Марія Склодовська-Кюрі (Maria Salomea Skłodowska-Curie) — дворазовий лауреат Нобелівської премії
Марія Склодовська-Кюрі (Maria Salomea Skłodowska-Curie) — фізик, хімік, дворазовий лауреат Нобелівської премії — народилася 7 листопада 1867 року в Варшаві, в родині вчителя старших класів. Освіту вона отримувала у Варшавських школах, та від батька.
Через нестачу грошей та забороною на вступ до Варшавський університет жінок, їй довелося заробляти на навчання сестри у медичному університеті у Франції, після закінчення якого вже сестра стала оплачувати навчання Марії.
Таким чином, в 1891 році, Марія Склодовська переїхала в Париж і як перша жінка в історії Сорбонна, здає вступні іспити на факультет фізики та хімії. Там же, в 1894 році, вона зустріла незабаром і свого майбутнього чоловіка — П’єра Кюрі, і через рік вони вже пов’язали себе вузлами шлюбу.
Відкриття у 1896 році радіації надихнуло подружжя Кюрі на її дослідження, при цьому найчастіше дослідження ці були не тільки важкими, але й небезпечними. Результатом цих досліджень було відкриття двох нових елементів: полонію (названого так на честь батьківщини Марії — Польщі) і радію. За це в 1903 році подружжя Кюрі були удостоєні Нобелівської премії з фізики.
У 1903 році Марія, знову як перша жінка в історії, отримує ступінь доктора фізичних наук. Пізніше, після трагічної смерті свого чоловіка в 1906 році вона займає його місце професора на кафедрі фізики університету Сорбонна.
Марія Склодовська Кюрі одержала Нобелівську премію ще раз, в 1911 році, на цей раз за досягнення в галузі хімії. Дочки Марії та П’єра в майбутньому так само стали лауреатами Нобелівської премії — в 1935 і 1965 роках.
Померла Марія Соломія Склодовська Кюрі 4 липня 1934 в місті Савой, Франція.