Як відзначають день закоханих в різних країнах світу
В Англії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків, що проходять. Згідно з повір’ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений.
Існувала традиція в День святого Валентина одягати дітей в костюми дорослих людей. Хлопці ходили з будинку в будинок, виспівували пісні про святого Валентина і вітали всіх закоханих. У наш час англійці нітрохи не відійшли від древніх традицій. Вони їх тільки урізноманітнили, вітаючи в День святого Валентина не тільки людей, але і тварин.
В Уельсі вирізували дерев’яні «ложки любові» і дарували їх коханим 14-го лютого. Ложки прикрашалися сердечками, ключами й замковими щілинами, що означало «ти знайшов шлях до мого серця».
Так само раніше були популярними валентинки у вигляді акровірша — це віршований розмір, коли перші букви кожної строфи складають разом осмислене слово, в даному випадку — ім’я коханого. Валентинки вирізали маленькими ножичками або проколювали маленькими шпильками у вигляді мережива, фарбували через трафарет, створювали валентинку-паззл або ребус або імітували середньовічний рукопис з кольоровими малюнками. На початку XIX століття почалося серійне виробництво валентинок. Спочатку це були чорно-білі малюнки, намальовані вручну на фабриці.
В Америці — в наш час, для американок 14 лютого — дійсно доленосна дата. Опинившись зі своїм коханим в цей день десь в Атланті чи Нью-Йорку, американка негайно робить йому пропозицію. За традицією, відмовити він просто не зможе. Ну а якщо він все-таки відхилив пропозицію, як компенсація можна зажадати шовкове червоне плаття (краще, звичайно, від відомого кутюр’є), в якому можна почати нове життя з більш рішучим чоловіком.
У Німеччині традиція святкування Дня святого Валентина може здатися дивною, але для них святий Валентин — покровитель психічних хворих. Вони прикрашають в цей день психіатричні лікарні. Можливо, тому, що німці вважають любов чимось на зразок тимчасового божевілля. Так що не варто сильно дивуватися, побачивши в Німеччині прикрашене будівлю. Це психіатрична клініка.
У Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.
В Італії День святого Валентина називають «солодким», тому що в цей день безтурботні італійці дарують один одному солодощі.
У Польщі, спокійні поляки воліють в цей день відвідувати Познанську метрополію, де за повір’ям, покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.
Французи в День святого Валентина воліють дарувати коштовності. Там же в День святого Валентина вперше була втілена в життя ідея послань-чотиривіршів. Ще французи проводять різні романтичні конкурси на кшталт конкурсу на найдовшу любовну серенаду.
В Японії традиція дарувати цього дня солодке з’явилася з подачі однієї великої фірми по виробництву шоколаду. Там почали святкувати День святого Валентина в 30-і роки, і до сих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. У країні висхідного Сонця почали святкувати День святого Валентина в 1930-і рр.. В Японії День святого Валентина взагалі вважається виключно чоловічим святом, оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки. Зазвичай це усілякі чоловічі аксесуари типу бритви, лосьйону, гаманця і так далі. Японці в День святого Валентина проводять випробування на найгучніше і пристрасне послання. Юнаки та дівчата підіймаються на поміст і кричать звідти по черзі свої любовні зізнання. Крім того, у всіх країнах в День святого Валентина було дуже популярно влаштовувати весілля і вінчатися.
Але є в світі деякі країни, які особливо відзначилися у святкуванні Дня святого Валентина.
У першу чергу це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято … офіційно заборонене, причому під страхом великих штрафів. Саудівська Комісія з впровадження чесноти і запобігання гріху (!) Ухвалила, що День Святого Валентина слід заборонити, оскільки згубні західні традиції бентежать розум підростаючого покоління Саудівської Аравії, а такого роду свята культивують гріх. Всім магазинам країни категорично заборонено торгувати плюшевими ведмедиками, «валентинками» і всякої символікою, що відноситься до цього свята. А квітковим магазинам наказано не торгувати в День всіх Закоханих червоними трояндами. Так нам з вами дуже повезло, що ми не живемо в Саудівській Аравії і можемо привітати своїх близьких і повеселитися цього дня від душі!
Зате самі бурхливі свята проходять вже декілька років на Ямайці. Зокрема, минулого року на модному тутешньому курорті «Гедонізм-II» було проведено кілька … «голих весіль»: пари стояли під вінцем і обмінювалися кільцями «в чому мати народила».
Звичаї в різних народів різні. Але суть одна. Любов — це завжди прекрасно, це завжди свято! Нехай же це свято буде з Вами не тільки в день Святого Валентина, але й кожен день Вашого життя!