Що потрібно знати при в’їзді в Шенгенську зону?

Що потрібно знати при в'їзді в Шенгенську зону?

Що потрібно знати при в’їзді в Шенгенську зону?

Справу зроблено — ви отримали шенгенську візу. Однак особливо розслаблятися не варто. Наявність шенгену не є 100% гарантією того, що ви успішно перетнете кордон Шенгенської зони. Останнє слово залишається за прикордонною службою, яка здійснює митний контроль. Навіть маючи на руках шенгенську візу, ви можете отримати відмову у в’їзді в країну Шенгена. Тому до в’їзду в Шенгенську зону слід готуватися заздалегідь.

    Правила перебування на території Шенгену
    Є два основних правила шенгенської візи:

1. Правило «першої країни»: перший в’їзд повинен здійснюватися на територію держави, що видала візу.

2. Правило «основної країни»: термін перебування в країні, в консульстві якої оформлявся шенген, повинен перевищувати (хоча б на день) сумарний час, проведений в інших державах Шенгена.

    У дійсності, ці два правила досить часто обходяться. Головне — надати митним службам логічне обгрунтування вашої поведінки. Наприклад, часто не виконується правило «основної країни». До туристів, які його порушують, прикордонники ставляться з особливою пристрастю. Однак якщо ви доведете, що більшу частину поїздки знаходилися в країні, яка видала вам візу, то все вирішиться успішно. Наприклад, можна представити документи, що підтверджують ваше проживання в готелі або транспортні квитки.

    У межах Шенгенської зони доволі складно перевірити, в якій країні мандрівник пробув найбільше. Однак якщо ви в’їхали на територію Шенгену через одну державу, а виїжджаєте через іншу, будьте готові до того, що головною метою вашої подорожі все ж була країна, що видала вам візу.

    Офіцери-прикордонники мають право ставити уточнюючі питання або зажадати подати додаткові документи, в яких вказана мета вашого візиту. Якщо офіцеру- що небудь здасться підозрілим, він може заборонити в’їзд в країну. Тому вже в процесі оформлення шенгенської візи потрібно мати уявлення про те, які питання вам можуть задати на кордоні, які додаткові документи будуть потрібні.

    Як показує практика, при перетині кордону Шенгенської зони іноді трапляються з’ясування, огляди, перевірки. Особливо це стосується деяких категорій осіб (наприклад, дівчат до 25 років). Тому слід серйозно поставитися до оформлення шенгену. А краще всього довірити виконання даної процедури компаніям, що надають допомогу в отриманні шенгенських віз. До того ж, ви заощадите свій час, не витрачаючи його на простоювання в чергах і поїздки з одного кінця міста в інший.

    Громадяни країн, що не входять в Шенгенську зону, можуть залишатися на її території протягом строку, зазначеного у візі. Однак загальна тривалість перебування не має перевищувати 90 днів після першого перетину кордону.

    Не варто забувати стежити за збереженням документів під час перебування в Шенгенській зоні (в особливості закордонний паспорт, документи з готелю та квитки). У будь-який момент у вас їх можуть зажадати представити.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19