Біометричний паспорт тепер і в Україні

Біометричний паспорт2 жовтня 2012 в Україні прийняли закон «Про єдиний державний демографічний реєстр». Відповідно до даного закону паспорт для виїзду за кордон і паспорт громадянина України матимуть електронний вигляд. А всі дані про власника біометричного паспорта будуть зберігатися в Єдиному Державному реєстрі. Вже в 45 країнах світу існують біометричні паспорти.

Документ, який дає право на виїзд за межі країни і право в’їзду в інші держави — це і є біометричний паспорт. Головна його відмінність від звичайного паспорта громадянина країни це наявність вбудованого електронного чіпа і терміну придатності.

Чіп містить в собі всі дані і цифрову двомірну фотографію свого власника, а також його відбитки пальців. І це крім імені, по батькові та прізвища, дати народження, дати видачі та номера паспорта, статі та громадянства власника. Біометричний паспорт видають на 10 років, після чого його потрібно поміняти.

Головна відмінна риса нового паспорта це те, що на його обкладинку нанесений логотип мікросхеми. За рахунок присутності в біометричному паспорту електронного мікрочіпа, перша сторінка товща, ніж у звичайному паспорті.

Головною перевагою біометричного паспорта є те, що на деяких пунктах прикордонного контролю виробляють зчитування даних саме з мікрочіпа. Тим самим прискорюючи процедуру вносу особистих даних.

Основним обмеженням біометричного паспорта є відсутність можливості вписання малолітніх дітей в паспорт до батьків. Для них потрібен окремий паспорт. Плюсом біометричного паспорта є і те, що його дуже складно підробити.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19