Карта Поляка: Співбесіда в консульстві

Співбесіда в консульстві

Співбесіда в консульстві

НА СПІВБЕСІДУ НЕОБХІДНО ПРИНЕСТИ:

1. Заповнена анкета-заява (Завантажити Wniosek)

Інструкція щодо заповнення (Завантажити інструкцію)

Зразок заповнення анкети.

Увага! Підпис не повинен виходити за краї. Роздруковувати анкету потрібно на двох аркушах (приймають і роздруковану на одному аркуші з двох сторін);

2. Фото 45х35 як на польську візу, потрібно вклеїти в анкету;

3. Паспорт + ксерокопія паспорта (стр. 1-4, розворот з фотографією, стор з пропискою);

4. Оригінали та ксерокопії документів, що підтверджують приналежність до польського народу. Це в першу чергу свідоцтво про народження + його копія. Якщо у Вас хоча б один з батьків поляк (це написано у Вашому свідоцтві про народження), то більше нічого не потрібно. Якщо у Вас тільки бабуся / дідусь поляки, то плюс до всього перерахованого вище потрібні і їх свідоцтва про народження. Так само доказом може бути документи про те, що Ваш дід служив у польській армії, або й прадід і прабабця — поляки;

5. Для дівчат, які міняли прізвище після заміжжя, потрібно принести свідоцтва про шлюб + ксерокопію свідоцтва;

6. Мати ручку, запасний чистий «Wniosek», клей та додаткове фото 45х35.

  Вимоги до паспорта. Паспорт повинен бути:


-Діючий (його термін дії — не менше 3-3.5 місяців після закінчення дії візи);

-Не старше 10-ти років;

-Як мінімум дві чистих сторінки для візи;

-Бути чистим та акуратним;

-Подавати паспорт потрібно без обкладинки (!).

 РЕКОМЕНДАЦІЇ ПОВЕДІНКИ У КОНСУЛЬСТВІ:

Приходьте в призначений день за 10 хвилин. Ставайте праворуч від входу в консульство, зазвичай там своя черга. Самим ні в якому разі не ламати в двері та не заходьте за обмежувальну лінію. Відключіть мобільний телефон до того, як зайдете всередину. Дочекайтеся, коли охоронець сам відкриє двері. Потрібно сказати: — idę na rozmowę w sprawie Karty Polaka [іде на розмове в справах Карти Полака]. Здаєте зайві речі охоронцеві в камеру схову та піднімаєтеся на відповідний поверх, там йдете до відовідного вікна. Кажете, що прийшли на співбесіду до консула по карті поляка. Вас попросять надати паспорт, вони перевірять, чи дійсно ви записані на даний день. Через пару хвилин Вам його віддадуть та попросять почекати в холі, там ви можете зайняти чергу на прийом до консула.
Бесіда з представником консульства ведеться на польській мові: для чого Вам потрібна Карта поляка, основні факти з історії, культури та релігії. Докладно з питаннями можна ознайомитися тут.
Після успішного проходження співбесіди Вам нададуть підписати два документи. У першому документі потрібно підписати і тим самим дати згоду, що Ви не є громадянином Польщі (не маєте паспорт або сталий побит). У другому документі Ви підтверджуєте, що є частиною польського народу і документи, які Ви надали в консульстві (документи про польське походження) дійсні і не підробка. Тим самим, Вам теоретично можна буде щось пред’явити, якщо потім розкриється, що ваші документи не дійсні.

 По закінченню бесіди дають листочок з датою, коли забирати КП, або просто попросять залишити Ваші контакти. Карту Поляка можна буде забрати приблизно через 2-3 місяці.

19 комментариев to “Карта Поляка: Співбесіда в консульстві”

 1. Степан:

  «Якщо у Вас тільки бабуся / дідусь поляки, то плюс до всього перерахованого вище потрібні і їх свідоцтва про народження.»-в мене питання,що стосуються якраз цього пункту…
  Мій дід по маминій лінії поляк,то мені все-таки обов’язково потрібно мати його свідоцтво про народження,чи все ж буде достатньо лише маминого свідоцтва про народження,де вказано,що її батько поляк?Дякую.

