У Шенген під новим прізвищем? Не вийде!

  

У Шенген під новим прізвищем?

У Шенген під новим прізвищем?

Вам відмовили у видачі шенгенської візи, і ви сподіваєтеся обійти заборону на в’їзд до Європи, змінивши транскрипцію написання прізвища в паспорті? МВС України попереджає: хитрощі не допоможуть!

    У правоохоронних органах України стверджують, що випадки, коли наші співвітчизники роблять протиправні дії або порушують правила перебування іноземців на території Євросоюзу, не поодинокі.

    В результаті компетентні органи цих країн анулюють візи та в добровільному або примусовому порядку видворяють небажаних гостей. Подальший в’їзд до країни Шенгенської угоди та інші держави Євросоюзу стає неможливим. Як правило, цьому супроводять штрафи з відстрочкою виплати на кілька років.

    Якщо людина не сплатила штраф, дані про нього вносяться в єдину інформаційну систему правоохоронних органів Шенгенської угоди. При перетині державного кордону його затримують і доставляють в пенітенціарні установи.

    Багато українців, знаючи про те, що в’їзд до країн Євросоюзу їм закритий, йдуть на різні хитрощі.

    Заступник начальника Департаменту з громадянства та міграції розповідає, що вони, наприклад, подають заяви в органи внутрішніх справ на оформлення нових паспортів. При цьому навмисне подають клопотання про зміну прізвища або вказують у заяві Ф-l її транслітерацію не з української мови, як було в попередньому паспорті, а з російської, і навпаки. Приміром, житель із прізвищем Підлабузник після зміни паспорта в Європу вже в’їжджає не як «Pidlabuznik» (транслітерація з української мови), а як «Podlabuznyk» (з російської мови).

    Вони наївно вважають, що такі махінації забезпечать безперешкодний в’їзд в країну.

    Однак їх чекає розчарування. У правоохоронних органів суміжних держав основним порівняльним критерієм паспортних даних є не прізвище, а ідентифікаційний номер, який не змінюється.

    Департамент по громадянству і міграції МВС попереджає, що співробітники прикордонного відомства іноземної держави можуть розцінити такі дії як в’їзд обманним шляхом. Адже за умовчанням вважається, що громадянин України знає про заборону перебування і знаходження на території держав Шенгенської угоди і навмисне порушує державний кордон.

    Це може призвести лише до збільшення термінів позбавлення волі: крім незаконного в’їзду, покарають ще й за обман. А спроба потрапити в Європу подібним чином заздалегідь приречена на провал!

Залиште коментар

return_links(); ?>
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19