З Картою Поляка отримати європейську вищу освіту стало набагато простіше, бо для володарів цього документу двері польських навчальних закладів відкриті безкоштовно! Історія польської освіти вельми давня; випускники мають високу кваліфікацію, а дипломи признаються в європейських країнах.
Якщо ви вступаєте на правах громадянина РП (а Карта Поляка дозволяє саме це), то отримуєте право на безкоштовне навчання на денному відділенні в державних вищих навчальних закладах. При цьому ви можете претендувати на різні стипендії та допомоги, які надають за добру успішність польським студентам. Порядок прийому на навчання буде для вас таким самим, як і для польських абітурієнтів.
Якщо ж ви не пройшли за конкурсом на бюджетне місце в державному ВНЗ, то за наявності Карти Поляка вам буде надана знижка 37% на оплату навчання.
Польська система вищої освіти
Бакалаврат — навчання першого рівня — закінчується здобуттям титулу бакалавра (licencjat) або інженера. Тривалість навчання: 6-8 семестрів.
Магістратура – другий рівень навчання — тривалість від 3-ох до 4-ох семестрів, закінчується здобуттям титулу магістра (magister). Приймаються на навчання лише абітурієнти зі ступенем бакалавра.
Тобто багаторівнева магістерська програма навчання (studia jednolite) в більшості ВНЗ триває 5 років. Винятком є медичні академії (лікарська спеціальність — 6 років + 13 місяців обов’язкового медичного стажування; стоматологія та фармацевтика — 5 років + 12 місяців обов’язковою стажування.)
Аспірантура (doktorat) – навчання триває приблизно 4 роки.
Післядипломне навчання, перепідготовка кадрів (studia podyplomowe) — це форми навчання, призначені для осіб з вищою освітою, як правило, платні.
Форми навчання в польських вишах
При денній, або стаціонарна форма навчання, заняття проходять з понеділка по п’ятницю. При заочній формі навчання (нестаціонарній) студенти проводять в університеті суботу та неділю двічі на місяць. Зрозуміло, що заочна форма навчання дешевше денної. Існує ще й вечірня форма навчання: заняття проводяться після 16 години з понеділка по п’ятницю, але ця форма навчання представлена в ВНЗ не дуже широко.
Вступаємо до польського університету!
На сьогодні польська система вищої освіти розвивається небувалими темпами – і Польща посідає четверте місце в Європі (після Великобританії, Німеччини та Франції) за кількістю студентів-іноземців. В більш ніж 450 закладах освіти і на понад 200 факультетів щорічно починає навчання півмільйона нових студентів. ВНЗ Польщі – країни в центрі Європи – стають дедалі привабливішими для молодих людей з Європейського союзу, а також громадян України, Росії та Республіки Білорусь. Завдяки введенню шкали ECTS та Болонського процесу, навчання в Польщі грунтується на таких же принципах, що і в будь-якій іншій країні Європейського Союзу. В рамках програми «Еразмус» за останні 20 років в Польщу приїхали 30 тисяч іноземних студентів, а 100 тисяч молодих людей з Польщі удосконалювало свої знання за кордоном.
У польських вишах найбільше іноземних студентів зі Сходу: Білорусі, України, Росії та Литви. Значний відсоток цих студентів навчаються, користуючись пільгами, що надає їм володіння Картою Поляка.
Якщо ви мрієте про отримання вищої освіти в Європі, то навчання в Польщі — це найкращий вибір для вас. У Польщі вступити до університету можна після закінчення школи (після 11 класу). У порівнянні із Західною Європою проживання в Польщі обходиться набагато дешевше, а це важливо, але в той же час можна отримати гідну стипендію при гарній успішності. Близькість мови і культури допомагає студентам швидко адаптуватися і легко спілкуватися з однолітками.
