Згідно з польським законодавством іноземні громадяни, які планують перебування в Польщі більше ніж 3 місяці, зобов’язані мати тимчасову прописку (zameldowanie czasowe).
Це стосується як студентів приїхали до Польщі для отримання освіти, так і тих, хто знаходитися в Польщі з робочим візитом.
Тимчасова прописка в Польщі корисна і необхідна в багатьох випадках. Наприклад , для отримання тимчасового дозволу на проживання або отримання номера PESEL.
Що таке Zameldowanie czasowe ?
Zameldowanie — в перекладі з польської мови означає «Прописка» або «Реєстрація». Не залежно від того є ви громадянином Республіки Польща або є іноземцем — вам необхідно мати тимчасову або постійну прописку. Це стосується як студентів які проживають у гуртожитках, студентів проживаючих на знімних квартирах, так і до іноземців , які проживають у Польщі в інших цілях.
Існує 2 типу «Реєстрації » — Тимчасова реєстрація та Постійна реєстрація ( Zameldowanie czasowe і Zameldowanie stale — відповідно).
Zameldowanie czasowe — Це тимчасова реєстрація проживання під зазначеною адресою строком від 3 місяців.
Zameldowanie stale — Це постійна реєстрація проживання під зазначеним адресою.
У нашому випадку нас цікавить саме перший варіант, так як для іноземців — він єдиний можливий .
Термін перебування обмежується або договором оренди приміщення або терміном дії проїзного документа (візи, дозволу на проживання), але не може бути менше 3-ох місяців.
Для чого необхідно Zameldowanie ?
Почнемо з того що прописка для тих хто проживає в Польщі (має намір проживати) більше 3-ох місяців — це вимога польського законодавства:
Osoba przebywająca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej podlega obowiązkowi meldunkowemu , którego zakres określa ustawa z dnia 10 kwietnia 1974 r . o ewidencji ludności i dowodach osobistych ( Dz.U. z 1974 r . Nr 14 poz . 85 z późn . zm . ) .
Якщо дивитися з боку звичайного життя в Польщі — наявність прописки дозволяє відчувати себе трохи більш «впевненіше «. Прописка дозволяє отримати номер PESEL, без проблем відкрити рахунок у банку. У разі проблем з поліцією — наявність прописки дозволяє вам більш впевнено відстоювати свої права.
Насправді наявність прописки — це величезний плюс для іноземця. Тому нехтувати цим не варто.
Що потрібно для того , щоб отримати Zameldowanie в Польщі?
Для того , щоб прописатися в Польщі вам необхідно мати такі документи:
Документ, що підтверджує легальне перебування у Польщі. ( віза, карта побиту, тощо)
Договір оренди житла (на термін більше 3-ох місяців)
Проте залежно від міста і району ще можливо будуть потрібні такі документи як :
Виписка з будинкової книги ( підтверджуюча що той, хто здає вам житло — його власник)
Прописаний в договорі оренди пункт про т , що господар не проти вашої прописки.
Тепер розглянемо докладніше деякі пункти:
Договір оренди житла повинен бути або на ваше ім’я, або ви повинні бути прописані окремим пунктом договору.
Наприклад нас проживає 4 людини в квартирі. Договір підписаний з 1 людиною, а інші 3 — прописані в окремому пункті.
Зміст цього пункту приблизно таке : «Господар дозволяє тимчасову реєстрацію квартиронаймачу, а також — трьом особам записаним нижче (і нижче 3 імені, прізвища та номери паспортів) .
Виписка з домової книги ( wypis z księgi wieczystej ) — Цей документ підтверджує те , що той, хто здає вам житло є його господарем.
Отримати його можна тільки від вашого орендодавця. Однак приміром коли я прописувався — у мене не запросили цей документ. Тут все залежить від міста, району і настрою працівника держ. установи.
Де роблять Zameldowanie ?
Пропискою займаються у вашому районному Управлінні ( Urząd Dzielnicy ). Якщо говорити більш конкретно, то прописку видає: » Biurо Administracji i Spraw Obywatelskich » вашого району.
Для того , щоб знайти де знаходитися ваш районний Urząd — звертаємося до дядечка Гугла з відповідним запитом в залежності від вашого міста і району.
Приміром , я пошукав для вас і знайшов адреси всіх районних управлінь у Варшаві :
http://clck.ru/8sTHT
Залежно від вашого міста і району — ви можете пошукати в гуглі необхідний вам Urząd .
Процедура отримання Zameldowania
Відвідавши Urząd з усіма необхідними документами, підійдіть до інформаційного віконця з проханням підказати вам до кого звернутися.
Швидше за все ви отримаєте на руки бланк: «Zgłoszenie pobytu czasowego trwającego ponad 3 miesiące «
Заповнення бланка не повинно викликати якихось складнощів, однак якщо у вас виникнуть питання — не соромтеся питати у працівників установи. Після заповнення бланка або отримуємо «номерок очікування» , або стаємо в чергу до відповідного віконця.
Подальші дії залежать від вимог співробітників установи та процедури конкретно у вашому місті чи районі. На цьому в принципі все.
Пропишуть вас відразу. Напротязі 15 хвилин ви повинні отримати документ підтверджує вашу прописку. Під час прописки вас запитають чи маєте ви Номер PESEL . Якщо ні — процедуру оформлення цього номера вам почнуть відразу на місці.
Важливі деталі!
Присутність господаря при прописці — вимога не обов’язкова. Зверніться конкретно в ваш Urząd по телефону з проханням пояснити потрібно чи ні присутність господаря квартири.
Для того щоб прописатися вам повинно бути більше 18 років.
Прописка абсолютно БЕЗКОШТОВНА .
Дякую за інформацію.
Чи можу прописатися в Полщі якщо також прописаний тимчасово на території України у своїх родичів