Робота в Польщі по Карті Поляка

Робота в Польщі по Карті Поляка

Робота в Польщі по Карті Поляка

З появою Карти Поляка істотно полегшилася процедура еміграції в цю країну. Якщо є бажання переїхати жити до Польщі, фактично ніяких перешкод для роботи немає.

Документи, які вимагаються:
— Свідоцтво з консульства;
— Свідоцтва про народження.
Всі папери не на польській мові потрібно перевести, причому тільки в Польщі і тільки у ліцензованих перекладачів (tłumacze przysięgli)

 Процедура оформлення:

По приїзді в Польщу треба зайти у відділ у справах іноземців. Там розкажуть які документи потрібно зібрати: карта побиту (якщо немає, то віза), паспорт, довідка з місця роботи, NIP, PESEL, прописка, ксерокопії всього цього і може ще щось, точно не пам’ятаю. Плюс до цього потрібно заповнити бланк заяви.
При подачі заяви вони вимагають підтвердження того, що у випадку позитивного рішення по справі у Вас буде постійна прописка (так має бути за законом). При подачі заяви буде співбесіда, де буде вимагатися показати знання польської мови.
Протягом місяця після подачі з Вами зв’яжеться поліції, яка перевірить документи та задасть пару запитань. У цей період бажано не залишати межі Польщі та перебувати за місцем прописки. Після отримання рішення йдете у відділ у справах іноземців та заповнюєте бланк на Карту побиту. Візу або колишню Карту Поляка анулюють.

PESEL — Реєстраційний ідентифікаційний номер (Оформлюється після реєстрації за місцем проживання) При першій прописці / тимчасовій  реєстрації іноземця в Польщі (при проживанні понад 3х місяців) присвоять Вам такий номер. Він дуже часто є основною «особистих даних» тобто на якому бланку в держустановах його запитують поруч із прізвищем.

NIP — Ідентифікаційний номер платника податків (Документи на його отримання подає роботодавець). Доречі що стосується NIPa, то з 1 січня 2012 физ.лицам не буде потрібен можна звичайно його зробити, але чи варто?

Закон про внесення змін до закону про принципи ідентифікації та реєстрації платників податків, платників та інших актів.

Ustawa z dnia 29 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników o płatników oraz niektórych innych ustaw

Art. 67.
1. Z dniem 1 stycznia 2012 r. znosi się numer identyfikacji podatkowej nadany osobom fizycznym objętym rejestrem PESEL, nieprowadzącym działalności gospodarczej lub niebędącym zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług.
2. Od dnia 1 stycznia 2012 r. jedynym identyfikatorem podatkowym osób, o których mowa w ust. 1, jest numer PESEL.

 

Залиште коментар

return_links(); ?>
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19