Сезонний заробіток: їдемо в Польщу будувати будинки та збирати полуницю

vinsad.vn.uaПоляки зараз активно запрошують українців на сезонні роботи. Хоча заробити на зборі полуниці і яблук і у нас можна. Правда, в 2  рази менше, ніж за кордоном.
Збір полуниці у Польщі відгуки

Незважаючи на кризу, польські фермери зараз потребують робочої сили на час сезонних робіт, про це повідомив генеральний консул у Львові Гржегорж Опалінскі.

У порівнянні з минулим роком зацікавленість польських підприємців та недорогої робочої сили з України зросла на 80%, і з початку року консульство видало вже більше 80 тисяч віз. Українці у Польщі, як правило, зайняті на будівництві або в сільському господарстві. Жінки збирають полуницю і черешню.

Робочий день триває 12-14 годин, заробити можна $ 700-900 на місяць (приблизно від 5,7 тис. до 7,3 тис. грн за нинішнім курсом). З одного боку — це реальна можливість безробітним українцям отримати хоч щось, з іншого — ціни в самій Польщі, дуже високі, а праця важка. Наприклад, на одному з форумів, присвячених імміграції та роботі за кордоном, досвідчені «заробітчани» стверджують наступне:

Alexandross: Якщо немає досвіду роботи в полі, то збір полуниці здасться нестерпно важким. Я працював у сільськогосподарській фірмі Sadpol. Проживання — в гуртожитку для робітників або на туристичній базі в 8-10 км від місця роботи. Харчування — за свій рахунок (обід — 7 злотих, близько 18 грн), проживання безкоштовне, але якщо не вийшов на роботу, то вартість житла за цей день віднімають з заробітку. Тоді вартість проживання за добу — 11 злотих (близько 29 грн).

Зарплату видають раз на тиждень, у суботу, в кінці дня. Робочий день — з 7 ранку до 6 вечора. Дві перерви по 30 хвилин. За день збирачі фруктів заробляють до 70 злотих (близько 185 грн). Якщо немає роботи по збору фруктів, то працюють на прополці (45 злотих — близько 120 грн).

Неваша Тітка: А самі поляки їдуть збирати полуницю в Норвегію! Адже їм, як громадянам Євросоюзу, платять набагато більше, ніж нашим!

Особистий досвід заробітків в Англії

«Подивитися країну і підучити мову навіть не розраховуйте»

— Три роки тому я побував в Англії в якості сезонного працівника, — розповідає киянин Юрій Лисак. — Якраз відучився в інституті, роботи не було, вирішили з приятелем їхати — він вже бував на заробітках за кордоном. Подумав — а чому б ні, якщо не розбагатію, хоч країну подивлюся да мову підучу. Подали документи фірмі-посереднику, пройшли співбесіду, заплатили по $ 500 за послуги і через місяць вже працювали на фермі в графстві Йоркшир — збирали овочі.

Прожив я там чотири місяці і за цей час перетягав тонни огірків і буряка. Робота забирала практично весь час, зарплату нам платили від виробітку, і хотілося заробити якомога більше, але потрібно було платити за житло, купувати одяг. От і виходило, що робота — сон — робота, у вихідний — вилазка в довколишній містечко попити пива в пабі.

Про те, щоб з’їздити в Лондон або кудись ще, не було й мови — ніколи, та й втомлювалися сильно. Та й мову освоїв хіба що на рівні загальних фраз — далі справа не пішла, адже більшість робітників теж були приїжджими, з Польщі, Росії та України, а господаря ми бачили тільки в дні зарплати. В результаті за все літо заробив (2100 фунтів, отримував по 150-200 фунтів на тиждень).
А як у нас

За прополку буряка на Полтавщині 130 грн в день платять

Оголошень з вакансіями на збирання врожаю та інші сільгоспроботи в Україні знайшлося небагато.

4000 грн на місяць — Прополка буряка в Полтавській області. При цьому заробіток залежить від виробітку. Житло та харчування за рахунок роботодавця, робочий день ненормований, але не менше восьми годин.

5000 грн на місяць — Збір яблук і винограду в Криму. Житло за рахунок роботодавця. Харчування за свій рахунок. Пропозиція актуальна до початку жовтня. Оплата залежить від виробітку.

3000-4000 грн на місяць — Зибирання суниці на західному узбережжі Криму. Період роботи 30-60 днів. Вік 18-50 років. Довідка від терапевта про придатність до сільхозтруду. Оплата від 100 грн в день. Режим роботи: 5.00-13.00, 13.00-16.00 — перерва. 16.00-19.00 — за бажанням. Проживання за рахунок роботодавця (будиночки з кімнатами на 4, 6, 8 чоловік, душ, їдальня). Харчування — 20 грн в день.

фото з vinsad.vn.ua

2 комментария to “Сезонний заробіток: їдемо в Польщу будувати будинки та збирати полуницю”

  1. Магдалена:

    Доброго дня!Потрібна робота на літо сезонна є запрошення.

  2. Serg:

    Хочу поділитися інформацією про польські фірми TM POWER I MS SERVIS.
    Влаштовують на роботу легально та є багато нюансів. Приїжджаючи в Польщі декілька днів доводиться чекати на роботу і жити в костелах за свій рахунок. Ніхто толком не може пояснити про умови праці і яку роботу виконувати. Знімають гроші за ком.послуги, але кожного разу сума відрізняється незалежно від того, чи багато витрачено води і електрики, чи економили.
    Особливою пунктуальністю відрізняється Олег Ярославович. Якщо обіцяє привезти зарплату або аванс в понеділок, то буде, в кращому випадку, у п’ятницю або суботу. Хоча його в цей час зустрічали з його кубітою зовсім в інших місцях.
    Якщо готувати в них документи на карту побуту, то вони будуть настільки недбало складені, що прийдеться самому бігати по інстанціях і збирати потрібні довідки і заповнювати анкету.
    Воєводське запрошення обіцяють зробити протягом місяця а виходить через 2-3 місяці. Це в кращому випадку. Бо може і не бути запрошення, хоч за нього знімають із зарплати по 100 злотих.
    Ще є проблеми з останньою зарплатою. Якщо не отримати гроші і поїхати до дому то можна гроші і не отримати. З офісу кажуть щоб зв’язуватися з Олегом, а він просто не відповідає на дзвінки.
    Якщо когось такі умови роботи влаштовую то можете до них звертатися. А я більше з ними зв’язуватися не хочу.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19