Зелена карта автомобіліста

greencard

greencard

 

Виїжджаючи за межі України на автомобілі, водій повинен придбати поліс «Зеленої карти» — аналог внутрішнього поліса ОСАГО.

Поліс дозволить застрахувати власну цивільно-правову відповідальність у разі ДТП за кордоном.

Система «Зеленої карти» об’єднує 46 країн, серед яких є і Україна.

Їх Моторно-транспортне страхове бюро вибирають уповноважені страхові компанії, які, в разі настання «міжнародного» ДТП виплачують суму заподіяної шкоди постраждалій стороні. В Україні таких компаній тринадцять . Якщо у водія немає такого поліса, при ДТП йому доведеться виплачувати відшкодування потерпілому самостійно. До того ж у багатьох країнах місцева поліція може перевірити наявність поліса і оштрафувати за його відсутність (в залежності від країни — $ 150-200).

Як  працює поліс «Зеленої карти»?

«Якщо громадянин України набуває  поліс« Зелена карта », то при страховому випадку збитки третій особі, якій клієнт завдав збиток, будуть виплачені в будь-якій країні, що входить в систему. Після цього країна, в якій було вироблено відшкодування, надає вимоги того національному Бюро, в якому був придбаний поліс, повернути суму відшкодованого збитку. Тобто збитки покриває місцеве МТСБ, а потім виставляє регрес українського. А то, в свою чергу, — страхової компанії.

При наявності «Зеленої карти» винуватець ДТП повинен заплатити зі своєї кишені тільки в тому випадку, якщо сума заподіяної шкоди перевищує встановлений в країні перебування ліміт. Приміром, в Росії найбільша компенсація матеріальних збитків складає 4 тис. на одну аварію. В Іспанії такий ліміт встановлений на рівні 15 млн. (мова йде про відшкодування по життю і здоров’ю людини).

На вартість «Зеленої карти» впливають тип транспортного засобу, термін дії поліса (від 15 днів до року), а також група країн, де він буде працювати.

Існує два види полісів «Зелена карта»: один — для виїзду в Росію, Україну, Молдову, Білорусь, інший — в західне зарубіжжя. Поліс для візиту до наших найближчих сусідів в середньому в два рази дешевше, ніж аналогічний для Європи.

Покриття зеленої карти

Покриття зеленої карти

Слідкуй за руками!

Так як тарифи за полісом «Зелена карта» однакові (зафіксовані постановою уряду), особливих знижок страхові компанії за такими програмами запропонувати не можуть. Тому головне, що повинен пам’ятати автомобіліст — купувати поліс потрібно в офісі страхової та заздалегідь, а не на кордоні похапцем. Авто мандрівники можуть зіткнутися із шахрайством з боку прикордонних агентів: продаж підроблених полісів неіснуючої компанії, з фальшивим номером і т. д.

У МТСБУ радять — якщо не вдалося заїхати до міського офісу СК, купуйте поліс у спеціально відведених зонах прикордонних терміналів, де розташовані представництва компаній. Не беріть страховку з рук на СТО, заправках, в придорожніх кафе, особливо, якщо її пропонують за зниженою ціною. Це стовідсоткова фальшивка.

«Кожна карта має ступені захисту, які неозброєним оком не видно. При прикордонно-митному оформленні на українському пункті пропуску можна перевірити карту на спеціальних приладах »

Але навіть агенти реальних компаній деколи йдуть на зловживання. Найбільшого поширення набули махінації з термінами дії полісів. Схема така. Поліс має чотири сторінки. Всі вони заповнюються вручну. Листи зроблені з копіювального паперу. Тому при заповненні першої сторінки одночасно заповнюються інші листи. Страхувальнику видається 1, 2 і 4 сторінка. Третю агент відправляє в СК для звітності. І ось тут з’являється можливість для махінацій. Виписавши річний поліс, агент може заповнити третю сторінку окремо (непомітно загнувши її при першому заповненні) і виписати його нібито на 15 днів. Десятиразова різниця осідає у агента в кишені, а страхова компанія перебуває в повній впевненості, що її клієнт застрахований саме на 15 днів. Подібним чином маніпулюють з типами транспортних засобів — наприклад, виписують поліс на причіп, а продають його як на легкову машину.

Проблеми починають виникати, якщо ви потрапили в аварію. Мало того, що доведеться компенсувати збиток зі своєї кишені, так ще потім доводити, що в такій махінації не було вашого злого умислу. Вихід — ретельно стежити за тим, щоб поліс заповнювався весь, відразу і в вашому безпосередній присутності. Крім того, на полісі не повинно бути ніяких печаток, штампів. У більшості випадків він заповнюється вручну, проте деякі компанії допускають комп’ютерний набір даних. «Оплатіть вартість карти самі, через відділення банку. Якщо вам видали фальшивку, ви зможете повернути свої гроші »

Якщо трапилося ДТП

Ще до виїзду з України варто подбати про наявність кількох ксерокопій поліса «Зелена карта». За правилами цієї системи, в разі аварії винуватець повинен надати іншим учасникам ДТП копії свого поліса. Втім, в першу чергу необхідно викликати на місце події поліцію. В деяких країнах вважається, що на дрібні ДТП, де матеріальні збитки незначні, а здоров’ю та життю громадян збиток не завдано, правоохоронцям прибувати не обов’язково. У таких випадках заповнюється єврорапорт, бланк якого є у кожного західного водія, і відвозиться на звірку в найближчий відділок. Але в деяких державах, наприклад, в Угорщині, виїзд поліції на місце аварії за участю громадянина іншої країни обов’язковий. Тому не ризикуйте і викликайте поліцію за будь-яких обставин ДТП.

Після того як ви обмінялися контактами з іншими учасниками аварії, а також — якщо ви винуватець — роздали ксерокопії свого поліса, дочекалися патруль і оформили пригоду, місія водія закінчується. Вважається, що далі за нього все зробить або страховик, або МТСБ.

Залиште коментар

return_links(); ?>
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19