Польські традиції

Польські традиції

Польські традиції

Польський народ здавна клопітливо ставиться до традицій та підтримував звичаї. Старовинні обряди вже давно втратили магічний характер та стали барвистим реліктом минулого з елементами гри.

У Польщі практично всі звичаї тісно пов’язані з релігією. Поряд з Новим роком тут святкуються Великдень та Різдво. Найцікавішою пасхальною подією є святкування Страсного тижня у Кальварії.

 

Польські традиції

Польські традиції

Тут з нагоди свята на радість глядачам ставляться театральні вистави: вхід Христа до Єрусалима в Вербну неділю, розп’яття на хресті в Святу п’ятницю та воскресіння Ісуса. Трапляється, що глядачі, які надмірно захопилися постановкою, намагаються звільнити Христа від римських солдатів.

Багато в чому польські традиції були пов’язані з пасхальними святами. У Кракові, наприклад, досі влаштовується народне гуляння в пам’ять про шляхи апостолів у містечко Емаус. Під час так званого «Емаусу», вуличні торговці розкладають на прилавках дешеві прикраси, іграшки та солодощі. Вважається, що з усіх європейських великодніх уявлень, польське — саме барвисте й цікаве.

Першого листопада поляки відзначають День Всіх Святих, а другого листопада поминають померлих. Народні повір’я говорять, що в цей день душі залишають могили, щоб відвідати панахиду в костелі, а потім повертаються назад.

Рідні покійних часто відкривають двері та вікна, щоб їм було зручніше потрапити в будинок. За традицією залишають їжу та питво, щоб не розсердити таких гостей і заручитися їхньою допомогою. День поминання і сьогодні урочисто відзначається. Родичі зустрічаються для відвідування могил своїх близьких.

Ще однією традицією є масові паломництва до місць релігійного культу. Особливою пошаною у паломників користуються Ченстоховський монастир на Ясна-Гурі, єврейська святиня — могила цадика в Лежайськ та Грабарка — православна святиня.

Важливе місце в польських традиціях займає Різдво. У Святвечір у Польщі панує особлива атмосфера. З Вігілія (у Польщі Святвечір називається саме так), пов’язана велика кількість обрядів та повір’їв. Це найбільш сімейне польське св’ято.

Особливу роль в створенні святкової атмосфери грає святкова прикраса будинку. Головною з них є ялинка, без якої не проходить жодне Різдвяне свято.

Варто відзначити, що це одна з наймолодших традицій у Польщі. Тільки в дев’ятнадцятому столітті, зокрема в німецьких будинках, з’явилися перші ялинки.  Тепер святкова Різдвяна ялинка — головний атрибут цього свята.

 

Залиште коментар

return_links(); ?>
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19