Ченстохова

Ченстохова

Ченстохова

Одним з найважливіших центрів релігійного християнського культу в Польщі вважається місто Ченстохова. Крім цього це ще і найвідоміше місце паломництва в Європі правда от тільки після Лурда (Франція) та звичайно ж Фатіми (Португалія). Але як би там не було протягом року це місто відвідує 4-5 мільйонів паломників та туристів. Вся його історія тісно пов’язана з історією монастиря паулінів на Ясній Горі спорудженого князем Владиславом Опольчіком в 1382 році. Саме тоді, а якщо точніше через 2 роки після заснування цього монастиря була подарована тим же князем чудотворна ікона Божої Матері з Немовлям шанована як чудотворна у плині декількох сторіч та стала по суті символом релігійності в Польщі. У 14 столітті тут було споруджено укріплення, а в 16 столітті місто прославилося на всю країну як твердиня, яка встояла під натиском Шведської навали.

Зараз це воістину унікальний історичний комплекс, який зберігає свідчення про історичне минуле польського народу, держави та культури, найцінніші твори мистецтва.

У базиліці, яка зберігає чудотворну ікону і є по суті тією самою метою Європейського паломництва, так само зберігається не мало найцінніших творів мистецтва багато з яких представляються як дари королів, гетьманів та багатьох інших простих людей з усього світу, що приносять таким чином свою подяку чудотворній іконі. Саму ікону відкривають в дні певних церковних урочистостей і в певні години вдень. Є тут і інші пам’ятки Польщі, що варто побачити допитливому туристу. Ось до прикладу в інших будівлях монастиря, оточених кріпосними стінами особливої ​​уваги вартий Лицарський зал, а ще не завадило б відвідати музей 600-річчя монастиря та Арсенал. Від усього побаченого просто дух захоплює.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19