Що купують українські туристи в Польщі

Що купують українські туристи в Польщі

Що купують українські туристи в Польщі

Як вказує Служба статистики у Варшаві, з кожним роком активно зростає сума витрачених грошей покупцями з України, Білорусії та Росії. Цього року кожен сьомий злотий в касах Польських магазинів залишають клієнти зі Сходу.

Скільки витрачають українці, росіяни та білоруси в Польщі?
Найбільше виручки отримують магазини, які локалізовані в прикордонних зонах. За останній квартал з гаманців східних покупців вони отримали близько 2.2 млрд. злотих, що на 22.7 відсотка більше, ніж у попередньому році. Найбільше грошей витрачають українці — за товари та послуги вони заплатили 1.3 млрд. злотих, на другому місці білоруси — за три місяці вони витратили 761.2 млн. злотих, росіяни, у свою чергу, залишили в магазинах, ресторанах, готелях та інших торгових пунктах всього 157.2 млн. злотих.

Що купують клієнти-сусіди?
На першому місці будівельні матеріали — за минулий рік покупці зі Сходу в сумі придбали їх на 970 мільйонів злотих. Також популярністю користується техніка для дому, за такий же період її купили на 460 млн. злотих, на 60 мільйонів менше було витрачено на аксесуари та запчастини для автомобілів. Одягу і взуття було куплено на 320 млн. злотих. Також великою популярністю користуються продовольчі продукти, і це не дивно, адже європейська якість, як виявляється, коштує набагато менше, ніж вітчизняна. Приміром, кілограм свинячого м’яса в в Україні — 7 $, в Росії той же кілограм м’яса коштує в середньому 7.7 $, в Білорусі (враховуючи недавнє подорожчання на 50%, варто 16.8 доларів, якщо вважати за колишньою ціною — 8.89 доларів). У Польщі за той же шматок свинини потрібно заплатити 3.5-4 долара.

Підтримка покупців зі Сходу:
Польща, у свою чергу, щоб підтримати закордонних покупців, пропонує пільгові в’їзди на свою територію з метою шопінгу. Широкою популярністю користуються так звані «візи на закупи». У своїй більшості їх можуть отримати жителі прикордонних зон. Наприклад, в Україні перша така віза відкривається на 7 днів, наступна, при пред’явленні в консульстві чеків-фактур, відкривається вже на півроку-рік. Причому сума витрачених грошей не має значення, це може бути навіть чек на одну цукерку.

Також покупки в Польщі більш вигідні через так зване повернення VAT (ПДВ). Повертаючись додому, на кордоні всього лише потрібно показати чек зроблених покупок, тоді від суми витрачених грошей буде відшкодовано 8-23%, залежно від країни та виду зроблених покупок. У деяких країнах гроші віддають прямо на кордоні готівкою. В іншому випадку, ПДВ можна повернути в магазині, де були придбані товари, протягом 6 місяців від здійснення покупки.

Покупки в Польщі — кумедний, цікавий і вигідний процес. Адже приїжджаючи в іншу країну на шопінг, ми можемо ознайомитися не тільки з асортиментом продуктів, системою обслуговування, але також з іншою культурою, познайомитися з цікавими людьми, налагодити свій бізнес, і як бачимо — здорово заощадити на приємне.

One Response to “Що купують українські туристи в Польщі”

  1. Сергей:

    А з картою чимчасового побиту повертають?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19