  • Доброго дня!
   Звичайно краще коли є свідоцтво про народження як мати так і дідуся. Але якщо останнє втрачено — тоді і підійде мамине свідоцтва про народження,де вказано,що її батько поляк.
   Успіхів Вам!

 2. Леся:

  добрий вечір,хочу запитати, ми всі маємо чоловік я і дитина карти поляка,хотіли б зробити візу для дитини.який перелік документів на крайову візу,чи потрібно довідку з навчального закладу де навчається дитина(7років)

 3. Валерий:

  Добрий день.Зараз знаходжусь в Польщі на роботі.Чи можу я зробити карту поляка в Польщі, чи потрібно їхати на Україну. І що краще — виробити карту Поляка(у діда в паспорті записано «поляк») , чи карту ТМП ? Дякую.

 4. Віталій:

  Чи потрібно перекладати свідоцтва про народження на польську мову і засвідчувати їх нотаріально?
  дякую

 5. Ольга:

  Від мене не вимагали.

 6. Олександр:

  Доброго дня, скажіть будь ласка, може хтось знає, чому зараз неможливо в Києві записатись на прийом до консула з питання карти поляка, коли не дзвоню, то мені тільки і говорять дзвоніть пізніше!

 7. Ігор:

  Добрий день. В мене є карта поляка. На основі цієї карти відкрив візу для жінки (національну).Чи може вона сама (без моєї присутності) їхати в Польщу? Чи потрібно їй при цьому брати з собою мою карту поляка ??? Чи може вона по цій візі їхати по Шенгену ???

 8. Регіна:

  Доброго дня! Мене цікавить хід співбесіди в Київському консульстві. Хто там зараз приймає на карту? які нетипові питання можуть там задати? Хто вже проходив, підскажіть, будь ласка

 9. Тетяна:

  Доброго дня!
  Сьогодні зранку зателефонувала в консульство, щоб записатися на подання документів для отримання карти поляка для малолітньої дитини. В мене запитали номер мобільного і сказали польською, що зателефонують. Ось уже друга половина дня, цікавить як скоро зателефонують, чи варто завтра передзвонити самій?

 10. Роман:

  Cкажіть будь ласка,у місці(WNIOSKU) де потрібно зазначити кількість документів та кількість їх копій,потрібно вказувати кількість ксерокопій разом з паспортами?

 11. Анна:

  Добрий день! Пройшла співбесіду сказали чекати, вам зетелефонують. Ваша думка, відповідь буде позитивною, чи ні? Консул прийняв документи, я підписала два документа. Дякую за відповідь.

 12. Анна:

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи можливо зробити Карту Поляка, знаходячись в Польщі? якщо так, то як і де це зробити?
  Дуже важливо! Дякую!

 13. Сергій:

  Добрий день скажіть будь ласка, яка процедура подання документів на карту поляку. Як записатися до консула на прийом (треба зразу подавати пакет документів, чи документи уже подаються коли наданий день співбесіди), чи дружина і діти можуть полусити також карту поляка. Дякую :).

  • ольга:

   діти неповнолітні отримують на підставі КП батька чи матері.дружина\чоловік-ні.дорослі діти отримують КП на заг.підставах. документи подаються в день співбесіди

 14. Віталій:

  Доброго дня. Якщо батько недавно отримав карту поляка це щось полегшує отримання карти поляка? Чи потрібно всі документи подавати ( свідоцтва бабусі і т.д.),

 15. ольга:

  якщо дитина не повнолітня- видають на підставі КП батька чи матері. повнолітнім дітям -зг.вимог закону.мій приклад-маю КП по бабусі.для мого сина(23 р.)вже прабабуся. у Львові 12 жовтня ц.р. консул відмовив сину надати КП,оскільки одного прародича недостатньо. треба два.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19