Уряд Варшави

Уряд Варшави

Уряд Варшави

Останнім часом місту щастить. Демократичні вибори дають місту яскравих та ініціативних правителів.

На президентському посту побувало 50 осіб, двоє з правителів були пруськими офіцерами, а один — російським воєначальником.

Сам президентський пост був введений перед розділом Речі Посполитої. Саме тоді перед загрозою інтервенції поляки зрозуміли важливість президентства. Після введення прийнятого Сеймом положення був обраний перший президент столиці — Ігнаци Закревський-Виссогота (1745-1802), перший і четвертий президент Варшави.

Верховенство Закревського довелося на найважчий період міста. Самою знаменною подією під час його президентства стало прийняття Конституції 3 Травня. Однак Закревський довго не залишався на посаді, оскільки проти Конституції 3 травня виступили її противники, утворивши конфедерацію на Україну. Після того, як король Польщі прийняв сторону конфедератів, жителі Варшави змушені були визнати їхню владу.

Повернення на пост президента міста Ігнац Закревський чекав 2 роки. Його визнали за короткий термін талановитим організатором, створивши Муніципальну поліцію, він сам став на її чолі. В обов’язки президента входив контроль над шпиталями та в’язницею, а під час облоги Варшави пруськими військами Закревський організував майстерні по ремонту зброї, а також цехи з виробництва пороху та білої броні.

Після придушення повстання під проводом Костюшко,  Закревський змушений був скласти повноваження, та був арештований та перепроваджений в Петербург. До останнього дня він перебував під контролем царської австрійської поліції.

Анна Гронкевич-Вальц, чинний президент столиці, народилася 4 листопада 1952 року в Варшаві. У 1975 р. закінчила юридичний факультет Варшавського Університету. У 1981 захистила докторську роботу по темі: Роль міністра промисловості в національній економіці. У 1989 р. експерт Сейму і Сенату в галузі адміністративного та банківського права. З 6 березня 1992 по 31 грудня 2000 голова Польського Національного Банку. В 2001-2005 рр.. віце-президент Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. З вересня 2006 виконує обов’язки віце-голови партії Громадянська Платформа. Автор понад 40 наукових публікацій з 26 лютого 2007 року виповнюється обов’язки голови Ради фонду Польських метрополій.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19