Ведмежа печера

 

Ведмежа печера

Ведмежа печера

Ведмежа печера входить в систему польських Судет, які простяглися на 310 км в довжину, діставшись до Німеччини та Чехії. Найвищим піком Судет є гора Снєжка (1602 метра), на схилах якої мальовничо ростуть ялинові та ялицеві ліси. Саме по її крутих стежках проходять численні туристичні маршрути.

Печеру відкрили в 1966 році робітники, які добували тут мармур. Сама по собі
Ведмежа гора має безліч відгалужень та кілька ярусів. Дослідники стверджують, що виникла вона приблизно 50 млн. років тому через активну діяльність грунтових вод, які вимивали вапнякову породу.

Печера одержала свою назву завдяки знайденим в ній численним ведмежим останкам. Одночасно з кістками ведмедів тут були виявлені кістки куниць та вовків. Також були виявлені й сліди перебування людей, що проживали тут імовірно в кам’яному столітті. Швидше за все, вони ховалися в печері ще за часів Льодовикового періоду. Всього було нараховано близько 40 тис. останків. Як з’ясувалося, Ведмежа печера змогла врятувати всіх від холоду, але не від голоду та хвороб. У результаті в надрах печери утворилося справжнє кладовище тварин. Причиною їх масової загибелі досі залишається загадкою для вчених, як і те, чому в ній загинуло так багато саме ведмедів?

Печера досить простора всередині. У ній є численні ніші, переходи та зали в яких, сталактити  та сталагміти місцями з’єднуються в гігантські колони. На стінах печерних коридорів постійно зустрічаються блискучі нарости, що в цілому формує мальовничу картину. Можливо, через це в Ведмедячій печері  в 1980 році утворили музей, який нині відкритий для відвідувань. Там можна побачити гігантського печерного ведмедя, опудало якого було відновлено із знайдених останків.

Залиште коментар

return_links(); ?>
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19