Люблінське воєводство (Lubelskie)

Люблінське воєводство

Люблінське воєводство

Гарний регіон з незайманою природою і безліччю історичних міст. Туристів притягують чудові пейзажі Розточе і чисті озера Любельського полісян. На території воєводства (Пулави і Козлувка) розташовані красиві палацово-паркові ансамблі, місто художників — Казімєж Дольний, перлина польського Ренесансу — Замость і відомий курорт — Наленчув. Столиця воєводства — Люблін, центр регіону з багатьма пам’ятками історії та відомої палацової каплиці.

Герб

Герб

Прапор

Прапор

 

 

 

 

 

Воєводство займає площу 25,200 км2 і в ньому живе 2,2 мільйона чоловік. Столицею воєводства є Люблін. На території воєводства знаходиться 40 міст і 4200 селищ. Адміністраівно регіон поділений на 24 округу. На заході і півночі межує з Мазовецьким воєводством, на півночі з Підляським (на дуже короткому відрізку), з Підкарпацьким на півдні і Свентокшиським на південному заході. На сході воєводство межує з Білоруссю та Україною. На кордоні країни є багато контрольно-пропускних пунктів, з Білоруссю в Тересполі і Славатічах, а також з України в Дорохуську, Зосін і Хребенне. Відносно невелика частина регіону промислово розвинена. Добувна промисловість сконцентрована в районі міст Ленчна і Хелм. Інші галузі промисловості: видобуток металів, цементна, хімічна і харчова промисловість. Розміщуються головним чином у великих містах. Велика частина територій в цьому регіоні використовується сільським господарством (недалеко від Уршуліна можна побачити як сушиться тютюн). Основна частина описуваних територій історична Малопольському, лише колишнє Хелмському воєводство входило до складу Червоної Русі, званої також Руссю Халіцький, а пізніше руським воєводством. Хелм був у ті часи столицею цих земель. Рельєф місцевості дуже різноманітний. Середню частину займає Любельський Пагорб. На північ від неї знаходиться фрагмент Південно-Мазовецької долини, Побужжя та Любельське Полісся. Південна частина складається з частин Волиньські Пагорби, Розточе і Сандомерської Улоговини. Північну і південну частину воєводства займають великі лісові масиви. У Любельському воєводстві найменшу кількість річок в Польщі. Основна річка — Вепш (хоча уздовж кордонів воєводства пливуть річки Вісла і Буг). Скупчення озер знаходиться в Ленчиньско-Влодавському Поозерї. На цій території розміщено два національних парки: Поліський і Розточанського, багато ландшафтні парки, заповідники природи та пам’ятники природи. Головним туристичним та історичним центром регіону є Люблін. Найбільш цікаві історичні об’єкти знаходяться в Старому Місті. На палацовій височині знаходиться відома готична каплиця Святої Трійці, прикрашена настінним живописом початку XV століття.

Люблінсье воєводство

Люблінсье воєводство

У Кафедральному соборі є акустична ризниця і скарбниця з подвійним склепінням. Костел Домінікан відомий по каплиці Фірлея . Замость, який називають «Північною Падуї», це архітектонічно майже єдиний урбаністичний комплекс в стилі відродження. Найцінніші його об’єкти — ратуша, кафедральний собор і будинки на ратушній площі. Казімєж Дольни притягує туристів цілий рік. Рельєф поверхні міста, будинки в стилі відродження, зерносховища, руїни палацу і дерев’яні колодязі — найпопулярніші об’єкти в місті. У Хелмі є цінні з точки зору архітектури костели і створений в міжвоєнний період прекрасно розпланований селище для працівників залізниці. До того ж місто відоме по трасі в крейдодобуваючих шахтах. В Пулавах розташований палацово-парковий комплекс, що раніше належав родині Чарториських. У палаці в Козлувці знаходиться Музей Замойських, а також колекція соцреалістичного мистецтва. Наленчув — курортне місто, в якому лікувалися багато видатних поляків. У східній частині воєводства разюче багаті дерев’яні костели і церкви, з яких найкрасивіші знаходяться в містах Томашув Любельський, Боровиця, Костомлоти, Хребенне і Корчмин. У південно-східній частині регіону можна знайти багато прикрашені надгробки на цвинтарях і велика кількість кам’яних хрестів біля доріг. Найпопулярніші регіональні заходи: «Хмелякі» в місті Краснистав і фестиваль народних капел в місті Казімєж Дольни.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19