Між сватанням і самим весіллям молодих чекає нелегкий і нервовий період підготовки до весілля. Про що не слід забувати , якщо ваше весілля — на польський лад.
Обpучка — не пpоста прикраса
Двох сеpдець окраса – це обручка наша.
Обручка
Відступимо , на хвилинку , від старопольських традицій і поговоримо про обручки . Точніше навіть не про самі обручки. На якому пальці ми носимо обручки? Звичайно , на безіменному . Пам’ятаєте, як у хіті І.Алєгрової з 90 — х про молодого хлопчика , у званні молодшого лейтенанта , у якого « безіменний палець без кільця» . Так от у поляків з цим самим пальцем є дві особливості :
по-перше , на відміну від більшості європейських країн в Польщі обручку прийнято носити на безіменному пальці правої руки ….
а по-друге , цей самий палець дуже символічно називається «сердечним» .
Сукня
Сукня — цього весільного елемента деякі « панни » чекають , може бути , більше , ніж нареченого. Мабуть, жоден інший весільний елемент не пов’язаний з такою кількістю умовностей і забобонів.
Найвідоміші з них інтернаціональні : наприклад , традиції забороняють нареченому бачити плаття до дня «Х» , зрозуміло, що і брати участь в його виборі не варто , бо це обов’язково негативно відібється на сімейних відносинах . Ну раніше- то зрозуміло , наречений в сукні не приймав ніякої участі , а сьогодні , коли нерідко він фінансує покупку? Але проти традицій не попреш …
Справедливості заради варто відзначити , що і самій нареченій одягати сукню можна виключно у разі крайньої необхідності ( приміряти там , наприклад). Народна поголоска говорить , що якщо приміряти весільну сукню « без потреби » — це загрожує « залишитися в дівках » до самої пенсії .
Крім того не велить традиція нареченій і красуватися перед дзеркалом в «повному обмундируванні ». Якщо вам вже так треба подивитися на себе в дзеркалі , а як же інакше! То варто зняти хоча б частину вбрання , комплект стане не повним і злі сили будуть осоромлені .
Крім того , формуючи наряд нареченої , пам’ятайте , що він повинен містити кілька обов’язкових елементів:
щось біле — як символ чистоти ;
щось блакитне — як гарантія вірності обранця ;
щось запозичене — як гарантія прихильності сім’ї чоловіка ;
щось старе — щоб у складні хвилини молоді могли розраховувати на допомогу друзів і близьких ;
щось нове — як символ достатку .
Ще одне повір’я нагоді любителькам затягнути корсет тугіше . Важливо , щоб під час облачення нареченої нічого не розійшлося і не увірвався, крім очевидної і дуже вірогідною істерики нареченої (втім , це далеко не унікальна польська тардіція ) це загрожує сльозами і нещастям в сімейному житті. Але народ , придумавши таку заморочку , придумав і вихід із ситуації. Досить скріпити шов шпилькою і знову все в порядку.
Польські традиції говорять нам , що біля вівтаря у швах сукні нареченої обов’язково був кристалик цукру і хлібна крихта , так би мовити , для солоду та ситості сімейного життя , а наявність в кишені нареченого дрібних монет забезпечить молодій сім’ї достаток.
Судячи з усього , ці традиції мають не таку довгу історію , але вже стали частиною польського весілля , тому не сказати про них неможливо.
Ах так ! Трохи не забули про букет ! У Польщі вважають , що при виборі весільного букета слід уникати троянд. А в іншому — покладіться на свій смак.
А ми закінчимо з підготовкою і перейдемо безпосередньо до дня Х.