5 ПРИЧИН НАВЧАТИСЬ В ПОЛЬЩІ

Освіта в Польщі

Освіта в Польщі

Останнім часом різко зросла цікавість українських абітурієнтів до польських вищих навчальних закладів. Спробуємо розібратися, чому так сталось.

            1. Якісна європейська освіта.

Говорячи про «якісну освіту», ми маємо на увазі насамперед освіту за кордоном, європейську освіту. Адже це не просто багаж отриманих знань, а й гарантія признання диплому іншими країнами, а, отже, і можливість бажаного працевлаштування, чудового кар’єрного злету – самоствердження на обраному життєвому шляху.

Польща – це одна з найближчих до нас країн Європейського Союзу, що може забезпечити студентам з України отримання саме такого бажаного «квитка в європейське життя» — диплому, який признається всіма країнами ЄС та СНД. Польща приєдналась до міжнародних норм класифікації освіти (ISCED) і уніфікувала свою систему освіти до світових стандартів. Згадані міжнародні норми пред’являють серйозні вимоги до вищих навчальних закладів (вишів), а саме: освітні програми повинні бути не лише державною, а й англійською мовами; самі виші повинні мати прийняту Європейською комісією матеріально-технічну базу та викладацький склад та повинні бути залучені до Європейської програми обміну студентів, забезпечуючи тим самим своїм студентам проходження практики в університетах світового рівня. В польських закладах освіти впроваджено нові стандарти і методики навчання, направлені на отримання студентами більше практичних навичок, що забезпечили відповідність отриманої освіти вимогам сучасного європейського ринку праці. Якість польської освіти підтверджують рейтинги європейських вишів, в яких польські університети посідають досить добрі місця, тоді як наші вітчизняні альма-матер плентаються в кінці списків, видаючи дипломи, що не признаються жодною країною Євросоюзу.

2. Прийнятна ціна.

Звичайно, попри всі міркування про престижність та рівень, вища освіта в Великобританії  для пересічного українця залишається «захмарною мрією». Ми змушені шукати щось більш доступне за ціною. Навчання в Польщі є одним з самих дешевих у Європі. Польські ВНЗ пропонують нам здобувати вищу освіту за досить помірними, як для ЄС, цінами: від 7500 грн. на рік і вище (залежно від спеціальності та рейтингу вишу). Необхідно зазначити, що Європейськими Союзом фінансуються деякі спеціальності, тож є реальна можливість безкоштовного навчання в сусідній державі! Проживання в Польщі коштуватиме студенту (його батькам) від 900 грн. на місяць залежно від умов та рівня міста. Витрати на харчування та одяг будуть навіть дещо нижчими, ніж в Україні.

Аналіз даних сайтів найпотужніших та найрейтинговіших українських вишів, показав, що в Національному університеті ім. Шевченка рік навчання на бакалавра коштуватиме від 15000 до 30000 грн. (1500-3000 євро). Ціни Львівського національного університету ім. Франка є дещо привітнішими до абітурієнтів: до 10000 грн. за рік, але спеціальність «Міжнародні відносини» вважається рейтинговою, тому і ціна «міжнародна» — 22000 грн. Висновки очевидні.

3. Спрощена система вступу до обраного вищого навчального закладу.

Польща приваблює українців близьким географічним розташуванням та схожістю мови, опанування якої не займе дуже багато часу. А головне, на відміну від більшості інших європейських країн, Польща запрошує до своїх університетів студентів-іноземців одразу після здобуття ними середньої освіти без врахування віку, тобто вже в 16-17 років можна стати студентом польського університету. При цьому абітурієнтові не потрібно буде нервувати, здаючи складні іспити або ЗНО, — зарахування відбудеться на підставі балів з атестату.

4. Свобода!

Перебуваючи на навчанні в Польщі, студенти отримують карту тимчасового проживання, на підставі якої мають змогу вільно (без віз!) мандрувати в межах Європейського Союзу та перетинати польський кордон необмежену кількість разів. Студентська віза дозволяє працювати до 20 годин на місяць, а графік навчання, починаючи з 2-го курсу, може бути індивідуально спланований, що дасть можливість студенту вивільнити ще один день для праці, якщо буде на те бажання чи необхідність. І нарешті, правду кажучи, саме в Польщі батькам буде найлегше відвідати свою дитину-студента через найлояльніше ставлення польських консульств до наших громадян в процедурі отримання віз.

5. Широкий вибір сучасних спеціальностей.

Проблема вибору спеціальності та університету рано чи пізно завжди повстане перед тим, хто прагне розвитку та кращого життя. В Польщі близько 400 як державних, так і приватних закладів, де можна здобути вищу освіту. Вибір факультетів та спеціальностей такий широкий, що можна й розгубитися! Державні університети зорієнтовані переважно на державне замовлення, тоді як приватні навперебій намагаються вдовольнити бажання абітурієнтів та потреби роботодавців. Велику кількість спеціальностей комерційні вищі навчальні заклади (як правило, це «вищі школи») розробляють спеціально під замовлення конкретного працедавця з подальшими стажуванням та працевлаштуванням. Якими б критеріями при виборі ВНЗ ви не керувалися, однозначно сказати можна лише одне: вибір є! З найбільш рейтинговими польськими ВНЗ можна ознайомитися тут: www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5074&Itemid=909.

 

Незаперечним є факт, що на даний момент для українців, які бажають здобути європейську освіту, Польща стала однією з самих привабливих і затребуваних країн. Ця тенденція найближчими роками, як свідчать прогнози, буде лише поглиблюватися.

 

З приводу навчання в Польщі  звертайтесь за наступними контактами:

Тел: +38 (067) 457 33 17 – Ольга

Тел: +38 (063) 790 74 53

Skype: zhasmin5mailru

E-mail: [email protected]

 

 

One Response to “5 ПРИЧИН НАВЧАТИСЬ В ПОЛЬЩІ”

  1. Goyl:

    Ще рік тому я стояла перед вибором: який навчальний заклад і напрям підготовки обрати. Врешті я зупинила свій вибір на фізіотерапії у Польщі. Полонійна академія у Ченстохові має дуже хорошу програму. Високий рівень підготовки — я це бачу вже після першого курсу — дуже хороші викладачі: вимогливі, але симпатичні. Я знаю, що після закінчення цього напряму я отримаю хорошу роботу і буду до неї добре підготовлена.

Залиште коментар

return_links(); ?>
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19