Познань

Старий ринок у Познані

Старий ринок у Познані

Познань — це п’ятий за величиною в Польщі місто з півмільйонним населенням, що знаходиться в півдорозі між Варшавою і Берліном.
Через місто протікають дві річки. Також, в межах Познані знаходяться чотири озера, які створюють прекрасні місця для відпочинку жителів під час літньої спеки.
Познань є столицею Великопольського воєводства — колискою польської держави, а з точки зору цікавих пам’яток і прекрасною інфраструктури є особливо привабливим містом для приїжджих.
Річна кількість опадів тут нижче, ніж в інших частинах країни, а завдяки помірному клімату влітку температура повітря часто досягає 25 градусів тепла, що створює ідеальні умови для відпочинку, прогулянок та екскурсій.

Історія Познані сходить до другої половини Х століття, коли на острові, названий пізніше Тумський, виникло місто перших правителів Польщі. Найімовірніше, саме тут в 966 році був хрещений перший польський правитель Мешко I, а в 968 році було засновано перше польське єпископство.
Міські права Познань отримав в 1253 році і завдяки своєму швидкому розвитку і вдалому розташуванню на перехресті торгових шляхів, у ньому оселилося безліч ремісників і торговців. Все це сприяло економічному зміцненню та подальшому процвітанню міста.

Королевський замок

Королевський замок

У 1793 році Великопольский край окупували прусські війська і протягом тривалого періоду (більше ста років) місто було включено до складу прусського держави. Пізніше, в ході розділів країни, Познань був центром боротьби за незалежність. У 1918 році в місті спалахнуло Великопольське Повстання, по закінченні якого місто увійшло до складу незалежної Польщі.
У 1939 р. місто було окуповане німецько-фашистськими військами, а в 1945 році звільнений Радянською армією.
З 1989 року місто стало розвиватися прискореними темпами, в основному за рахунок приватного сектора економіки, малого і середнього бізнесу.

Сьогодні Познань є одним з найбільших центрів промисловості, науки, культури, торгівлі і спорту. Головні галузі міської промисловості — це машинобудування (суднові дизелі, тепловози, вагони, верстати та ін), приладобудування, харчова, швейна, гумова (автопокришки), парфумерна, деревообробна та поліграфічна промисловість.

У місті зафіксований найнижчий рівень безробіття в країні, а ВВП на жителя Познані становить 200 відсотків від середнього ВВП на душу населення країни. У Познані зареєстровано майже 100 тис. суб’єктів господарської діяльності, з яких переважна більшість складають фізичні особи, які проводять власну підприємницьку діяльність.
Познань також є великим університетським центром, включаючи кілька десятків вищих навчальних закладів, в яких навчається більше 120 тис. студентів.

Доступна в наявність спортивна інфраструктура дозволяє проводити найбільші міжнародні спортивні заходи, такі як змагання регат, вуличні марафони, футбольні турніри та інші. Місто також відомий завдяки кращим в Польщі футбольним уболівальникам, фанатів місцевого клубу «Лех».
Завдяки своєму географічному розташуванню і наявністю готової футбольної, туристичної інфраструктур Познань був обраний як одним із міст-господарів Чемпіонату Європи з футболу УЄФА 2012 року. На своєму стадіоні місцеві і приїжджі вболівальники зможуть побачити три матчі за участю збірних команд Італії, Ірландії та Хорватії.

У місті проводяться різноманітні великі культурні заходи у своїй частині Європи: «maltafestival» — найбільший театральний фестиваль у Польщі, «Dancing Poznań» — традиційний міжнародний фестиваль сучасного танцю або «Made in Chicago Festival» — єдиний в Європі фестиваль Чиказької школи джазу, музичні та кінофестивалі.
Протягом багатьох років, Познань вважається одним з кращих польських міст для життя.

One Response to “Познань”

  1. Ярослава:

    Доброго дня. Таке питання. Заїхав в Польшу по без візу, подались на карту побиту. Зараз знаходимся на печаті. Потрібно їхати на 7 днів в Україну. Скажіть будьласка, як мені можна заїхати назад в Польшу? Дякую

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19