Додаткові питання по Карті Поляка

Карта Поляка

Карта Поляка

 

При оформленні КП можуть виникнути питання, відповіді на які не описані в «Законі про Карту Поляка» і не з’являються в офіційній інформації. Представляємо список питань які часто задаються, що стосуються КП.

Чи потрібно переводити  польський паспорт та свідоцтва про народження?

У більшості польських консульств переклад не потрібен.

Що за документи дають підписати в посольстві?

На прийомі у консула вас попросять заповнити та підписати встановлений зразок декларації національності (тобто те що ви вважаєте себе поляком) і заява про те, що у вас немає дозволу на проживання в Польщі або польського громадянства.

Якщо у мене є Карта Поляка, я не зможу отримати польське громадянство?

Якщо у Вас є карта це не говорить про те, що Ви не зможете отримати польське громадянство або дозвіл на постійне проживання. При отриманні громадянства або ПМЖ Карта Поляка автоматично анулюється.

Чи можуть православні отримати Карту Поляка?

Можуть. Не всі громадяни Польщі — католики, тому немає причин приховувати своє справжнє віросповідання. Однак, це не звільняє вас від обов’язку знати католицькі свята і традиції. Головне — походження, знання мови і причетність до польської культури.

Видають Чи КП безробітним?

Видають. Замітка про те, що ви є безробітним ніяк не вплине на рішення про визнання Карти.

Якщо чоловік отримав Карту Поляка, то чи можуть отримати її інші члени сім’ї?

Ні, якщо не виконують вимог, висунутих Законом «Про Карту Поляка», тобто не мають польських коренів, не беруть участь у житті польської діаспори за кордоном, не знають польської мови. Винятком є лише діти до 16 років власника КП.

Чи видають  Карту Поляка дітям?

Теоретично — так. За законом власник Карти Поляка може внести прохання про видачу карти його малолітнім дітям (до 16 років). В практиці — не завжди. У деяких посольствах попит на КП настільки високий, що видають її лише повнолітнім. Власникам КП пропонується відкрити своїм дітям довгострокову безкоштовну візу.

Яку візу дають по Карті Поляка?

Власники КП отримують національну довгострокову багаторазову візу категорії D на 365 днів. Їх права прирівняні до прав осіб, що оформили дозвіл на проживання в державі-члені Шенгену, тобто вони можуть вільно пересуватися по всій території Шенгенського простору протягом трьох місяців кожні півроку. Віза видається безкоштовно, запрошення на візу не потрібно.

Що обов’язково треба вивчити на співбесіду по Карту Поляка?

На співбесіду потрібно обов’язково вивчити польський гімн, опис польського прапора і герба.

Скільки часу роблять Карту Поляка?

Близько 2 місяців. Звичайно ж бувають випадки, коли видача Карти затягується або навпаки, готова протягом декількох тижнів після співбесіди. Зазвичай, дзвонять з посольства і повідомляють, що можна прийти за Карткою. Ви також можете зателефонувати в посольство самі і дізнатися чи готова ваша карта.

Чи можна зробити КП в Польщі?

Ні, КП видають виключно польські дипломатичні представництва, що знаходяться за межами країни.

Які місця можна відвідати безкоштовно з Карткою Поляка?

З КП ви маєте право безкоштовно відвідувати державні музеї Польщі.
Куди звернутися за фінансовою допомогою з Карткою Поляка?

Відповідно до Закону «Про Карту Поляка» заяви про отримання фінансової допомоги від власників КП розглядаються в першу чергу. Про визнання матеріальних засобів вирішують органи територіального самоврядування, наприклад, будівля мерії, муніципалітет і т.д.

95 комментариев to “Додаткові питання по Карті Поляка”

  1. Роман:

    Доброго дня!цікавить таке запитання: чи можу я з,, картою поляка ,, працювати в інакших країнах наприкад (Чехія) ???? Дякую.

  2. Bombetel:

    Доброго дня! У 17 років отримав автоматично від мами карту поляка. Як відомо в 18 років в тебе є 9 місяців, шоб продовжити її.23.04 в мене день народження. Минулого року в серпні я записався і 4 листопада був на співбесіді, не пройшов, пані консул сказала, шоб записатися ще раз. Так мені більше і не звонили. Нещодавно мав розмову з нею, сказала, шо так як 9 місяців вже пройшли, я більше не зможу здати на КП. Навіть якшо подаватиму не на продовження, а заново. Прабабця полька, а мама має КП, проте консул сказала, шо це не причини, шоб мені отримати її.
    Підкажіть що робити в такій ситуації?
    п.с. консульство в Києві..
    можливо, змінити прописку і пробувати в іншому?
    Дякую!

    • Віктор:

      Ти чогось не договорюєш, або перекручуєш слова консула. У тебе було предостатньо часу (9міс) щоб продовжити карту. Зараз просто тобі треба щоб отримати карту: вивчити мову, зібрати документи які підтверджують твоє польське походження якщо (прабабуся — то треба ще й прадідусь щоб був), або по маминій карті, (вона ще дійсна?) треба робити їй і тобі відразу.
      P.S. Є багато інформаційних джерел в інтернеті, не лінуйся шукати!!!

