На скелястому обриві в середньовіччі було побудоване укріплене місто, на місці якого в 1288 — 1292 роках Болька I князь Свідніца побудував замок. До 1388 замок належав князям Свідніца — Явора, а пізніше вдові князя Болька II — Агнешці. Після її смерті землі князя Болька II по-умовами заповіту перейшли у володіння чеського короля Вацлава IV. Але вже в 1387 році княгиня Агнешка записала замок за старостою Свидницького князівства.
У 1428-29 рр.. замок завоювали і частково зруйнували хусити. Новим власником замку, після весілля з онукою Йоганна фон Хотіеніца в 1445 році, став Герман фон Четррінц. Його син Ханс, а також власники довколишніх замків займалися грабежами. Намагаючись протистояти величезній хвилі розбоїв в цьому регіоні чеський король Єжи в 1459 році організував військовий похід. Він завоював і зруйнував безліч замків, серед них і Książ.
У 1497 році замок разом з прилеглими землями був проданий від імені короля Владислава Ягайла королівському канцлеру Яну фон Шленбергу. Надалі замок до 1941 року належить роду Хохберг.
Ремонтні роботи проводив Конрад II фон Хохберг в 1548-1555 рр.. Під час Тридцятилітньої війни австрійські та імператорські війська замок зруйнували. Після закінчення військових дій Książ був перебудований. Ремонт замку тривав до кінця XVII століття. У 1705 році власником замку став Конрад Максиміліан фон Хохберг, він повністю перебудував замок. Приблизно в 1800 році з’явилася частину замку в стилі бароко, а також бібліотека з комплексом будівель входу. У 90-тих роках XVIII століття Ян Генріх VI Хохберг запросив архітектора Християна Вільгельма Тишбейн для додання околицях замку більш мальовничого вигляду. Був також відновлений та знаходиться недалеко замок Старий Książ (Stary Książ). Остання реновація замку була в 1908-1923 рр.. і її організував Ян Генріх фон Хохберг в цей період були добудовані два крила в стилі Ренесансу, на вежі (43 метри) з’явилася новий дах, були розширені тераси і реконструйове внутрішнє оздоблення замку. Після смерті Яна Генріха власником замку став його старший син Ян Генріх XVII тло Хохберг. Під час Другої Світової війни він кинув замок і емігрував до Англії, де служив в англійській армії. У 1941 році замок конфіскували німецькі війська. Це був самий трагічний період в історії замку
Książ. Із замку вивезли найцінніші художні твори, меблі і всі книги з палацової бібліотеки. Була знищена більша частина елементів внутрішньої обробки залів. У 1943 році було розпочато будівництво тунелів в скелях, на яких розташований замок. Загальна довжина тунелів близько 900 метрів. Вони знаходилися на глибині 55 метрів під основою замку. З головного транспортного тунелю, розташованого на глибині 15 метрів під рівнем землі в підземелля замку веде бетонний коридор. Коридори з’єднані з замком системою ліфтів. Коридори призначалися для захисту від повітряних нальотів. При спорудах комплексу були задіяні ув’язнені концентраційних таборів Гросс-Розен, Глушиця. Головне призначення комплексу до кінця не з’ясовано. Можливо, тут підготовляли місце для споруди збройової фабрики, роботи в замку тривали до 8 травня 1945 року.
Після закінчення війни в замку кілька місяців дислокувався гарнізон радянської армії.
Художня цінність була знищена. Перші консерваційні роботи почалися тільки в 1956 році, а інтенсивна реновація почалася в 1968 році.
Сьогодні Książ найбільший замок в регіоні Слонска і третій по-величиною замок в Польщі, відразу після Мальборка і Вавеля. У ньому понад 400 приміщень (разом з господарськими приміщеннями близько 600), загальна площа приміщень 150 000 м3. замок можна відвідувати цілий рік.
Частина приміщень замку використовується для сейсмічних вимірювань Слонской Геофізичної Обсерваторією.
З замкової вежі відкривається широкий краєвид. У замку часто відбуваються конференції, бали, наради, перегляди фільмів, в замку є також готель і пансіонат. Особливо популярні Новорічні бали, які проходять в Залі Максиміліана. Навколо замку розміщено 12 терасс на декількох рівнях. Спільність замку складають також ліси і гори Ксіонжанского Національного Парку (загальна площа 3122 га).