Університет ім. Адама Міцкевича в Познані

Університет ім. Адама Міцкевича в Познані

Університет ім. Адама Міцкевича в Познані

На заході Польщі, над Вартою розташувалося місто Познань — один з найбільших в країні економічний і торговийх центр. Адже річ не хитра, географічне розташування Познані забезпечує їй перевагу перед іншими містами в боротьбі за місце під сонцем. Але Познань приваблива не тільки для бізнесу, але і для студентів. Цьому є як мінімум дві причини:
    по-перше, активне економічне життя міста різко підвищує шанси вдало знайти роботу, як випускникам Познаньських університетів, так і підробляючим студентам.
    місцеві alma mater регулярно займають найвищі місця у щорічних рейтингах навчальних закладів Польщі. Зокрема в цьому році авторитетне в Польщі видання Perspektywy помістило найбільший Університет Познані, що носить ім’я великого польського поета Адама Міцкевіча на третю сходинку загальнопольського рейтингу вищих навчальних закладів, відразу після Ягеллонського та Варшавського університету. Про нього і поговоримо …

Деякі цифри
Сьогодні в Університеті ім. Адама Міцкевича вчаться 47 тисяч студентів, які освоюють 183 різних спеціальності. Ще 1300 докторантів проходять навчання на, так званих, студіях третього рівня, по-нашому, в аспірантурі. Все це свідчить про високий рівень одержуваної в стінах університету освіти. А в 2009 році Університет ім. Адама Міцкевича був визнаний кращим у Польщі з підготовки вчених, що свідчить у високому рівні та аспірантури. У стінах університету ведуть викладацьку діяльність близько 350 професорів і ще 550 професорів УАМ, крім того ще і більше 1500 викладачів з науковими титулами меншого рангу. І якщо ви прийшли в Університет за знаннями, то ця армія вчених мужів забезпечить вас всім необхідним для успішної кар’єри.

Трохи історії
Університетські традиції в Познані досить і досить старі. Власне кажучи, університет ім. Адама Міцкевича веде відлік своїм рокам від заснування в місті Єзуїтської колегії 1611 року. Місто над Вартою зобов’язане цим діям короля Зигмунта III Вазі, який заснував навчальний заклад своїм привілеєм. Пізніше ще кілька королів Польщі регулярно підтверджували права колегії, завдяки чому вона могла випускати магістрів і докторів, а в місто стали стікатися студенти з усієї Європи. З 1919 року університет перейменували, він став називатися Wszechnica Piastowska, а з 1955 року отримав свою нинішню назву.
Саме в 1919 році виник перший факультет — Філологічний, вже тоді він готував фахівців у різних напрямках. Останній рік другого десятиліття минулого століття, взагалі, знаменує собою якісний стрибок у розвитку університету. Цього року викладацький корпус поповнився професурою з усіх куточків Польщі — Варшави, Кракова, а також Львова, Вільно. У міжвоєнний період університет готує фахівців у галузі права та економіки, медицини, математики, природничих та гуманітарних наук, сільського господарства та лісової справи. У цей час університет домагається справді унікального показника. Кожен десятий диплом про вищу освіту у Польщі, був підписаний ректором Вшехніци пястівським!
Під час війни університет, звичайно, був закритий. Але завдяки самовідданості своїх професорів і студентів, продовжив роботу як таємний навчальний заклад. І не тільки продовжив. За три роки окупації таємний університет у Познані не тільки не припинив свого існування, але і виріс з 2 до 6 факультетів. І все ж війна завдала університетові непоправної шкоди.
Відразу після припинення військових дій в Познані університет відновив свою діяльність, набравши 4000 нових абітурієнтів. У повоєнний час, нова адміністрація міста та країни прийняла рішення про відділення декількох факультетів від університету. На їх основі виникли нові вищі навчальні заклади міста: Медична Академія, Вища Школа Сільського Господарства та Академія Фізичного Виховання. Таким чином Університет ім. Адама Міцкевича по праву може називатися матір’ю університетів Познаньських.

Сучасність
Сьогодні в університеті можна здобути освіту на факультетах англістики, біології, хімії, польської і класичної філології, фізики, історії, математики та інформатики, наук географічних і геологічних, політичних наук та журналістики, соціальних наук, неофілології, педагогічно-артистичному (у м. Каліш ), права та адмістрації, теологічному і педагогічному. Кожен факультет має безліч структурних елементів, що забезпечують якісну підготовку фахівців з колосальній кількості напрямків. Як і більшість польських університетів, Університет ім. Адама Міцкевича впевнено дивиться в майбутнє, має програму розвитку до 2019 року і радий новим студентам як з різних куточків Польщі, так за її межами.

 

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19