Квартира в Польщі — процес купівлі

Квартира в Польщі - процес купівлі

Квартира в Польщі — процес купівлі

Незважаючи на очевидні переваги купівлі нерухомості в Польщі , багатьох потенційних покупців зупиняють законодавчі нюанси оформлення угоди. Процедура придбання житлових об’єктів громадянами країн , що не входять до складу Євросоюзу , регламентована цілою низкою законів та нормативних актів. Основним з них є Закон від 24 березня 1920 «Про придбання нерухомого майна іноземцями » , згідно з яким нерезидентам потрібно отримати спеціальний дозвіл на придбання права власності та права на вічне користування нерухомим майном. Виняток становлять:

    придбання нерухомості , розташованої в прикордонній зоні і сільськогосподарських угідь площею понад 1 гектара;
    придбання окремо розташованого житлового приміщення (будинку , вілли) ;
    придбання нерухомості іноземцями , які проживають у Польщі більше п’яти років з видом на проживання; придбання іноземцем , що є чоловіком польського громадянина і проживають у Польщі не менше двох років;
    придбання нерезидентом нерухомості , якщо на день покупки він має право на спадкування за законом відчужуваного нерухомого майна , а відчужаюча нерухомість є власником не менше п’яти років.

У всіх інших випадках для покупки квартири в будинку , апартаментів , об’єктів нежитловий або комерційної нерухомості , необхідно оформити Дозвіл , який видається Департаментом дозволів та концесій Міністерства внутрішніх справ Польщі .

Документи , необхідні для подачі заяви про дозвіл на купівлю:

    посвідчення особи з паперами про правовий і цивільний статус покупця , включаючи дані про наявні у нього суспільно — політичні зв’язки з Польщею ;
    документи на придбаний об’єкт нерухомості;
    інформація про цілі , з якими він купується ;
    посвідчення особи продавця.

Текст заяви має бути польською мовою , а усі документи що додаються — із завіреним перекладом. Протягом двох місяців Міністерство внутрішніх справ зобов’язується розглянути заяву. Якщо буде потрібно отримати додаткові матеріали доказового характеру , очікування може затягнутися до шести місяців. Отриманий Дозвіл дійсний протягом одного року з дня видачі , після чого документ втрачає юридичну силу. Важливе зауваження: придбання земельної ділянки під забудову можливо тільки юридичною особою, зареєстрованою на території Польщі.

Коли Дозвіл на покупку отримано , утверджується попередній договір купівлі -продажу. Як правило , покупець при цьому вносить депозит у розмірі 10 % від вартості обраного об’єкта нерухомості , що прописується в попередньому договорі . Якщо угода розривається з вини покупця , завдаток залишається у продавця , якщо угода не склалася з вини продавця , він зобов’язується виплатити покупцеві суму завдатку у подвійному розмірі. Оплата може бути здійснена в готівковій або безготівковій формі. А за наявності грошових коштів на польському банківському рахунку , договір купівлі -продажу можна укласти без попереднього договору. У будь-якому випадку нотаріус здійснює перевірку правового стану нерухомості у відповідному Відділі Кадастрів Нерухомості при районному суді : відсутність обтяжень , боргів , володіння майном третьою особою. З 1 січня 1998 угоди з купівлі- продажу нерухомого майна можуть робити тільки ліцензовані агенти .

 

На підставі попереднього договору купівлі -продажу покупець може подати заяву на оформлення іпотечного кредиту. У гонитві за клієнтом багато банків готові запропонувати не тільки кредит до 90% від вартості житла , а й позику на ремонт придбаного житла , при цьому терміни кредитування складають від 5 до 20 років при середній ставці 5,6 %. Що стосується оцінки платоспроможності клієнта , потрібно, щоб частка платежів позичальника за іпотечним кредитом становила від 17 до 40 % його щомісячного доходу залежно від обраного ним банку .

 

Після укладення основного договору купівлі -продажу , нерухомість переоформлюється на нового власника , до якого при цьому переходять права власності . Весь процес покупки житла в Польщі , як правило , займає близько півроку. При необхідності виставити нерухомість на подальший продаж можна відразу ж після її придбання , сплативши прибутковий податок при продажу житла раніше , ніж через п’ять років від дати придбання.

Бажаючим придбати нерухомість у Польщі не варто боятися труднощів в оформленні угоди — дозволу на купівлю з кожним роком стають більш ліберальними . Вищезгаданий закон від 1920 зазнав кілька змін у 1996 році , трохи пом’якшивши вимоги для покупки нерухомості іноземцями.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19