Тимчасове місце проживання в Польщі

Временное место жительства в Польше

Тимчасове місце проживання в Польщі

Сьогодні ми з Вами поговоримо про ТМП (тимчасове місце проживання) у Польщі.
В цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання:

Що таке ТМП.
Види ТМП.
Терміни подачі на ТМП.
Вартість документів.
Де оформляти.
Плюси і мінуси.

Якщо Ви, вирішили подати документи на ТМП, то перш за все хотілося б відзначити цікавий і трохи складний період Вашого життя, близько 2 місяців (середній час оформлення ТМП в Польщі). Так як останнім часом Євросоюз трохи тисне на Польщу – перевірки на ТМП посилилися. Наведу приклад: коли я отримував ТМП або, як її ще називають, тимчасову карту побиту (Karta pobytu) до мене в гості приходили чотири рази стражі кордону (підрозділ, який займається перевіркою документів на виявлення порушень перебування на території Польщі), і один раз потрапив під перевірку поліції. Ось такий досить цікавий шлях до отримання ТМП в Польщі.

Отже, що ж таке ТМП?

ТМПтимчасове місце проживання (Карта побиту), що дає Вам право жити на території Польщі на час, позначене в карті. Карта побиту видається Ужендом (urząd wojewódzki) за місцем Вашого проживання. На даний момент мені відомо три причини видачі карти побиту:

1. Робота в Польщі.

2. Навчання в Польщі.

3. І якщо хтось із родини (чоловік, дружина) отримали карту побиту, то її автоматично може отримати і другий член сім’ї.

Коли ж подаються документи на карту побиту?

Коли Ваша душа забажає, АЛЕ не пізніше, ніж за 45 днів до закінчення візи або старої карти побиту. Тобто, якщо у Вас до кінця візи залишилося 44 дні, а Вам сподобалося і Ви вирішили залишитися в Польщі та подати на ТМП, то Вам просто відмовлять в цьому задоволенні.

Вартість документів невелика, офіційно в касу Вам потрібно буде сплатити 340 злотих. Так звана сплата гербового збору. У разі відмови у видачі Вам цю суму повернуть.

Де ж починається шлях подачі документів на карту?

У тому ж Уженді у відділі з питань іноземців. Приходимо до відділу, говоримо, що хочемо подати на карту побиту і Вам видадуть анкету («wniosek» – внесек) на чотири сторінки з купою питань, після його заповнення та передачі працівнику розпочнеться шлях, в кінці якого Ви отримаєте карту побиту (ТМП в Польщі ).

А тепер всього трохи пару слів про плюси і мінуси. Плюсами є те, що Вам більше не потрібні візи. Ви спокійно на кордоні показуєте карту побиту і від Вас більше нічого не потрібно. Також у Вас є право покататися по Європі не відкриваючи віз, але після того, як Ви отримали карту побиту, перебування за територією Польщі обмежується 90 календарними днями на рік. Всі інші дні прийдеться перебувати в Польщі, в іншому випадку можлива ануляція карти. Якщо Ви проживали на тимчасових картах побиту 5 років, у Вас є право подати на ПМЖ (постійне місце проживання), але про це вже в інших статтях.

111 Коментарів до “Тимчасове місце проживання в Польщі”

 1. Юля пишет:

  Доброго дня.маю таке питання.Чоловік подає на карту побиту йому сказали що треба почекати два місяці щоб отримати печатку від консула на виїзд до України,якщо він виїде то йому потрібно робити візу щоб поїхати назад в Польщу????

 2. Зоряна пишет:

  Доброго дня! у мене є карта тимчасового побиту в польщі видана до 07.07.2016 року на підставі навчання. Але моє навчання буде тривати до 30.09.2016 року в звязку з цим я хочу відкрити в Україні національну візу з 08.07.2016 до 30.09.2016. Чи можу я відкрити візу в будь-який період чи її можна відкрити тільки за 90 днів до закінчення терміну карти побиту?

 3. Володимир пишет:

  Вітаю. Маю КТП і постає питання зміни роботи,чи потрібно виготовляти нову карту?

 4. ihor пишет:

  як відкрити англійську візу з картою побуту?

