Незмінним атрибутом Великодня є домінуючим великодні яйця — «писанки» або «крашанки», будучи символом життя і відродження.
Традиція прикрашати святковий стіл красивими декорованими яйцями під час великодніх свят у Польщі зберігається протягом багатьох століть. Хоча, за багато років способи фарбування та декорування яєць змінилися, але традиції залишилися колишніми. Під час свят «писанками» обмінюються з членами сім’ї і друзями, забезпечуючи їх здоров’ям, силою і успіхом.
Найстаріша польська «писанка» датована Х століттям, була знайдена при розкопках в Острув. Цікаво й те, що техніка виготовлення знайденої «писанки» майже не відрізняється від тієї, якою користуються в наші дні.
У польській культурі фарбовані пасхальні яйця давно стали елементом народного мистецтва, що характеризує окремі райони країни. Традиційні «писанки» роблять за допомогою спеціального інструменту у формі воронки. Їм наносять на яйця орнамент з топленого воску, який після того як висихає, не вбирає фарбу.
У деяких районах Польщі яйця обклеюються білою серцевиною очерету і кольорової пряжею, або ж мініатюрними візерунками з паперу. В районі Помор’я повсюдно відомі «крашанки» — яйця, фарбовані в один колір. Вони створюються за рахунок використання натуральних фарб з листя, відвару деревної кори, лушпиння цибулі, шишок, квітів мальви, ромашки, очерету, горіхової шкаралупи, кропиви, а також хвойних голок і багатьох інших рослин. А в Сілезії фарбовані яйця прикрашають майстерними візерунками, видряпаними гострим предметом на фарбованої шкаралупі.
В минулому прикрасою великодніх яєць займалися тільки жінки. Розписані узорами або фарбовані в один колір яйця отримували спочатку члени сім’ї і діти, а пізніше, в пасхальну тиждень — друзі і знайомі. А якщо ж юнак чи дівчина дарували один одному святкову «крашанку», це служило доказом їх взаємної симпатії.