НА РОБОТУ В ПОЛЬЩУ: за грошима чи за проблемами?

На роботу в Польщу

На роботу в Польщу

В певний період життя кожна людина може стикнутися з проблемою пошуку «пристойної роботи», тобто працевлаштування за більш-менш прийнятну платню з терпимими умовами. А якщо роботи на даний момент  немає взагалі, або ноша кредиту стала зовсім непосильною, то часто вихід вбачається один – «на заробітки»! От і бігають наші заклопотані співвітчизники від фірми до фірми, від співбесіди до співбесіди, допоки не потраплять до рук «професійно» улесливих менеджерів фірм-посередників з працевлаштування за кордоном. 

            Польща останнім часом стала однією з самих «популярних» країн в питанні працевлаштування українців.

По-перше, близька географічно, тому швидко і недорого можна туди дістатися.

По-друге, найлегше отримати візу (порівняно з іншими країнами ЄС).

По-третє, мова близька, тому зрозуміла.

За декілька місяців перебування наші співвітчизники вже досить вправно спілкуються с братами-слов’янами. Та ще й фірми-посередники з пропозиціями нечуваних «європейських» заробітків просто ловлять на вулиці. І все ніби в них законно – ліцензія з печаткою Мінпраці висить в рамочці, і реально – будь ласка, перелік всіх працевлаштованих з контактними телефонами, телефонуйте, перевіряйте. А мова посередника така приємна, а процедура така проста!!!

Не сумнівайтеся, гарно натренований менеджер дуже детально та привабливо представить вам свою пропозицію – роботу «різноробочим» там, де сам ніколи не був, в умовах, яких сам не знає. От і потрапляють наші зацьковані співвітчизники в тенета бізнесу, про який у нас не прийнято писати, який потім часто і болісно згадують ті, хто спокусився. Потрібно зазначити, що так було не завжди і стосується не всіх без винятку фірм-посередників. Ще декілька років тому майже всі «заробітчани» поверталися з Польщі задоволеними. Адже на той (докризовий) час зарплатня в Речпосполитій була зовсім іншою: наприклад, різноробочий на будівництві в середньому отримував 3,5 долари за годину (10-годинний робочий день).

            Нині посередницькі послуги українських фірм (ФОП) з працевлаштування за кордоном коштують недешево: 2000-3000 грн. А є ще посередник в Польщі між працедавцем і українською фірмою-посередником, який створює базу вакансій; він також працює не задарма, а за відсоток з зарплатні влаштованого на роботу. Не забудьте врахувати витрати на дорогу до Польщі (500-800 грн. в один бік), харчування, зв’язок, проживання (якщо його вам обіцяють безкоштовно, то не очікуйте, м’яко кажучи, «євроремонту»). Немає грошей? Кредитна спілка залюбки вам надасть кредит на працевлаштування…

Що можна сказати про роботу в Польщі нині – якщо у Вас є уже «пригріте», «тепленьке» містечко, а іншими словами, якщо там працюють ваші знайомі, та мають позитивні враження про зарплатню та умови праці, не гайте часу дарма та приєднуйтесь до своїх однодумців.

Що ж можна порадити тим, хто їде на заробітки вперше, не маючи ні друзів ні знайомих у Польщі.

Розпитуйте працедавця про всі нюанси, що стосуються як самої праці та її оплати, так і умов проживання (наприклад, чи є в приміщенні опалення, яка відстань до найближчого магазину) – це дасть вам змогу пересвідчитися, чи посередник орієнтується в пропонованій вам вакансії. Вимагайте контактів для отримання відгуків від тих, хто працював саме в цього працедавця!

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19