Польща є виробником більше 91% електроенергії на державних теплоелектростанціях. Приблизно 57% польської електроенергії виробляється ТЕС за допомогою спалювання інших паливних ресурсів з використанням кам’яного вугілля. 34% проводиться за допомогою лігніту. Небільше трьох відсотків електроенергії виробляється з відновлюваних ресурсів, зокрема на ГЕС та вітрових електростанціях. Тим не менш, за постановою міністра економіки, праці та соціальної політики від 30 травня 2003 року, основна вага енергії з відновлюваних ресурсів буде поступово збільшуватися.
У 2003 році загальний обсяг виробництва електроенергії в країні перевищив енергоспоживання. Польща експортувала 15.1 ТВт / год електроенергії, а імпортувала 5 ТВт / год. Основними експортерами електроенергії в Польщу є Німеччина, Чеська Республіка, Швеція та Словаччина.
У квітні 1997 року вийшов новий закон «Про енергію», він створив основу для конкуренції на ринку електроенергетики і послужив поліпшенням фінансового становища енергетичних підприємств. Основною складовою цього закону є зняття обмежень цін на енергію та паливо. Ціни будуть встановлюватися відповідно до вимог ринку. Закон також передбачає поступове введення ринкових механізмів.
Ціна на електроенергію ділиться на вартість виробництва та передачі. Ринок електроенергетики розділяється на оптовий та роздрібний. Оптовий сектор електроенергетики діє на конкурентній основі. Збут електроенергії відбувається завдяки укладенню прямих угод між учасниками ринку. В майбутньому планується укладати такі угоди на утвореної електроенергетичної біржі. Оптовий ринок включає в себе експорт та імпорт електроенергії.
На роздрібному ринку існує два сектори: конкурентний та регульований. На конкурентному ринку розподільні компанії надають споживачам послуги з передачі енергії. Виробники та фірми зі збуту електроенергії, в свою чергу, продають енергію споживачам, які мають право на придбання електроенергії від виробника.
У регульованому секторі розподільні компанії продають електроенергію тарифним споживачам за цінами, затвердженими головою Управління енергетики.
У квітні 2002 року урядом було прийнято поправки до Директив польської електроенергетичної політики. Тим самим вони визначили довгострокову стратегію в польській енергетиці.
Передбачено поділ між транспортуванням та збутом в енергетичній та газодобувній галузях промисловості. Крім того, директиви налаштовані на консолідацію енергетики, що має статися з допомогою освіти п’яти груп розподілу енергії замість 32 регіональних розподільників.
Крім того, планується створення двох груп з вироблення електроенергії: на основі кам’яного та бурого вугілля. Уряд планує об’єднати вугільні шахти в декілька фірм, які в подальшому будуть приватизовані.
У міру приватизації інвестиційні можливості набирають обертів. Наявності істотні іноземні вкладення в польську енергетику. Намічаються великі проекти в галузі виробництва електроенергії в контексті захисту навколишнього середовища.