До Шенгенської зони тепер будемо їздити за новими правилами

До Шенгенської зони тепер будемо їздити за новими правилами

 Шенгенська зона

Головне нововведення — мандрівник може виявитися невиїзним , навіть якщо він тільки що отримав нову візу . Прикордонники будуть уважно рахувати кількість днів , проведених у країнах Шенгену. Зміни до регламенту Євросоюзу внесені у п’ятницю , 18 жовтня.

Згідно з оновленим регламентом, загальна кількість часу, протягом якого турист може перебувати в Шенгенській зоні , не повинно перевищувати 90 днів протягом кожного шестимісячного періоду ( 180 днів). Це ніяк не залежатиме від того, за візами яких країн відпочиваючий в’їхав до Шенгенської зони. Всі терміни перебування іноземця протягом 180 днів будуть підсумовуватися .

Однак відслідковуватися вони повинні безпосередньо мандрівниками . В іншому випадку їм не уникнути проблем при перетині кордону: туристів можуть просто не пустити в країну, якщо раніше вони вже перебували на території Шенгену довше трьох місяців. Винятком не будуть навіть громадяни, які отримали річну візу . А в разі порушення правил можуть виникнути проблеми з отриманням візи в Шенгенську зону.

Наприклад , якщо ви відправляєтеся до Польщі або Литви (неважливо, за старою чи по щойно зробленій візі), вам доведеться підрахувати , скільки днів ви перебували в країнах Шенгена протягом останнього півроку . Якщо менше , ніж 90 , то можна сміливо відправлятися в подорож , якщо ж 90-денний ліміт вичерпано, то вас можуть просто — напросто розвернути на кордоні.

Зміни найбільше торкнуться тих українців, які часто їздять до Литви і Польщі . У багатьох з них тепер можуть виникнути проблеми. За старими правилами , турист міг провести за кордоном три місяці протягом півроку , але при цьому була можливість провести в країні 6 місяців , якщо термін дії віз потрапляв на стик півріч .

На сьогоднішній день шенгенська віза діє в 26 країнах. З них 22 держави входять до Євросоюзу.

3 комментария to “До Шенгенської зони тепер будемо їздити за новими правилами”

  1. і яке ж це покращення для українців а так обіцяли що буде краще

  2. Аліна:

    Добрий день!
    Маю польску візу типу Д ціль 10. Перший і другий в’їзди вже були в Польщу. Чи можу я зраз летіти з Києва напряму до Мілана?
    Дякую

  3. Валерій:

    Доброго дня.Скажіть будь-ласка ,у мене польська віза годова -C — 06 —було два виїзди за п`ять місяців із них я провів 130 днів в польщі ,як мені порахувати коли я сможу їхати: тобіж я маю порахувати від першого вїзду у Польщу—180 днів і після 180 днів сможу їхати знов .Зарання Вам дякую.

Залиште коментар

return_links(); ?>
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19