Вроцлав

"Зал Століття" - Вроцлав

"Зал Століття" - Вроцлав

Вроцлав є центром регіону Сілезії і вперше був згаданий Тацит у 98 році нашої ери і Птолемеєм в 150 році в праці «Магна Німеччина». На початку V століття в околицях Вроцлава оселилося плем’я вандалів — Силінг, яке і дало назву сілезійскому регіону. Назва ж Вроцлава походить від імені засновника міста, чеського князя Вратіслава і буква «W» в гербі міста вважається його вензелем.
До 990 році вся Сілезія була завойована польським князем П’ястів Мешко I, а в 1000 році його син, знаменитий Болеслав Хоробрий і римський імператор Оттон III заснували в місті римо-католицьке єпископство. Саме з цієї дати офіційно відраховують вік міста, незважаючи на його більш давнє існування.

Не тільки гноми

Не тільки гноми

Вроцлав має відмінне географічне місце розташування з властивим м’яким кліматом і чудові пам’ятники старовини притаманні його великої історії. Цікавим фактом є те, що місто налічує 112 мостів і 12 островів, які утворилися в результаті поділу на декілька рукавів річки Одра.

Найцікавіші пам’ятники архітектури і музеї компактно розташовуються в Старому місті і його околицях, тому їх можна обійти пішки. Там також знаходяться готелі, більшість ресторанів і магазинів.
Вроцлав — місто з багатовіковою архітектурою. І як у багатьох старовинних міст Польщі, серцем міста є Ринкова площа, з якої зазвичай починають знайомитися туристи. Поблизу площі знаходяться готичні костели: св. Єлизавети — колишній парафіяльний костел і місце поховання вроцлавських патриціїв і св. Марії Магдалини, з одним з найстаріших і найпрекрасніших романських порталів у Центральній Європі.
Будучи в цій стороні міста варто також побувати і біля пам’ятника відомого автора комедій Олександру Фредро, відомого автора комедій, розташованого на південній стороні Ринкової площі і перенесений з Львова в 1956 році.
Трохи далі від площі розташована будівля Вроцлавського університету виконане в стилі бароко з Леопольдінскім залом всередині прикрашений унікальною живописом і штукатуркою, а також Університетський костел з прекрасними фресками. Далі, туристичний маршрут проходить також по піщаному і Тумському островам, на яких стоять костели в стилі готики і прекрасний кафедральний костел. На островах також є і ботанічний сад.
Приїжджим варто обов’язково відвідати, побудований на початку минулого століття Народний зал, що має назву «Зал Сторіччя» і занесений в список світової культурної спадщини ЮНЕСКО, а також і Щитніцькі парк, з єдиним в Європі японським садом. Можна також прогулятися по вроцлавському парку Планти — своєрідного поясу зелені і розташованому уздовж найдовшого міського рову (3860 метрів) в Європі.
На Театральній площі по суботах і воскрeсeньям можна покататися на кафе-трамваї «Баба Яга», а після можна зробити знімок біля ганебного стовпа 14-го століття і подивитися Вроцлав з пташиного польоту.
Ті хто сміливіший можуть піднятися на оглядовий майданчик на дзвіниці костьолу св. Елізавeти (поряд з кам’яними будинками «Ясь» і «Малгося»). Щоб туди забратися, треба піднятися по 300 сходинках. Туристам постарше є альтернатива — в кафедральному соборі є ліфт на оглядовий майданчик, який знаходиться на висоті 60 метрів.

Улюблене місце дітей у Вроцлаві — це фонтан у вигляді ведмедя розташований на південній стороні ратуші. А на уліцe Свидницький, у подзeмного пeрeхода, знаходиться пам’ятник руху висміюють в 80-і роки військовий стан «Помаранчевий Альтернатив» — «Не тільки Гноми».

За годину їзди від Вроцлава знаходиться найбільший ніжнесілезійскій замок в Ксенжe з 400 кімнатами і прекрасним бароковим залом Максиміліана, побудованому в 13 столітті.
З Вроцлава недалеко і до дeрeвні Войновіцe, в якій розташувався єдиний в Європі невеликий готичний «замок на воді».

Бажаючі відчути себе золотошукачами і мріє знайти скарби, повинен з’їздити в Злоторію, може йому пощастить в промиванні золота на річці Качава, де періодично проводяться аналогічні змагання.

Культура Вроцлава

Вроцлав — місто з великими культурними традиціями. У ньому є своя опера, оперета і численні театри. У Вроцлаві створював свої уявлення в експериментальному театрі «Лабораторія» Єжи Гротовського, а також автор вроцлавського театру пантоміми Генрік Томашевський. Тут постійно проходять найбільші культурні заходи, наприклад, огляди акторської пісні і фeстіваль «Вратіслава Кантанс».

У Вроцлаві також багато і музеїв, а найголовніший з них національний музей, в якому зібрані картини Яна Матейка, Яцека Мальчевського та Віткаци. Варто відвідати відому Рацлавицьку панораму, написану групою художників на чолі з Яном Стика і Войцeхом Коссак. Вона є однією з найбільших панорам Європи з довжиною в 120 метрів і заввишки 5 метрів. На ній представлена ​​Рацлавицька битва, де поляки під командуванням Тадeуша Костюшко здобули перемогу над царськими військами. Даний твір мистецтва було привезено зі Львова до Вроцлава в 1946 році, і лише після 39 років, влада, побоюючись спалаху національних заворушень, дозволили показати картину в спеціально побудованій для цієї мети ротонді.

У Вроцлаві можна придбати різноманітну срібну біжутерію з прикрасами у вигляді Нижньосілезький дорогоцінних і напівкоштовних каменів. На пам’ять або сувенір можна придбати оригінальне художнє скло, кристали або кераміку з Болеславці, популярно звану «Нижньосілезький порцеляною» та багато інших сувенірів.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19