Карта Поляка: Зібрати документи, які підтверджують польське походження

Збираємо документи на Карту Поляка

Збираємо документи на Карту Поляка

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПОЛЬСЬКИХ КОРЕНІВ

Потрібно документально підтвердити свої польські корені, а саме польську національність або польське громадянство таких осіб:

— Батько чи мати (достатньо лише одній особі);
— Бабуся або дідусь (достатньо лише одній особі);
— Прабабуся (прапрабабуся) та прадідусь (прапрадід) (обов’язково потрібно двом особам).

За нормами із закону про репатріацію встановлено, що претендувати на отримання карти поляка можна до 3 коліна — 1 дід \ батько або 2 прадіда.

ПОЛЬСЬКА НАЦІОНАЛЬНІСТЬ

Раніше в свідоцтві про народження обов’язково вказували національність батьків. Тому в першу чергу зверніть увагу на свідоцтво про народження. Потрібно документально підтвердити весь ланцюжок спорідненості.
Припустимо ваша бабуся була полькою, відповідно вам знадобляться свідоцтво про народження вашої матері, де записано, що її мати за національністю полька, далі документ з РАГСу, який вказує на зміну прізвища при заміжжі та ваше свідоцтво про народження.

Інформацію про національність та громадянство можна знайти в архівах, будинкових книгах або костелах. За запитом видають копію метрики про народження.
 Так само якщо є документ, який підтверджує участь у виборах до Сейму та Сенату (1935р та 1938г).
Військовий квиток проходження армійської служби (або участь у військових діях) у Війську Польському (або польських військових формуваннях).

73 комментария to “Карта Поляка: Зібрати документи, які підтверджують польське походження”

 1. Алина:

  Доброго вечора. Маю документи на бабцю(акт народження де написано що вона проживала на території Польщі. Також маю документ на прабабцю акт народження і плюс ще польський паспорт де написано що вона є полькою. ) Їздила здавати на КП але сказали що потрібно ще підтвердження на бабцю. Знаю що мій прадід був військовим. І хотіла запитати чи можна віднайти такий документ про те що він військовий і мав польське громадянство. Або підкажіть якісь ще інші методи. Може можна у суді добитися щоб доказати на бабцю її національність

 2. Віктор:

  Вітаю. Чи буде доказом на карту поляка запис в ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ СССР виданого 1954року де є запис про те що мій дід служив в Польському війську з 1929 по 1931 рік.
  крім цього є фотографії тих років які підтвержують учась діда в цих подіях.

 3. Віра:

  Доброго дня.Скажіть будь ласка,чи можливо отримати картку поляка якщо є виписка метрики з архиву про те що моя баба була римокатоличкою ,а її батьки були підданими Австро Угорщини.Нажаль не маю свідоцтва про брак діда з бабою де вказано що вона поміняля призвище.Ці документи були знищені під ча Другоі світової війни.Складно довести родинний звязок.Дякую.

 4. Оксана:

  Доброго вечора.Скажіть будь ласка,моя баба і дідо жили в селі Тилич(це село у Західній Лемківщині Новосондецького повіту Малопольського воєводства),документів немає ніяких,і в 1945р. були переселені,звідки почати пошук документів,а чи можна шукати документи прабаби і прадіда.Дякую.

 5. Ліана:

  Доброго дня. Яким чином і чи можу я отримати карту поляка?
  Мій прадідусь був 1937 році репресований та розстріляний у Віницькі обл. В архівних даних репресованих вказано національність — поляк (Баліцький Михайло Карлович). Дідусю Баліцькому Едуарду Михайловичу було тоді 5 років, він втік під час нападу на батька. Що сталося з братом близнюком не відомо. Через психологічну травму дідусь не хотів згадувати про це, завжди плакав. Щоб дібусь поступив в училище, дядько підробив свідоцтво про народження, де вказувалася національність батька дідуся «українець», але пізніше його вигнали бо дізналися правду про репресію батька та польську національність.
  Дідусь жив в дядька який сповідував католицьку віру та знав з бабусею польську мову. Потім ми знаходили польські книги на горищі…
  які документи мені треба зібрати і чи зможу я отримати карту поляка?
  У всіх нас прізвище Баліцькі.
  Дякую.

 6. Петро:

  Доброго дня!

  Прошу допомоги в наступному питанні.
  Мої прадідусь та прабабуся проживали на території Волинської області. Волинська область юула частиною Польщі з 1921 по 1939 рік. Отримав довідку з Архіву що мої прадідусь та прабабуся знаходились в списках виборців по виборах в Сейм 1938 року. Так як голосувати могли тільки громадяни Польщі, в моєму розумінні це і є підтвердження громадянства!
  Прошу відповісти чи вистачить такої архівної довідки для отримання Карти Поляка!
  Дякую

 7. Анна:

  Добрий день!
  Моя бабця полька, народилася в 1916 році в США (штат Нью-Джерсі). Проживала там з родиною до 12 років, потім повернулися в Зах.Україну, де проживали у с.Щирець Пустомитівського р-ну. Шлюб баба з дідом брали у Польському костелі.
  Яким чином і де шукати підтвердження національності бабці? Чи можливо зробити запит на її свідоцтво про народження в штат Нью-Джерсі, щоб підтвердити її національність?
  Дякую.

 8. Зоряна:

  Підкажіть будь ласка, в мене поляками є прапрабабця і прапрадід, тобто батьки моєї прабабці. Чи маю я право на карту поляка? Дякую

 9. Юлия:

  доброго дня!як що у мене прадід був поляк,то я можу получити карту поляка??і які для цього потрібно мати документи??

 10. василь:

  дайте адресу польських архівів

 11. Руслан:

  Добрий день Мій дід служив в польській армії в 30-х роках Чи можу я отримати карту поляка

 12. Христина:

  Доброго дня підкажіть будь ласка, маю свідоцтво про шлюб (свідоцтво українське, брали шлюб вже на Україні) прабаби і прадіда в якому зазначено, що вони були народжені в Польщі чи можна це вважати документом який доказує моє польське коріння і чи достатньо його щоб подаватись на Карту Поляка?

 13. ігор:

  мій дід поляк це точно а мати при реєстрації записали як українка що робить

 14. Павло:

  Добрий день. Чи можу я отримати карту поляка якщо я маю прабабу з маминої сторони і прадіда з татової сторони?

Залиште коментар

Причины доверить https://бухгалтерские-услуги.укр/buxgalterskij-autsorsing-kiev/.
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19