Смартфон для подорожей: плюси і мінуси в дорозі

Смартфон для подорожей: плюси і мінуси в дорозі

Смартфон для подорожей: плюси і мінуси в дорозі

Сучасні технології потроху змінюють звичний світ , навіть подорожувати тепер доводиться якось по-модному . Нормальний мандрівник взагалі нікуди не поїде , якщо у нього під рукою не буде інтернету. І це нормально. Як можна їхати в незнайому країну , без інформаційної підстрахівки ?

Так що , будь-яка подорож зараз починається з покупки якого-небудь пристрою для доступу в Інтернет . Одні вважають за краще в дорогу ноутбуки та планшети , інші ж вибирають більш легкі смартфони.

Давайте подивимося як смартфон допомагає в подорожах.

Навігація в подорожах
Щоб не загубитися в незнайомій країні , досить мати у своєму смартфоні додаток- навігатор з завантаженими картами. Я зараз користуюся Sygic .

Навігатор особливо корисний , у вільних подорожах , коли їдеш вперед взагалі без усяких планів . По приїзду в незнайоме місце , дуже швидко вдається зрозуміти де тебе вивантажили і куди йти далі.

Орендуючи машину в Європі , орієнтування в лабіринтах євро- містечок сильно спрощується , так як смартфон працює як повноцінний gps — навігатор . Забиваєш пункт призначення і спокійно котишся по вказаному маршруту .

За допомогою таких сервісів як Foursquare турист у будь-якому місці обчислює найближчі перевірені заклади та установи .

Смартфон для подорожей

Смартфон для подорожей

Смартфон допомагає купувати квитки і бронювати готелі
Раз інтернет у тебе завжди під рукою , значить всі звичні сервіси онлайн покупки квитків та бронювання готелів завжди доступні. Одного разу я купував квиток на рейс AirAsia прямо в аеропорту перед самим завершенням реєстрації на рейс.

Інша зручна штука: email -підтвердження бронювання готелю або посадковий талон на літак отримуєш прямо в поштову скриньку твого смартфона. Раніше все це доводилося роздруковувати , тепер — досить показати з екрану смартфона.

Пошта
Твоя поштова скринька з потрібними листами і контактами завжди під рукою. Це особливо корисно , якщо ти не просто подорожуєш , але ще й трохи фрілансиш (free lans) на дозвіллі.

Контролюємо фінанси в подорожах
Під час подорожей важливо контролювати бюджет поїздки. Маючи під рукою смартфон з доступом до мережі , можна завжди зайти в свій банк , переглянути » запаси » , оплатити рахунки , зробити пожертвування в МММ та ін. :)

Маєш у своїх засіках електронні гроші типу PayPal, Web- Money або Yandex — Money ? Відмінно , значить за допомогою смартфона ти можеш купувати квитки , оплачувати проживання або поповнювати баланс телефону.

Розвага в дорозі
Смартфон в подорожах , як хороший друг — мало говорить і як може допомагає скоротати далеку дорогу. Завантаж в смартфон кілька фільмів , електронні книги , ігри та музику , і будь-які авіапереліт або черга за візою здадуться недовгими і позитивними , причому зауваж , — без всякої випивки :)

Фотографії в подорожах
У подорожах завжди хочеться сфотографувати все побачене . А ось тягати з собою рюкзак з мегапіксельною фототехнікою , згодні далеко не всі . У більшості випадків , камера смартфона дозволяє робити цілком пристойні знімки і відео, і що найцінніше — зберігати ці фотки у віддалених «хмарних» сервісах на зразок DropBox або Picasa.

Фотографувати в дорозі , до речі , доводиться не тільки пам’ятки , але й найрізноманітнішу графічну інфу : схеми, афіші , розклади , qr -коди та ін. Корисно і завжди під рукою.

Ще великий плюс фотографування смартфоном : — об’єкти фотографування менше соромляться мобільника , ніж націленого на них об’єктива великий фотокамери.

Зв’язок з друзями та рідними
Якщо у твоєму смартфоні встановлений Скайп , то під час поїздок ти не будеш самотній. За наявності доступу до інету , твої друзі і родичі будуть завжди ніби поруч , — можна поспілкуватися , розповісти про враження , попросити грошей , себе показати , ну і те що навколо .

Якщо хочеться дзвонити без Скайпу , просто як з звичайного мобільника , краще буде в кожній країні купувати місцеву сімку . Наприклад дзвонити з Тайланду до України, зарядивши в смартфон просту сімку Dtac , виявляється на порядок вигідніше , ніж використовувати » рідні» МТС, Life, Kyivstar.

Спілкування з місцевими жителями
Встановивши в смартфон програму — перекладач і словник , ти відразу ж відчуєш як спілкування з місцевими жителями стає більш продуктивним і приємним. По суті справи подорож , перетворюється в забавний урок вивчення іноземної мови .

Дорожні щоденники , ведення блогу
Це раніше мандрівника при нагоді могли сплутати з волоцюгою . Тепер же , в століття інтернету , їх прийнято називати тревел- блогерами . Хочеш стати культовим тревел- блогером ? Заведи собі аккаунти в усіх соцмережах , відкрий свій блог і регулярно викочуй туди усі свої дорожні враження , відгуки , фото і суперкорисні нотатки — немає чого просто тягати цей інфо — багаж з собою.

У результаті — твоя карма покращиться , буде багато респекту , а досвід твоїх походеньок буде затребуваний початківцям тревел- блогерам :)

 Який вибрати смартфон для подорожей?
Питання , я б сказав , для троллінгу . Більшість буржуазних мандрівників користуються айфонами . Зрозуміти можна , адже більшість додатків написано саме під ці пристрої . Все частіше бачу туристів з Sony Xperia .
Однак , для себе я вибрав «Самсунг Галаксі Ноут » c андроїдом . На вибір вплинула по-перше ціна , по-друге — розміри екрана . » Ноут » — це якась особлива помісь мобільника з планшетом . Ігри та інтернет на великому екрані сприймаються більш приємно.
У чому мінус смартфона в подорожах
1 . Мандрівникові доводиться ЗАВЖДИ шукати розетку . Це стає якимось умовним рефлексом і вічним приводом для розладу.
2 . Смартфон може » з’їдати » увагу — замість того , щоб насолоджуватися красою місця , турист часто зайнятий читанням френд- стрічки ..
3 . Якщо смартфон «йде» , то як правило не один , а разом з усім нажитим у дорозі . При такому розкладі мандрівник має шанси на якийсь час стати стати гастарбайтером :)

А з яким смартфоном ти подорожуєш ?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19