Повітряні кулі над містом скла

Повітряні кулі над містом Кросно

Повітряні кулі над містом Кросно

У «травневий вікенд» небо над південно-східною Польщею прикрасять десятки різнокольорових чаш. XIV Міжнародні змагання повітряних куль в горах відбудуться в місті Кросно, це є найбільшим заходом на свіжому повітрі в цій частині країни.

У Польщі дуже довга традиція польотів на повітряних кулях. Перший польський пілотований політ був організований у Варшаві в 1790 році, лише кілька років після того, як брати Монгольф’є побудували першу паперову повітряну кулю, наповнену гарячим повітрям. До Другої світової війни польське повітроплавання стало істинно могутнім. В роках 1933-35 польські екіпажі три рази поспіль здобували кубок Гордона Беннетта, повторюючи свій успіх ще двічі в 1938 і 1983 роках. Польські повітроплавці мали намір також полетіти в стратосферу на рекордну висоту 30 кілометрів — дана ідея, здійснення якої перешкоджала війна, була використана лише в 60-ті роки американцями.

Повітряні кулі над містом Кросно

Повітряні кулі над містом Кросно

Змагання повітряних куль в горах відбуваються в місті Кросно з 2000 р., завжди в «довгий травневий вікенд». Вони є однією з найбільших заходів пов’язаних з повітряними кулями у Польщі. Цього року в них будуть брати участь майже 40 екіпажів з Польщі, Угорщини, Литви та України. Повітряні кулі будуть злітати два рази на день — вранці і ввечері. Основним місцем змагань є спортивний аеропорт у місті Кросно, але різнокольорові чаші будуть з’являтися в небі над усім містом і його околицями. Так само, як і в минулі роки, очікується, що захід буде відвідано десятками тисяч людей, а музичною зіркою буде британська група «Wishbone Ash».
Місто Кросно, яке сьогодні є спокійним місцем, колись вважалося одним з найбільш знаменитих польських міст, і його звали «маленьким Краковом». Розташоване на торговому шляху з Карпат до Угорщини, воно славилось в Польщі в XV-XVIII ст. торгівлею видатними угорськими винами. Наступною главою в економічній історії міста з’явилося XIX століття, коли Ігнатій Лукасевич почав під Кросно перший промисловий видобуток нафти. Сьогодні музей має найбільшу у Європі колекцію понад 600 нафтових ламп, а в нафтовому музеї під відкритим небом у селі Бубрка на місці колишньої шахти можна подивитися більш ніж 150-річну, все ще діючу нафтову свердловину.

Сьогодні Кросно славиться виробництвом скла, яке почалося в 20-ті роки XX століття. Місто є найвідомішим центром скляної промисловості в Польщі і одним з найбільших в Європі. У місті та його околицях працює кілька десятків заводів, які виробляють прикладне, декоративне та господарське скло. Скло є також головною визначною пам’яткою міста. На Скляному шляху, що веде через найважливіші місця в місті, стоять скляні скульптури, пов’язані з місцевими легендами, а в Центрі спадщини скла відвідувачі можуть подивитися виставки творів скляного мистецтва і спробувати самостійно видути скляну форму.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19