 5. Ірина пишет:

  Добрий день.
  Моя дочка з 2010 року навчається, проживає і останні два роки працює в Польщі. Роботодавець за своєю ініціативою зробив їй карту тимчасового перебування на два роки до вересня 2016 року.
  Все було прекрасно до того часу, поки її роботодавець не почав зловживати алкоголем і тепер виганяє її з роботи. Дочка подала резюме на сайти і шукає оперативно іншу роботу. Так, як він сам не хоче її звільняти (я так зрозуміла, що в цьому випадку він повинен буде виплатити їй компенсацію), він агресивно до неї відноситься і змушує звільнитися самій.Якщо вона звільнитися, то карта побиту скасовується?
  Вона вчитися в університеті на магістратурі заочно – їй можна тільки буде по візі знаходитися в країні чи можна відкрити якимось чином продовжити карту побиту чи зробити нову на навчання?
  Порадьте щось, будь ласка.Наперед вдячна.

 6. Сергей пишет:

  Добрый день. У меня карта трывалого побуту поляка на 5 лет. Могу ли я прописаться в чехии?

 7. Віталій пишет:

  привіт….можу я поїхати додому коли иробиться карта побиту якщо віза закінчилася???

 8. Юля пишет:

  доброго дня.у мене таке питання.чи можу я анулювати карту побиту і чи повернуть мені хоч якісь гроші?

 9. Katrin пишет:

  Доброго дня! Маю кілька питань: Чи потрібно замінювати (або подавати на нову КТП) при зміні роботи? Якщо я не є в шлюбі, чи можу подати на КТП на доходи свого хлопця? Дякую.

 10. Людмила пишет:

  Доброго дня!

 11. Ірина пишет:

  Привіт чоловік у понеділок подає на карту побиту,після цього як він подав він може їхати на україну

 12. Микола пишет:

  Я отримав карту побиту в Польщі як я можу забрати дружину та дитину в Польщу до себе на цей період? Дякую

 13. Леся пишет:

  Мій чоловік має карту побиту. Чи може він змінювати місце роботи?

 14. Valentina Demko пишет:

  Маю запитання по продовженню карти тимчасового побиту в Польщі. Як можна продовжити побиту в Польщі, а саме, як це можна зробити в місті Лодзь. Дякую.

 15. юра пишет:

  я отримав карту тимчасового побиту в Польщі як я можу забрати дружину та дитину в Польщу до себе на цей період? Дякую

 16. Маша пишет:

  Добрий день я хочу змінити карту побуту..так як моя шефова не надає мені праці..шо мушу зробити щоб змінити її..
  І чи можу зробити собі візу як мам карту?

 17. Анна пишет:

  Здравствуйте! Хочу поделится своим жизненным опытом, который связан с картой побыту, возможно кому то в будущем пригодится. Я приехала в Польшу на обучение, но первым делом встал вопрос о карте побыта, в данном вопросе я была осведомлена не очень хорошо, и спрашивала у своих друзей, как можно быстро оформить документы. Многие посоветовали мне специальную компанию, которая занимается решением данного вопроса, не только быстро, но и качественно, возможно кто то заинтересуется, то оставляю название фирмы – Apatris. Здесь действительно работают высококачественные специалисты, мне дали развернутую консультацию и помогли оформить карту побыту без каких либо проблем.

 18. Ірина пишет:

  Доброго дня. Таке питання. Чоловік має карту поляка, збираємось емігрувати в Польщу. У мене зараз шенген віза із терміном перебування 90 днів. у ППВА дізналась, що якщо відкривати візу по карті поляка чоловіка, її відкриють на 100 днів перебування. Чоловік збирається подавати на КСП, яким чином я зможу залишитись з ним в Польщі, допоки не будуть готові його документи? Чи може чоловік подавати на возз*єднання сім*ї під час подачі на карту сталего побиту? Чи можливо, мені зможуть продовжити візу, щоб я не покидала територію Польщі? Дякую за відповідь

 19. Надія пишет:

  В мене ситуація подібна але я не проживаю в Польщі а буваю там по пару днів! Чоловік подав документи на побит сталий і я теж буду подавати але не знаю чи мені дадуть так-як я ні одного дня не працювала в Польщі бо віза № 23 по карті поляка чоловіка не дае право на працю.А візу вам відкриють не на 100 днів а на 200! Мені вже три рази так відкривали!

 20. міша пишет:

  Чи можу я виіхати на вікeнд до чeхіі якщо подав на карту побиту.віза закінчилась e пeчатка з ужонду

Залишити коментар:

Яндекс.Метрика
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19