З Картою Поляка вступити на безкоштовне навчання можна, лише пройшовши конкурсний відбір нарівні з поляками. Місце в ВНЗ потрібно вибороти, довівши вільне володіння польською мовою та знання спеціальних предметів на рівні, що вимагає польська навчальна програма у школах. Потрібно врахувати ще і той факт, що немає єдиної для всіх ВНЗ системи проведення конкурсного відбору: кожний університет сам приймає рішення, як буде проводити вступну кампанію і через які випробування необхідно буде пройти абітурієнтам. Та для вступу в державний ВНЗ, швидше за все, вам доведеться поїхати в Польщу на вступні випробування. Іспити доволі складні та й мова все ж таки іноземна, але тисячі українських студентів, що вже здобувають європейську освіту, навчаючись безкоштовно в державних ВНЗ Польщі, доводять: для українців немає нічого неможливого!
Подавати документи для вступу можна ще в 11 класі, до того, як ви отримаєте атестат, який підтверджує середню освіту. Бажаючим вступати на безкоштовне навчання в державні університет з Картою Поляка необхідно пам’ятати, що документи, в т.ч. Карту Поляка, необхідно надати до університету завчасно (ще у квітні), в іншому випадку в разі вступу стипендію в першому семестрі ви отримувати не будете (стипендії таким студентам фінансує Євросоюз). Більшість державних університетів допомагають своїм студентам підшукати резиденцію для проживання. Але місць у гуртожитках, зазвичай, не вистачає для всіх охочих, тому необхідно завчасно потурбуватися про бронювання місця.
Отже, якщо ви є володарем Карти Поляка і маєте бажання спробувати вступити до державного ВНЗ Польщі, НЕ ЗВОЛІКАЙТЕ! Обирайте ВНЗ, факультет і спеціальність, з’ясовуйте умови вступу та масштаби конкурсу саме на обрану спеціальність у обраному університеті, оформлюйте документи, бронюйте гуртожиток і, головне, удосконалюйте мову і серйозно готуйтеся до іспитів! Якщо ж виникатимуть будь-які труднощі, то посередники, яких зараз достатньо на ринку освітніх послух, завжди будуть раді вам допомогти у вирішенні будь-яких проблем. Тож вперед за безкоштовним європейським дипломом!
З питань вступу до вишів Польщі, у тому числі державних, на пільгових чи платних умовах звертайтесь до консультанта по тел. 0674573317, 0637907453 (Ольга)
Як можна перевестися з Львівсьої політехніки в Гданську політехніку на третій курс з Картою Поляка, які документи з українського вишу треба взяти в деканаті?
Чи можна вступи на 5 курс на магістратуру в Польщу з Картою Поляка?
Доброго дня!Я студентка Чернівецького державного медичного університету.Навчаюся на 2 курсі спеціальності «лікувальна справа».Хочу дізнатися чи можна перевестися в будь який медичний вуз в Польщі, або після закінчення цього вузу чи можу я проходити інтернатуру в Польщі?
Доброго дня!!я навчаюсь на 2 курсі стомат факультету м Ужгород,чи можу я у 2016р перевестись на 3 курс у Польщу в Яглонський університет(маю карту поляка)
Я навчаюсь в Хмельницькому націоналному університеті хочу поступати на магістратуру до Польщі, чи є сенс брати карту Поляка, якщо я не зовсім добре знаю мову.
Доброго дня. Моя дочка закінчує 11 клас в цьому році і має Карту Поляка. Скажіть будь ласка , які документи потрібні для вступу і в чкий термін їх потрібно подати в Akademii im. Jakuba z Paradyża в Гожуві Великопольському?
Найкраще моє рішення це вибір навчатися в Польщі. Я ознайомився з багатьма пропозиціями польських університетів, проте найбільше мене зацікавила Полонійна Академія в Ченстохові. Чудово опрацьована програма, прекрасні викладачі, можливіть поєднувати навчання з роботою. Тут багато іноземців, що беруть участь в Еразмусі. Я теж роздумую над тим, щоб кудись поїхати на семестр.