Тимчасове місце проживання в Польщі

Временное место жительства в Польше

Тимчасове місце проживання в Польщі

Сьогодні ми з Вами поговоримо про ТМП (тимчасове місце проживання) у Польщі.
В цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання:

Що таке ТМП.
Види ТМП.
Терміни подачі на ТМП.
Вартість документів.
Де оформляти.
Плюси і мінуси.

Якщо Ви, вирішили подати документи на ТМП, то перш за все хотілося б відзначити цікавий і трохи складний період Вашого життя, близько 2 місяців (середній час оформлення ТМП в Польщі). Так як останнім часом Євросоюз трохи тисне на Польщу — перевірки на ТМП посилилися. Наведу приклад: коли я отримував ТМП або, як її ще називають, тимчасову карту побиту (Karta pobytu) до мене в гості приходили чотири рази стражі кордону (підрозділ, який займається перевіркою документів на виявлення порушень перебування на території Польщі), і один раз потрапив під перевірку поліції. Ось такий досить цікавий шлях до отримання ТМП в Польщі.

Отже, що ж таке ТМП?

ТМПтимчасове місце проживання (Карта побиту), що дає Вам право жити на території Польщі на час, позначене в карті. Карта побиту видається Ужендом (urząd wojewódzki) за місцем Вашого проживання. На даний момент мені відомо три причини видачі карти побиту:

1. Робота в Польщі.

2. Навчання в Польщі.

3. І якщо хтось із родини (чоловік, дружина) отримали карту побиту, то її автоматично може отримати і другий член сім’ї.

Коли ж подаються документи на карту побиту?

Коли Ваша душа забажає, АЛЕ не пізніше, ніж за 45 днів до закінчення візи або старої карти побиту. Тобто, якщо у Вас до кінця візи залишилося 44 дні, а Вам сподобалося і Ви вирішили залишитися в Польщі та подати на ТМП, то Вам просто відмовлять в цьому задоволенні.

Вартість документів невелика, офіційно в касу Вам потрібно буде сплатити 340 злотих. Так звана сплата гербового збору. У разі відмови у видачі Вам цю суму повернуть.

Де ж починається шлях подачі документів на карту?

У тому ж Уженді у відділі з питань іноземців. Приходимо до відділу, говоримо, що хочемо подати на карту побиту і Вам видадуть анкету («wniosek» — внесек) на чотири сторінки з купою питань, після його заповнення та передачі працівнику розпочнеться шлях, в кінці якого Ви отримаєте карту побиту (ТМП в Польщі ).

А тепер всього трохи пару слів про плюси і мінуси. Плюсами є те, що Вам більше не потрібні візи. Ви спокійно на кордоні показуєте карту побиту і від Вас більше нічого не потрібно. Також у Вас є право покататися по Європі не відкриваючи віз, але після того, як Ви отримали карту побиту, перебування за територією Польщі обмежується 90 календарними днями на рік. Всі інші дні прийдеться перебувати в Польщі, в іншому випадку можлива ануляція карти. Якщо Ви проживали на тимчасових картах побиту 5 років, у Вас є право подати на ПМЖ (постійне місце проживання), але про це вже в інших статтях.

117 комментариев to “Тимчасове місце проживання в Польщі”

  1. Юля:

    Добрий день. Таке питання: Якщо є Карта побиту, чи можна поїхати на декілька днів в іншу країну, а саме Німеччину. Паспорт не біометричний. Приписка в Польщі є, але не оформлена офіційно в компанії.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19