  3. Євген:

    моя прабабця , а для мама просто бабця за національністю була полячка , то мама може отримати карту поляка , а чи я у свої 18 по її карті можу теж отримати карту чи ні? А ше є я не можу ні де дізнатись , якшо мій дід народився в станіславській об. , яка за його народження входила до складу польщі , та служив у польській армії під час 2 світової , де сам президент вручив винагороду зі своїм підписом і мав пенсійне посвідчення в польщі , то можу отримати ,чи ні?

  4. юлія:

    мені 16 років.Моя прабабуся і прадід були поляки.Чи можу я отримати карту поляка

  5. Уляна:

    Доброго дня! Скажіть, будь ласка, у нас така ситуація: дідусь мого чоловіка поляк ( е свідоцтво про народження, де вказано його національність), чи можу я, чоловік і наш син (вік 1 р) , претендувати на карту поляка і які потрібно для цього документи?

  6. Марія:

    Чи можна отримати КП, якщо наприклад моя мама неофіційно прожила в Польщі 12 років і до сьогодні живе?

  7. Микола:

    Підкажіть, будь ласка, як дозвонитися в Вінницьке консульство з питання отримання Карти Поляка.

  8. Наталія:

    Доброго дня. Будь ласка, дайте відповідь на таке питання. Мій дід,татовий тато, поляк,але його свідоцтва про народження не маю,він також служив в період Вел.Вітч.Війни в польській арміі- є військова книжка. У мого тата 1941р.н. в свідоцтві про народження не вказується національність батьків і його самого, а у татових рідних сестер які народились пізніше в св. про народження вказується національність( що дід поляк).Чи можу я претендувати на карту поляка на основі свідоцтв про народження мого батька + св.тіток + військової книжки діда. Також є родовід про походження з даними діда прадіда,прапрадіда і т.д., інформація збиралась з архівів костьолу в Житомирській обл., та державних архівів.
    (Чи можна «Родовід» оформити як офіційний документ щоб додати до документів).Дякую.

  9. ирина:

    Добрий день.скажіть будь-ласка телефон найближчого консульства польші.можливо ви мені зможете підсказати.моя бабуся тп прабабуся в 1946 році були переселенні в рівненську обл.з владавського р-н,люблінськоі обл.с.зіньки.в паспорті бабусі ці дані записанні але немає громадянства.не вказано що вона полька .з львівського архіву є офіційний документ коли були переселенні і що при цьому вони залишили.можливо втановити через посольство громадянство бабусі і отримати мені як внучці карту польші.у бабусі батьк.

  10. Вітя:

    Чи можу я отримати КП якщо в мене пра бабця по документах полька і мала там майно на немало суму

  11. Леся:

    чи можу я отримати знижку на візу (або безкоштовну візу) якщо в мого чоловіка є карта поляка?

  12. максим:

    Скажіть будласка моя мама має карту побиту, уже в друге, і вона народила сина який є громадянином польщі, то скажіть чи можу я отримать карту побиту чи поляка?

  13. Володимир:

    Мій дід служив в польській армії.Є фото що це підтверджує.Напишіть,що це мені дає або куди потрібно звернутися щоб дізнатися більше інформації.Дякую.

  14. Марія:

    Доброго дня. Мій батько поляк, що мені краще виробити — карту поляка чи карту побиту (для подорожей, можливо для роботи колись)? Маю чоловіка і трьох дітей, щоб могти з ними подорожувати.

  15. Іван:

    Доброго дня. Чи потрібно робити карту поляка дітям якщо в батьків вже є? А літям 15-16 років

  16. АНДРІАН:

    Доброго вечора! Чи можу я відкрити візу своїй дружині чи дитині на основі сіоєї карти поляка? І що для цього потрібно.

  17. Сергій:

    доброго дня! підкажіть, будь ласка, в моєї дружини КП (перебуває зараз в Україні) чи можна мені на основі її КП зробити собі візу (мав 3-4 шенгенки до того), якщо можна то, яку категорію краще робити і на скільки днів?

  18. Ростислав:

    Доброго дня. У моєї дружини КП скільки потрібно проживати разом в офіційному шлюбі щоб отримати візу по її КП? Є спільна дитина. Дякую

  19. Катерина:

    Якщо я маю карту сталого побиту, чи може мій чоловік, з яким я живу 5 років, отримати КП?

  20. люда:

    Доброго дня. Підкажіть чи можна отримати карту поляка людині, в якої чоловік та діти уже мають карту поляка, внучки теж мають. Як бути , коли в сім»ї одна людина не має карти поляка, а хочемо виїхати до Польщі разом як репатріанти, чи якось іще. Просто , щоб сім»я була разом, так як хочемо бути на однакових умовах.

  21. Олександр:

    Доброго дня! Скажіть будь-ласка ,а як дізнатись що карта поляка вже готова(зроблена). І забирати її в консульстві чи можливо курєром?

  22. Ірина:

    Доброго дня! Скажіть будь ласка, у мене дідусь і бабуся поляки, чи можна зробити карту поляка моєму чоловіку?

  23. Добрий день я маю карту поляка чи можна відкрити візу дружині по моїй карті. Якщо це можливо то які документи потрібно. Я відношусь до Вінницького консульства і чи потрібно ставити на чергу для подачі документів.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19