Дорожній контроль: як себе вести, чого уникати?

Дорожній контроль: як себе вести, чого уникати?

Дорожній контроль: як себе вести, чого уникати?

Безпека дорожнього руху — це трикутник залежності між водієм, автомобілем, на якому він пересувається, і дорогою, по якій він їде. Ці залежності регулюються правилами, на сторожі яких стоїть поліція.

Кожен водій в своїй кар’єрі мав напевно випадки зустрічі з дорожньою поліцією. Як поводитися в такій ситуації? Які у нас права та обов’язки, і які обов’язки має поліцейський? Знання правил допоможе нам без стресу — якщо ми не вчинили правопорушення — пройти будь-який поліцейський контроль.

Водія для перевірки може зупинити як поліцейський у формі, так і в цивільному. Поліцейський у формі може зупинити для перевірки в будь-якому місці, а поліцейський у цивільному — тільки в населеному пункті.

Поліцейські повинні почати перевірку з представлення та повідомлення причини зупинки. Поліцейський у цивільному зобов’язаний показати службове посвідчення, в поліцейський у формі — тільки на вимогу контрольованого водія.

Працівник служби, який зупиняє для контролю, може сигналізувати такий намір рукою (тільки при гарній видимості), щитом для зупинки транспортних засобів, а у разі поганої видимості — ліхтариком або щитом з відображаючим світлом. Поліцейський, що їде на автомобілі, може подавати сигнали з сигналізаційних, світлових та голосових пристроїв. Для контролю може нас також викликати поліцейський з вертольота, в цьому випадку сигнали відправляються з голосових та світлових пристроїв.

Водій, який отримає від поліцейського сигнал для зупинки, повинен зупинити транспортний засіб у місці, зазначеному поліцейським. Місце це не повинно ускладнювати руху та створювати загрозу для інших учасників дорожнього руху. Після зупинки ви повинні покласти руки на кермо та очікувати приходу поліцейського. Заборона виходу з автомобіля стосується також і пасажирів. Контролюючий поліцейський може зажадати виключити двигун і увімкнути аварійну сигналізацію.

« Поліцейський, який зупиняє для перевірки, має ряд повноважень. Починаючи з перевірки дійсності водійських прав, реєстраційного свідоцтва та страхування транспортного засобу, перевірки тверезості водія, до ліквідації можливості подальшої поїздки у випадку нетверезості, поганого технічного стану транспортного засобу або відсутності відповідних дозволів, що дозволяють управляти транспортним засобом », — говорить Радослав Яскульський, інструктор школи Auto Skoda.

Перевіряючийся водій, крім обов’язків, має також права, якими може скористатися у разі, коли не згоден з оцінкою свого порушення. Ці права чітко визначені та стосуються: можливості подання скарги на спосіб проведення дій поліцейським, а також відповідності виставленого штрафу реальності або його розміру. У такому випадку ми можемо відмовитися його прийняти, і справа тоді буде передано до суду.

Якщо водій має бути покараний на підставі показників пристроїв, він повинен мати можливість ознайомитися з записом або результатом виміру пристроїв контролюючих швидкість, а також може вимагати пред’явлення копії свідоцтв цих пристроїв. Водій, що піддається дослідженню на наявність алкоголю або інших одурманюючих засобів, у разі позитивного результату аналізу має право на його повторне проведення.

У дорожній системі пересування у нас всіх є одна і та ж мета — безпечно дістатися до будинку. Давайте пам’ятати про це і піклуватися про взаємну повагу і розумінні . Безпека на дорозі важлива кожен день, а в період зимових канікул слід звернути на неї особливу увагу.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19