид Воєводства  Варминсько – Мазурського

Краєвид Воєводства Варминсько – Мазурського

 

Залиште коментар

return_links(); ?>
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19