Хто може отримати Карту Поляка

Минуло вже кілька років, як в силу вступив Закон Республіки Польща «Про Карту Поляка» прийнятий сеймом 7 вересня 2007. Багато людей вже отримали цей по-справжньому цінний документ і бажають стати його володарем не ставало менше.

Карта Поляка

Карта Поляка

Що ж таке Карта Поляка?
Згідно з офіційним визначенням, Карта Поляка — це документ підтверджує належність до польського народу.

У Законі «Про Карту Поляка» чітко описаний перелік людей, хто може отримати Карту Поляка:
1) особа, яка зараховує себе до Польського Народу і в той же час:
— Знає польську мову хоча б на початковому рівні і вважає її своєю рідною мовою;
— Знає і шанує польські традиції та звичаї;
— У присутності консула Республіки Польща або уповноваженої ним особи надасть письмову декларацію про свою приналежність до Польського Народу;
— Доведе, що хоча б один з батьків (мама або тато), дідусь чи бабуся, або ж прадід чи прабабуся (обоє) були польської національності або ж мали польське громадянство.
2) особа, яка представить письмову довідку від польської або полонійних організації (польської організації в країнах Східної Європи). Про свою активну участь у діяльності на благо польської мови та культури, або ж польської національної меншини протягом не менше трьох останніх років.

Карта може видаватися лише полякам з Східної Європи, і надається особі, яка не має польського громадянства або дозволу на проживання на території Республіки Польща.
Також, Карта Поляка може бути видана особі, польське походження якої було підтверджено згідно з правилами Закону Польщі «Про репатріацію» від 9 листопада 2000 року.
А особам, які мають особливі заслуги, польський консул може видати Карту Поляка без обов’язкового надання будь-яких підтверджень.

Необхідно пам’ятати, що для отримання Карти Поляка володіння польською мовою бодай на початковому рівні є обов’язковою умовою. Консул самостійно оцінює рівень знання польської мови.

Карта Поляка видається абсолютно безкоштовно терміном на десять років. Після закінчення терміну дії її можна також безкоштовно обміняти на нову.

38 комментариев to “Хто може отримати Карту Поляка”

 1. Інна:

  Доброго дня. В мене є така проблема я загубила карту побиту і мала терміново виіхати на Украіну тому перетнула кордон по децизіі а назад відкриваю візу. Підскажіть будьласка по повернені в польщу я зможу іі відновити чи буду змушена виробляти нову

 2. Ірина:

  Скажіть будь-ласка, моя мама народилася в Польщі,її батьки мали свій будинок та поля, в 1948 році їх переселили в Україну. В паспорті в мами записано місце народження Польща.Також маємо виписку з архіву,в якій є вписана моя мама.Чи має моя мама право на карту поляка, а також її діти та внуки.Буду вдячна за відповідь

  • тетяна:

   Скажіть будь ласка що вам сказали на рахунок карти поляка У мене така сама ситуація з мамою. Народилась в польщі але не полячка

 3. Аліна:

  Доброго дня, я являюся праунокою загиблого на війні 1941-45 років прадіда який визволяв Польщу , і захоронений там .Скажіть будь- ласка чи можу я отримати Карту Поляка безкоштовно ?

 4. Ольга:

  Доброго дня! Моі прадід і прабабця брали участь у Сеймі. Запису про національність не знайшла. Чи отримаю я карту поляка?
  Мій син хоче навчатися в Польщі. Йому в грудні буде 17 років. Чи отримає він карту поляка, якщо його прабабця я прадід народилися на територіі Польщі в 1925 та 1928 роках (зараз це Украіна). Запис про народження є в архіві в церковній книзі.
  Дякую

 5. Іван:

  Скажіть будь-ласка, в мене бабуся народилася на території Польщі в 1925 році, в мене є їїсвідоцтво про народження, які документи походження мені потрібно зібрати для подачі документів на Карту поляка. Вона змінювала прізвище декілька разів

 6. ольга:

  Доброго вечора. Маю похоронених у Польщі тітку її дочку та сина( моїх двоюрідних сестричку та брата)Підтримуємо звязки з братовою сімєю. Чи можу отримати карту поляка?Тітка була українка, чоловік її був поляк.

 7. Ольга:

  Доброго вечора. Якщо одне з подружжя має польське коріння чи може отримати КП друге з подружжя не маючи польського походження. В тому числі діти.

 8. Юлія:

  Доброго дня! Чи можу я отримати КП, якщо мій прадід і його син за часів ВВв воювали, загинули і поховані на території Польщі? Є відповідні документи.

 9. Марія:

  Доброго дня. Прадід у 1999 році отримав посвідчення Ветерана Війська Польського, чи можу я отримати КП?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19