У 2014 році Польща відзначатиме круглі ювілеї вступу до Європейського союзу і НАТО. А в червні пройде чверть століття з часу перших вільних виборів в 1989 році. Крім важливих для Польщі ювілеїв, 2014 також принесе канонізацію польського Папи Івана Павла II. Церемонія відбудеться 27 квітня у Ватикані.
Перший важливий ювілей ми відзначатимемо вже 12 березня. У цей день виповниться 15 років з моменту прийняття Польщі в організацію Північноатлантичного договору (North Atlantic Treaty Organization), тобто в НАТО. Засноване в 1949 році для військового захисту від Радянського Союзу та його сателітів, з моменту падіння Радянського Союзу, НАТО діє як стабілізуючий фактор, запобігаючи поширенню регіональних конфліктів. Польща була запрошена до НАТО 8 липня 1997, не минуло й двох років, як вона була прийнята в організацію разом з двома іншими колишніми країнами Варшавського договору — Чехією та Угорщиною. Для країни , яка лише 10 років тому відновила демократію, це було символічне прийняття вільного світу.
1 травня буде відзначатися 10-та річниця вступу Польщі до Європейського союзу. Разом з нею до ЄС у цей день приєдналося дев’ять інших країн континенту: Кіпр , Чеська Республіка, Естонія, Литва, Латвія, Мальта, Словаччина, Словенія та Угорщина. Польща стала повноправним членом ЄС в рамках Договору про приєднання, підписаного 16 квітня 2003 року в Афінах, але сам процес інтеграції почався в квітні 1994 року, в момент подачі заявки на членство та підтвердження його всіма державами — членами під час конференції в Ессені 9-10 грудня 1994 року. На згадку про приєднання до Європейського союзу щороку в столиці організовується Парад Шумана, під час якого учасники марширують з прапорами Польщі та ЄС під звуки гімну Євросоюзу — » Оди до радості». Для поляків приєднання до Європейського союзу стало символічним відривом від колишнього радянського блоку, а також доказом того, що ментально їм ближче до сусідів західного кордону.
Трохи більше місяця піля цього, 4 червня відзначатиметься чверть століття з дня проведення перших вільних виборів у повоєнній Польщі, в результаті яких Польща стала першою країною східного блоку, де демократичні лідери придбали реальний вплив на здійснення влади . Для країни, яка 44 роки була під комуністичним правлінням, це стало першим кроком на шляху до свободи і демократії.
Найбільш важливим святом у Варшаві цього року, безсумнівно, буде 70 -та річниця Варшавського повстання, збройного опору німецьким військам, які окупували місто. Збройне повстання, організоване Армією Крайовою в рамках акції «Буря», тривало з 1 серпня по 3 жовтня 1944 року, та було однією з найважливіших подій у новітній історії Польщі.
1 вересня ми будемо відзначати 75-ту річницю однієї з найпохмуріших подій в історії Польщі — нацистського вторгнення в 1939 році. Трохи більше тижня після підписання пакту Молотова- Ріббентропа між Третім рейхом та Радянським Союзом про розділ сфер впливу в Центральній Європі, нацистська Німеччина напала на Польщу, почавши Другу світову війну. Німецька армія вторглася на територію Вільного міста Гданська та інших частин країни. Війна тривала до 8 травня 1945 року, коли Німеччина підписала акт про беззастережну капітуляцію.