На південному заході Польщі , над Одрою розкинувся красень Вроцлав — місто з багатющою багатовіковою історією і безліччю пам’яток. Сьогодні Вроцлав — це культурний , релігійний , економічний , освітній і спортивний центр. За кількістю жителів це 4-е місто у Польщі і схоже не збирається зупинятися на досягнутому.
Завдяки вдалій маркетинговій політиці Вроцлав сьогодні притягує до себе все більше туристів і на його вулицях і в кампусах його численних університетів можна почути самі різні мови . Але Вроцлаву не звикати до такого багатоголосся . Тут завжди було багато іноземців , а саме місто нерідко було жертвою своєї привабливості і часто переходило з рук в руки: воно встигло побувати столицею Вроцлавського князівства , а потім опинялося в руках чехів , угорців , німців і звичайно поляків.
Серед численних теорій походження назви міста домінує та , яка виводить його від імені чеського князя Вратіслава І . Взагалі в місті дуже сильно відчувається як німецький , так і чеський вплив . До того як розповсюдження телебачення практично нівелювало діалектні відмінності польської мови , той діалект польської , на якому тут говорили , називали śląska gwara і йому були властиві рясні запозичення з чеської та німецької мов. Так що ми сміливо можемо назвати Вроцлав польським містом з німецькими рисами і чеським акцентом.
Щоб зрозуміти глибину міських традицій скажемо, що вже в 1000 році Вроцлав був центром однойменної єпархії ( дієцезії ) , а майже через 1000 років , в 1929 р. , отримав підвищення і став центром архидієцезії, а з 1992 і зовсім метрополії. Вроцлав одночасно є і центром для християн інших віросповідань , в т.ч. і для православ’я ( Вроцлавсько — Щецинська єпархія) .
Втім , місто здатне похвалитися й світськими традиціями. Так воно одне із перших з польських міст отримало статус міста , а пізніше було повноправним членом Ганзи (середньовічного торгового союзу міст). До слова , у 2016 році Вроцлав стане європейською столицею культури .
За останні роки , коли кордони Польщі спочатку прочинилися , після падіння соціалістичної Польщі , а потім і зовсім відчинилися , Вроцлаву вдалося стати значущим академічним центром . Тут розташовані 13 державних університетів і півтора десятка приватних , що робить обличчя міста молодше і сучасніше . А всім відомо , що таке поєднання молодості і тисячолітніх традицій робить місто ще більш цікавим.
Численні пам’ятки міста , серед яких і Зал Століття — архітектурний пам’ятник в стилі конструктивізму , внесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО , заслуговують окремої уваги , так само як і набувають популярність , у тому числі і серед наших абітурієнтів кампуси вроцлавських університетів. А це означає , що ми ще повернемося на береги Одри на сторінках нашого сайту.