Польська — друга мова Британії

Польська - друга мова Британії

Польська — друга мова Британії

У той час, як багато політиків націоналістичної спрямованості критикують повсюдне проникнення англійської мови в усі сфери життя різних краї , сама мова Шекспіра почала здавати позиції. І, якщо новина про те, що іспанська витіснила свого побратима з Туманного Альбіону з другого на третє місце в світі, не сильно засмутила англійців, то тенденції поширення польської мови в Сполученому Королівстві змушують замислитися.

Польський мова стала другою у Великобританії.

Англійська мова почала здавати позиції. Іспанська мова , якою розмовляють більш 495 мільйонів чоловік, стала другою у світі за поширеністю після китайської. Число людей, що розмовляють іспанською мовою, в 2013 році продовжувало зростати, у той час як кількість розмовляючих англійською та китайською скоротилося.

Згідно з деякими підрахунками, до 2030 року 7,5 % населення земної кулі буде говорити іспанською мовою (535 млн осіб), повідомляє Euronews.

Але головною новиною для британців став зовсім не світовий рейтинг, опублікований іспанцями, а свої власні проблеми. Справа в тому , що в суперечці за місце другої мови у Великобританії перемогла не іспанська, не китайська або французька, а польська мова.

Згідно з даними проведеного в 2011 році перепису, вона стала там другою за вживання після англійської. Експерти впевнені , що він займе друге місце і за підсумками підрахунку даних перепису на всій території Великобританії.

Зростання популярності польської пов’язане з хвилею імміграції з країн Східної Європи, що хлинула до Великобританії після розширення Євросоюзу.

« Деякі з них вже через 5 років говорять по- англійськи краще, ніж я, а я тут вже 65 років, — каже господар польського магазину. — Так, більшість з них говорить по -англійськи. Але це, очевидно, займає багато часу, тому що англійську дуже важко вивчити».

За останні 10 років на Британських островах висадилося близько мільйона мігрантів. Багато хто знаходить роботу, для якої їм достатньо мінімальної бази англійської. Інші прагнуть домогтися більшого, тому добре володіння мовою їм необхідно.

«Їх цілеспрямованість заслуговує всілякої поваги , — каже викладач англійської . — Вони працюють по 10 годин на день, а ввечері приїжджають сюди. Я б так не зміг ».

Ще десять років тому польська мова навіть не входила в першу десятку поширених в Англії мов.

8 % опитаних, тобто близько 4 млн осіб, повідомили, що англійська не є для них основною мовою. У Лондоні таких — 22 %. А близько 140 тисяч осіб зізналися, що взагалі не знають англійської, а ще 726 тисяч знають її слабо.

Більше півмільйона чоловік, що живуть в Англії та Уельсі, вважають польську своєю рідною мовою.

Цікаво, що російська мова поширена найбільше в центральних районах Лондона — в основному в Челсі та Кенсінгтоні, а також на півночі столиці, в районах Хайгейт та Хемпстед . Там володіння нею досягає 4-6 % від загального населення.

Такі традиційні для Англії іноземні мови, як французька та німецька, змістилися на саме дно таблиці — говорять по- французьки в Англії всього 147 тисяч, а по- німецьки — 77 тисяч, зазначає BBC News.

На вершині списку іноземних мов після польської знаходяться бенгальська, гуджараті та арабська, на яких говорять відповідно 221, 213 і 159 тисяч осіб.

Всього перепис зареєстрував 49 різних мов, які використовуються в якості основного засобу спілкування групами населення чисельністю понад 15 тисяч осіб. Серед цих мов є і мова жестів глухонімих.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19